Wpis z mikrobloga

@Dutch: Chyba Cię zaskoczę - to była informatyka. Aczkolwiek nie na politechnice, a na uniwerku. I nikt tam też nie pisał "nie mam konta, możesz mnie dotknąć". Po prostu nie mieli i już.
@kajelu: Jaki problem? Nie mam facebooka ale w takiej sytuacji założyłbym jakieś fejkowe konto, poprosiłbym o dodanie do grupy i tyle. Czym to się różni od założenia konta na forum?
@kluen:

Forum jak forum, FB jak FB... ale najlepsi są Ci co w celu takiej komunikacji używają wspólnego dla całego rocznika konta na gmailu ;D i co kilka miesięcy trafia się jakiś śmieszek/sfrustrowany niezaliczeniem student i usuwa całą zawartość, łącznie z rozpiską terminów, plikami, skanami notatek itp. ;D


4 lata. 300 osób. Nikt nigdy nie zrobił takiej akcji.
@Ashtraygirl: Nie, to nie jest normalna szukajka. Normalna szukajka to taka która umożliwia wyszukiwanie fraz, nadawców, zakresów dat i tagów. Do tego umożliwia odpowiednie sortowanie wyników. To jest takie minimum, minimorum. Sprawdź zresztą co można na gmailu robić a potem nazywaj to na fejsie normalną wyszukiwarką.
@kajelu: facebook ma swoje zalety, bo kazdy (prawie go ma) i przeglada, latwo i przyjemnie uploaduje sie pliki, nie wymagaj od Karyn i Sebixow wiedzy jak sie poslugiwac forum, przeciez oni tylko studiuja gownokierunki. jak ogarnie się spam na grupie to nie ma lipy
Ja rozwiązałem problem szukajki. Nauczyłem tagowania.


@Huczek: To na facebooku da się tagować wewnątrz grupy? Bo w sumie to na fb niemal nikt z opcji tagowania nie korzysta, ale gdyby to działało poprawnie w grupie, to naprawdę wszystko byłoby łatwiejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kajelu: U mnie bylo i forum i grupa. Ale, że nikt nie korzystał z forum to została tylko grupa. A właściwie to kilka grup: Ogloszenia startostów, Informatyka, Zamawiane, Specjalizacje osobno i do tego grupa z angielskiego, grupa laboratoryjna i cwiczeniowa.
@kajelu: na studiach o forum to już nikt nie chciał słyszeć, ale pamiętam jaki był cyrk jak zmieniłem w kiedyś w szkole forum z phpbb na vB bo akurat miałem wolną licencje. profil inf bul dupy o to, że na vB jak się 5 razy dupniesz w haśle to trzeba... czekać :D
którzy zamiast prawilnego forum mają grupe na facebooku


@kajelu: za moich czasów to nasz rocznik informatyki wprowadził novum - listę mailingową... :) Forum? A, to te śmieszne dziwadła którymi różni domorośli admini chcieli zastąpić usenet?
Stary jestem... kurde.
@loczyn: po pierwsze na fb w kilka dni zebral sie caly rok, nikt nie musial zakladac nowych kont, dostep jest mega latwy. Po drugie na fb prawie codziennie kazdy jest online, dzieki temu przeplyw informacji jest wrecz natychmiastowy. Na forum zaglada sie rzadziej, a na fb wchodzi sie zazwyczaj z innych powodow i mimo woli sprawdzamy najnowsze informacje. Dodatkowo kazdy jest w dwoch grupqach, jedna ogolna i jedna cwiczeniowa dla kazdej
@FireDash: Na jednych studiach miałem dwu-torowo FB. Byli w tej grupie głównie bumelanci.
FB dla mnie to syf, bo forum to też z 2h roboty i w jeden dzień mogą się wszyscy po-rejestrować.
Można zrobić podziały na przedmioty, nie ma wtedy syfu. Nie musisz scrolować bo ktoś tam 2 miesiące temu wrzucił jakiś nagrany wykład. Są załączniki. Multi administrowanie i inne bajery.
Najważniejsze dla mnie były grupy i rankingi, można było
@FireDash: No to musisz mieć konto na dropboxie, znaczy w sumie każdy o ile chce mieć kontrole nad tym co się ma. Czyli FB + Dropbox, to dwa konta, a forum to jedno.
Nadal pozostaje problem sępów.
Grupa ćwiczeniowa, czyli np macie projekt 3 osobowy tworzysz oddzielną grupę z nimi, ale ktoś z innej grupy nie może Ci pomóc bo tego nie widzi?
Porównywanie grupy FB do forum to jak porównywanie
@FireDash: Ale inni Ci nie pomogą, inni z Twojego roku/grupy ćwiczeniowej, bo nie widzą co się dzieje. Nie mówię, żeby tam sobie odpisywać, ale często opisywaliśmy czy wrzucaliśmy kroki milowe i sobie inni korzystali.

Chociaż to co powtarzam od początku - najgorsze to sępy, których na FB nie oddzielisz, no chyba, że zrobisz kolejną grupę i w końcu sam FB przerodzi się w forum.
Napisz do banku zebys mogl sie logowac przez Facebooka.

Forum jest czytelniejsze, konfigurowalne, masz uprawnienia i rankingi ktore sie przydaja. FB sie nada jak sie studiuje Obieranie Cebuli na Wyzszej Szkole Lansu i Bansu bo tam tylko sie wymieniasz info czy wyklad bedzie czy nie.

Trzeba Ci to tlumaczyc?