Wpis z mikrobloga

#programowanie #python #naukaprogramowania

Noszę się z zamiarem rozpoczęcia nagrywania wideobloga/screencastów na temat nauki Pythona. Nie byłby to typowy kurs. Chciałbym podejść do tematu bardziej opisowo. Wydaje mi się, że lepiej można wytłumaczyć niektóre rzeczy opowiadając o ich "idei", zamiast sucho podać definicję i sposób użycia.

Poruszałbym też (a może przede wszystkim) tematy miękkie - jak przygotować sobie środowisko pracy, jak podchodzić do problemów, jak "myśleć jak programista", jak projektować architekturę kodu, jak pisać dobry kod, jak debuggować, testować, dokumentować, jak i dlaczego korzystać z gita, dlaczego wystrzegać się religii...

Jak się zapatrujecie na takie coś, przydałoby się komukolwiek?
  • 53
@LOLWTF: na jutubie? niestety ale wartościowe materiały są tam ignorowane jeśli myślisz o jakiejś popularności, musi być krótko, głupio i gimbusiarsko, pomysł sam w sobie oczywiście popieram
Dobry tekst>>>>>jakieś video

Nigdy nie lubiłem filmów uczących programować.


@biczek: @mamapoth: też zawsze tak myślałem, jednak w takim przypadku tłumaczenie i równoczesne pokazywanie może się sprawdzić. Dodatkowo musiałbym też najpierw tekst ułożyć, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby go opublikować.
No i chciałbym nagrać to po angielsku, podszlifowałbym mówiony język.

@czlapka: @UkrytaOpcjaHajducka: @radek024: @stoprocent: czyli jakieś zainteresowanie jest, fajnie :)

nie warto się za to
@LOLWTF:
Może zrób coś w stylu


"dziń dobry witam was baaaaardzo serdzecznie w mojim nowym odcniku serii programować każdy może - python. Dziś nauczymy się jak zrobić minekraft 2d. Jeżeli nie interesuje cie sposób wykonania przewiń do 5:25 ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
"
Do tego dawaj co chwilę jakieś OMFGH ta literka