Wpis z mikrobloga

Literatura pisana przez kobiety dla kobiet: Harlequin, Twilight, 50 shades of grey.
Literatura pisana dla mężczyzn przez mężczyzn: Golem, Rok 1984, Stary człowiek i morze, Władca Pierścieni, Bracia Karamazow, Jądro Ciemności.

U mężczyzn mamy poszukiwania duchowe, metafizykę, mistykę, zmagania z naturą, politykę, filozofię, przemianę głównego bohatera, szlifowanie charakteru.
U kobiet mamy poszukiwanie samca, najlepiej z kasą, dominującego i żeby dobrze ruchał.

Wyobrażacie sobie, żeby kobieta napisała kiedykolwiek taką książkę jak "Proces" Kafki albo "Wilk Stepowy" Hessego? Ja też nie.

Wniosek? Kobiety nie mają Pneumy, są tzw. portalami organicznymi.


#gorzkiezale #rozkminy #ksiazki #mowiejakjest #rozowepaski
  • 179
@mnik1: @tulonr1: akurat Tolkiena wpisałem bo jest kultowy, mi też się nie podobał Władca Pierścieni. Ale jakbym dał swoich ulubionych autorów tj. Burgessa, Burroughsa to większość by nie kumała o kogo chodzi ;)
IMHO Harry Potter > Władca Pierscieni.

Ale to nie zmienia faktu iż zabawni jesteście polemizując z oczywistością.
@ssailorr: Słabe masz zdolności psychoanalityczne. Kucem nigdy nie byłem, nie obrażaj mnie. Jestem prawilnym socjopatą i moje wpisy to często przerost formy nad treścią, lubię gównoburzę. Przemycam swoje opienie w takiej a nie innej formie i mi z tym dobrze, deal with it ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Donk_von_Fisher: JA NIE ZNAM DOBRYCH KSIĄŻEK NAPISANYCH PRZEZ KOBIETY, WIĘC TAKICH NIE MA.

o #!$%@?.

jeszcze jedno - jak już tak bardzo bawisz się w podział świata na kobiety i mężczyzn to może zaakceptuj to że kobietą nie jesteś, więc literatura pisana "od kobiet dla kobiet" (cancersomuch) nie jest dla ciebie, może dlatego jej nie rozumiesz i nie widzisz jej głębi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Breaux: Dokładnie. Nie było czegoś takiego to raz, a dwa nie można czegoś takiego napisać. Kobiety są równie ważne jak mężczyźni. Tylko mają inne talenty. Nie potrafią pisać dobrych książek, scenariuszów, kręcić filmów. Tzn. potrafią, ale nieliczne. Za to np. ładnie śpiewają i potafią dobrać dobrą szminkę do butów.