Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #gorzkiezale #javascript #js
Zaraz wyleją się na mnie wiadra pomyj, ale muszę to wyznać, bo mnie to zaczyna drażnić. Myślę, a właściwie mam taką nadzieję, że nie jestem odosobniony.
O co mi chodzi? O to, że zaśmiecacie ten tag jakimiś #!$%@? pytaniami czy pseudonaukowymi wypowiedziami, typu że asynchroniczność ssie, tylko dlatego, że macie problem z callbackami czy umiejętnym pisaniem kodu. O jakie pytania mi chodzi?
Takiego typu:

Jest jakiś gotowy sidebar do JQM? Znalazłem tylko ten wysuwany a potrzebny mi jest taki stały na 1/4 strony, do podstrony z opcjami :<

Nic do Ciebie nie mam @Dreszczyk, nie jest to osobisty wywód w Twoją stronę.

Dostałem XYZ ostrzeżenie. Co robić?

Szukam XYZ slidera.

Macie protipa ode mnie. DuckDuckGo czy Google Waszym pomocnikiem. Nie musicie tutaj wszystkiego szukać i pytać o każdą błahostkę.
Ten tag (chciałbym, żeby tak było) powinien być miejscem dla fajnych, ciekawych przykładów, dyskusji na temat kodowania, ciekawostek, postępów prac (pod tagiem) i innych tego typu rzeczy. Czyż nie lepiej byłoby zobaczyć wykorzystanie jakiegoś ficzeru ES6 czy ES7.

Jeśli macie z tym problem to zastanówcie się czy aby na pewno chcecie programować. Nie mówię, że jestem jakimś mega zaawansowanym programistą, bo to nieprawda. Są tutaj lepsi i bardziej doświadczeni programiści jak, np. @Ginden, @Marmite czy @PsichiX. @Rezoner też na pewno zalicza się do elity (w dobrym tego słowa znaczeniu) tagu. Są na pewno tutaj jeszcze inni dobrzy, których jednak nie znam - ich także zaliczam do tego grona.
  • 43
@P0lip: o jezu jaki ból dupy xD niektórzy programiści to serio mają #!$%@? we łbie i chyba codziennie wsadzają sobie nowe kije w dupe xD nazwijcie mnie dresem i prostakiem ale wiecie za co lubię tagi takie jak #mikrokoksy czy #silownia? za to że tam nikt się o nic nie spina, ktoś się spyta o jakąś pierdołe która była omawiana milion razy to i tak dostanie odpowiedź, ktoś inny wrzuci
@kamdz:
To nie jest #buldupy - to po pierwsze.

nazwijcie mnie dresem i prostakiem

NIe obrażam Cię przecież.

Po drugie, idea Wykopu, o ile o takiej można teraz mówić, była taka, żeby wykopywać ciekawe treści, nieznane. Śmieszne obrazki? Proszę Cię, połowa z nich, jak nie 3/4 pochodzi z kwejka czy innch gówien
i jest nieśmieszna. Nie mówię, niektóre są naprawdę sympatyczne i można się uśmiechnać i pośmiać.

30sekund na przeczytanie tego
@P0lip: Jak będziesz mieć taki staż i aktywność tutaj jak ja to wtedy możemy podyskutować o tym jaka jest idea wykopu i czym jest mirko.

I tak swoją drogą, czemu nie odpowiedz na resztę argumentów?

@P0lip: Teraz mnie #!$%@?łeś. Specjalnie zmarnuję kilka minut w pracy i wrócę później do domu, ale Ci odpiszę.

Po drugie, idea Wykopu, o ile o takiej można teraz mówić, była taka, żeby wykopywać ciekawe treści, nieznane. Śmieszne obrazki? Proszę Cię, połowa z nich, jak nie 3/4 pochodzi z kwejka czy innch gówien

Mówisz i linkujesz do info o tym czym jest
@P0lip: (+ @kamdz )
Może trzeba się po prostu lepiej tagować? Albo olać sprawę? @P0lip, czy na pewno Twój ból dupy jest uzasadniony, obiektywnie rzecz biorąc? Kto tu ustala, czy poziom tagu jest wysoki, czy bardzo newbie-friendly?

Narzekasz na poziom postów i ludzi. Może powinienem się przedstawić.

Nie mówię, że znam dobrze wszystkie biblioteki JS-owe. Nie mówię, że nie znajdziesz w kraju kogoś bardziej wgryźniętego w język JavaScript niż ja.
@Dreszczyk: Wybacz w takim razie. Chciałem bezpośrednio "zainteresowaną" osobę zawołać, żebyś widział, że Cię zacytowałem.

@kamdz:

Teraz mnie #!$%@?łeś. Specjalnie zmarnuję kilka minut w pracy i wrócę później do domu, ale Ci odpiszę.

Wybacz, mogłeś mówić, że pracujesz i za kilka minut odpowiesz. Myślałem, że unikasz tematu.

Drugiej rzeczy nie chcę cytować, bo zrobiłby się syf, ale chodzi mi o ideę mirko. Tutaj może i masz rację. Niemniej, czyż nie
Gdzie jest napisane, że to forum? ;)

@P0lip: serio? jak chcesz bym Ci przeklejał pojęcia ze słownika to proszę:

Forum dyskusyjne – przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej.

i teraz ponownie ten sam fragment z FAQ:

Mikroblog jest miejscem, gdzie możesz swobodnie dyskutować na dowolne tematy. Możesz podzielić się z innymi informacją o
@Sh1elde No właśnie, niektórzy rozsądni używają tagu #naukaprogramowania i ich się nie ma co czepiać ;)
@kamdz
Może i struktura przypomina forum, ale sam przyznaj, że rzadko kiedy są tutaj prowadzone dyskusje. Raczej jest to wpis i komentarze do wpisów, niż dyskusja.

sam zacząłeś ten temat, lol

Możliwe XD