Wpis z mikrobloga

@mentosh: SZUKAJKA ! To jest coś czego brakuje na fejsie, do tego totalny burdl i w ogóle syf kiła i mogiła. Poza tym jedyny prawilny kanał komunikacji to grupy mailingowe, https://groups.google.com . U mnie na roku jak ludzie dojrzeli(czytaj na 4) to się wszystko przeniosło na maile, forum umarło śmiercią naturalną, na FB zostało tylko śmieszkowanie/duplikowanie info które i tak idzie na maila.
@kajelu: tylko Google Groups, nie ma sensu zakładać oddzielnego forum.

BTW jak nas połączyli na 4 roku z inną grupą i doszła też grupa na facebooku to był taki jeden przemądrzały kuc co nie mógł przeboleć tego facebooka, bo go tam szpiegują i on tam konta nie założy, nawet fejkowego. Zgadnij kto często miał ból dupy, że o czymś nie wiedział ( ͡ ͜ʖ ͡)
@kajelu: FB ma ten zajebisty plus, że ma dobrze działające powiadomienia. Jak sobie skonfigurujesz odpowiednio, to dostajesz informacje na wallu(czy jak to się tam wie teraz) i zwykłe powiadomienia.

Kiedyś próbowałem ludzi przekonać do forum, to większość debili nie chciała korzystać, bo za trudne. I wszyscy tylko mail grupowy, co jest rozwiązaniem tak absurdalnym jak dzielenie się z kimś szczoteczką do zębów.
FB jest elementem pośrednim, umożliwiającym swobodny kontakt, szeroki zasięg
@kajelu: oczywiście zgadzam sie z tobą. Grupy na fb są tak #!$%@?, że aż brak mi słów, burdel maksymalny jeśli chcesz coś znaleźć przygotuj się na kilometry scrollowania, co chwile coś samo wskakuje na samą górę strony. A forum to jest klasa wszystko uporządkowane, szukajka, a jak ktoś mówi o tysiącu kont #!$%@? wie gdzie to musi być #!$%@? leniem żeby nie założyć kont na forum, które się tworzy 10 sekund
@kajelu: u mnie jest normalne forum dla wszystkich rocznikow i ludzie co roku wrzucaja pytania, zadania i projekty, więc jest potężna baza materialow, opracowan i pytan z poprzednich lat. są same zalety takiej organizacji, nie ma co sie rozdrabniac na jakies fejsowe grupy.
jak nas połączyli na 4 roku z inną grupą i doszła też grupa na facebooku to był taki jeden przemądrzały kuc co nie mógł przeboleć tego facebooka, bo go tam szpiegują i on tam konta nie założy, nawet fejkowego. Zgadnij kto często miał ból dupy, że o czymś nie wiedział ( ͡ ͜ʖ ͡)


@HetmanPolnyKoronny: a też miałem takiego kolesia na roku, lubiłem go strasznie, spoko
@soadfan: @kajelu: Zaproponowałem forum ale się nie przyjęło z kilku powodów:
-trzeba poświęcić 20 sekund na założenie konta
-trzeba sobie wieczorem wejść i sprawdzić co się dzieje na przedmiotach które mnie interesują (na facebooku trzeba czytać o wszystkich, trochę wyedukowałem ludzie żeby na początku posta pisali [PRZEDMIOT] ale są ameby co i tego nie zrozumieją)
-na forum są stosunkowo anonimowi a na studiach jeszcze więcej atencjuszy którzy chcą się pochwalić
@PrzyjacielGreen: > @ktose: @Huczek: przenikliwi niczym moderacja wykopu

Panie ta szukajka to jest proteza pseudo szukajki, nie określę nawet tego. To nawet do pięt nie dorasta możliwościom outlooka czy thunderbirda, że nie wspomnę o webowym gmailu. A jak wyszkolisz do tagowania na grupie mailingowej to dopiero masz porządek, folderki każdy na osobny przedmiot, semestr i takie tam. Wyszukiwanie po datach, załącznikach, nadawcach, słów podobnych, podpowiedzi, zwroty i cholera wie
@kajelu: U mnie na kierunku (Automatyka i Robotyka-chyba nie gówno kierunek ;P) korzystamy z Facebooka bo nikomu nie chciało się założyć forum i nim zarządzać. Facebook ma ten minus, że jak chcesz coś znaleźć co zostało wrzucone dawno temu to masz problem, musisz scrollowac w dół ale za to jak napiszesz komuś wiadomość to zaraz zostanie odczytana
@kluen: Dlatego na naszym roku znalazł się ktoś mądry i założył pocztę na mailgrupowy.pl. Nawet nie wiesz, jak cudowną jest osoba, która to wymyśliła. Każdy ma swoje konto na jednej poczcie, można usuwać tylko swoje maile, i w ogóle super :}
@kajelu: Wolałbym forum. Brak jasnego podziału na przedmioty, ludzie wrzucają jakiś spam, filmik o sesji też się trafił. Jednak fb. miała większość na początku studiów i tak jakoś zostało :(
Beka ze studencików śmiesznych kierunków


@kajelu: To są rozumiem te kierunki inne niż Twój?

i roczników


@kajelu: Co ma rocznik do tego?

którzy zamiast prawilnego forum mają grupe na facebooku.


@kajelu: Jakie to prawilne forum? Pewnie jakiś PHP przema na darmowym hostingu? Bo się komuś chce stawiać forum i jeszcze robić za admina, kiedy na FB wszystko jest od strzała i nie trzeba palca przykładać, a większość ludzi i
U mnie na roku jak ludzie dojrzeli(czytaj na 4) to się wszystko przeniosło na maile, forum umarło śmiercią naturalną, na FB zostało tylko śmieszkowanie/duplikowanie info które i tak idzie na maila.


@ktose: Mam nadzieję, że masz na myśli osobne konto mailowe dla każdej osoby, a nie jeden ogólnodostępny mail. xD