Wpis z mikrobloga

To ja jeszcze parę słów o Assassination Classroom w tym sezonie, bo @Nasu o tym nie wspomniał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Początkowo byłem dość sceptycznie nastawiony do tej produkcji, sam tytuł aż krzyczy "jestem kolejnym anime o zabijaniu dla gimbusów", ale... to anime definitywnie łamie konwencje.

Wyobraźcie sobie taki scenariusz: wielki, ośmiornico-podobny potwór z głową w kształcie piłki wysadza w powietrze 70% księżyca. Po czym przyznaje się do popełnienia zbrodni. Stoi sobie taki, wszyscy dookoła próbują go pojmać, czy zastrzelić, zabić albo rozwalić specjalnym typem amunicji, który uszkadza mu narządy wewnętrzne, a mimo to potwór dalej stoi i chce nawiązać dialog. Zaraz, przecież eksperci z całego świata powinni nie mieć najmniejszych problemów z morderstwem... Ale jest mały szczegół. Ośmiorniczek może poruszać się z prędkością mach 20, ma nadludzką reakcję i planuje rozwalić taką samą część Ziemi gdy minie następne 12 miesięcy. Żeby tego nie było mało, prosi o możliwość... zostania nauczycielem na ostatni rok w losach naszej planety.

Tymczasem w jednej ze szkół w Japonii znajduje się specjalna, odizolowana klasa, do której uczęszczają tylko osoby o wybitnie niskich wynikach w nauce, klasa 3-E. Klasa ma fatalną opinię zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów tej szkoły, dlatego nikt nie chce do niej trafić. Pewnego dnia, szkołę tę nawiedza człowiek z ministerstwa obrony wraz z żółtym potworem. Uśmieszek na twarzy, porusza się swobodnie, wtedy właśnie losy uczniów tej klasy zaczęły się zmieniać. Minister zaoferował uczniom 10 milionów jenów pod jednym warunkiem - że któremukolwiek z uczniów uda się zabić ich nowego nauczyciela.

Gdy oglądałem pierwszy odcinek, patrzyłem na ekran i sam nie wiem, raz się głośno śmiałem, raz chowałem głowę w ręce, raz podnosiłem brewkę i zastanawiałem się co tu się właściwie dzieje. To anime sprawia, że najbardziej absurdalne propozycje stają się względnie logiczne. A im dalej, tym bardziej się w klimat wczuwam. Do tego stopnia, że nawet zacząłem czytać tego mangę. I muszę Was zapewnić, będzie się działo. Adaptacja jak na razie jest niezwykle wiarygodna i szczegółowa. Uwielbiam głos nauczyciela ośmiorniczki, uwielbiam opening, który za pierwszym razem zrzucił mnie z fotela z powodu skrajnego powalenia. Kreska na pierwszy rzut oka przypomina Danganronpę, a muzyka w serii wybitna nie jest, ale nawet nawet wpada w ucho.

Dlaczego to mi się podoba? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Poniżej zostawiam opening przekonwertowany do 60FPS. Uwaga, może wprawić w zażenowanie, zakłopotanie albo napady gromkiego śmiechu w zależności od Waszego charakteru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#anime #muzykazanime #assassinationclassroom #joookubpoleca
j.....b - To ja jeszcze parę słów o Assassination Classroom w tym sezonie, bo @Nasu o...
  • 1
  • Odpowiedz