via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Lrrr: "Dziś o godz. 11.24 z powodu braku możliwości zatkania otworu spustowego nr 1 w wielkim piecu nr 2 wystąpiła niezorganizowana emisja pyłowa z tej instalacji. Natychmiast podjęliśmy decyzję o hamowaniu wielkiego pieca do minimalnych parametrów, co umożliwiło ograniczenie czasu trwania tej emisji do 10 minut. Obecnie analizujemy przyczyny tego zdarzenia, za które przepraszamy." Oficjalne stanowisko, ale przeprosili więc nie było tematu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mapa Górnośląskich Kolei Wąskotorowych z 1946 roku. Widać tu jak ogromna była ta sieć wąskotorówki. Sięgała od Raciborza aż po Bibiele czy Wojkowice (jedyne połączenie z Zagłębiem). Posiadała dziesiątki bocznic (co widać ) obsługujących Huty, Kopalnie, Fabryki, Kamieniołomy a nawet Szpital ( Urazówka w Piekarach).

Szkoda że dziś został tylko mały 21 km odcinek od Bytomia (By) do Miasteczka Śląskiego) oraz Stanica-Rudy-Paproć-Stodoł

Mapę wykonał Mariusz Herchold a pochodzi ona z https://enkol.pl/Plik:Gkw-1946-mapa.png

Tutaj
sylwke3100 - Mapa Górnośląskich Kolei Wąskotorowych z 1946 roku. Widać tu jak ogromna...

źródło: comment_tBHJPoXqe4gydkUh7UUmeeihKb7MkyhU.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Taka ciekawostka na temat kierunków i jakości rozwoju miasta #sosnowiec .

Nie mam niestety oryginalnego zdjęcia z tej lokalizacji (to na zdjęciu jest o ile wiem z Katowic). Jeszcze w latach 80 i na początku 90 w tym miejscu, na ulicy Warszawskiej 8 był sklep "Moda Polska". Najbardziej wytworny i powiedziałbym luksusowy sklep z ciuchami (jak na skalę tamtych lat oczywiście).

Dziś miasto Sosnowiec ma swoim mieszkańcom w tym miejscu do zaoferowania
motaboy - Taka ciekawostka na temat kierunków i jakości rozwoju miasta #sosnowiec .
...

źródło: comment_2KmeASW188rI76DhezL7xkVusE77SKut.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
Tramwaje Śląskie - jeden z największych albo i największy przewoźnik i zarazem zarządca (właściciel) infrastruktury tramwajowej w Polsce, obsługujący komunikację tramwajową na terenie 13 gmin.

Sieć TŚ obsługuje ok 300 pojazdów liniowych od starych 105N/Na przez pełnoletnie już Karliki i niemiecko-austriackie złomy E1 / Ptb po nowocześniejsze Pesy Twist i Moderusy Beta. Wśród tych starszych istnieją różne modernizację (głównie 105Na - modernizację łódzko - poznańskie) a nawet przebudowy (wykonane własnymi siłami typu przebudowa
sylwke3100 - Tramwaje Śląskie - jeden z największych albo i największy przewoźnik i z...

źródło: comment_rkBQ5Qu9SnRJwJb9r91mUAQIWsWJbWyh.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jin: Chyba nie przekraczają 20 razy na rok. Ciężko o dokładniejsze statystyki bo ZTM często informuje w stylu "wstrzymanie ruchu" co nie oznacza zawsze wykolejenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Taka ciekawostka

Górnośląsko - Zagłębiowska Metropolia ma taki serwis zwany "Otwarte Dane"

To miejsce gdzie można przeglądać i pobierać różne dane np dotyczące komunikacji miejskiej (archiwalne opóźnienia, lokalizację autobusów, przystanków, zmiany w rozkładach, pojazdy obsługiwane itd), dane dotyczące relokacji rowerów miejskich, zużycia energii elektrycznej itd

https://otwartedane.metropoliagzm.pl/dataset
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sylwke3100: szkoda że kontrola biletów ma takie braki i jest w cholerę stara (dane z października) a z kolei lokalizacje GPS autobusów ograniczają się do czterech linii - można by było coś wykombinować z tych danych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sylwke3100: górnośląska komunikacja miejska w aglomeracji to porażka na całej linii xd a za śkup to powinno x ludzi pójść siedzieć na wiele lat.


@FrankUnderwood: Panie u nas i tak nie ma tak tragicznie z np tramwajami jak w innych miastach( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Taka informacja

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych w dniach 11 - 26 stycznia mogą podróżować bezpłatnie na liniach obsługiwanych przez Koleje Śląskie (z wyjątkiem CAŁEJ TRASY POCIĄGU KATOWICE -ZAKOPANE) na podstawie legitymacji szkolnej.

W tym roku można nawet się na podstawie tej promocji do Bohumina wybrać (lata wcześniej był wyłączony z akcji)

Więcej
sylwke3100 - Taka informacja

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych w dnia...

źródło: comment_IBKC5mFEOTdbSN5w3GEygt5WERh8kFw8.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

It’s okay to ️ Ekstraklasa

My English view

European football wouldn’t be the same without Poland. There would be no Lewandowski fucking the Germans week in week out, there would have been no Piatek running riot in Italy for Genoa, Fabianski and Boruć keeping clean sheets in England.
TheRealOllieszcz - It’s okay to ♥️ Ekstraklasa

My English view

European footbal...

źródło: comment_f8FniNWjhhGML8llFeQcbBLsIUm0YJtA.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Perlo: what you sound like, “Reported account because I can’t comprehend that other people watch different football leagues. That makes this account stupid. Because absolutely no one from Poland watches the English, German or Spanish leagues. No, it is not me who is stupid, it is this account.”
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Tak wyglądają statystyki Zintegrowanych Systemów Roweru Miejskiego w Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii.

W 2019 roku użytkownicy wypożyczali rowery blisko 800 tys. razy. Dokonali łącznie ok. 43 tys. przejazdów między miastami. Najchętniej przemieszczano się między Katowicami i Chorzowem- łącznie ok. 23 tys razy. Chętnie podróżowano między Chorzowem i Siemianowicami Śląskimi- ok. 3,9 tys razy oraz Katowicami i Siemianowicami- ok. 2,3 tys.razy.


Szczegóły

https://metropoliagzm.pl/2019/12/31/zintegrowany-rower-miejski-popularny-w-metropolii/?fbclid=IwAR0F0AE9s2HJM82EiEeXGFo9tlRG_dAel4WiHz5nDCLeUM2_8vOODWUT2KI
sylwke3100 - Tak wyglądają statystyki Zintegrowanych Systemów Roweru Miejskiego w Gór...

źródło: comment_0y4HUGoPvgW2o064AAnOuGlg5ltqSSBY.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ZTM chce od nowego roku wprowadzić nową taryfę tudzież cennik biletów oto propozycje.

- Wiadomo że mają wzrosnąć bilety papierowe
- Ma być zlikwidowany bilet wyłącznie na tramwaj/trolejbus lub autobus
- Bilet Miasto 30 (dawny autobusowo - trolejbusowo - tramwajowy jedno miasto) ma kosztować - 93 zł
- Ma powstać bilet dzienny za 10 zł
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Linia S6 - specjalnie z okazji "Wigilii dla Samotnych" która odbędzie 24.12 się w MCK w Katowicach. Wycieczka na koniec świata( ͡° ͜ʖ ͡°)

Warto otworzyć sobie w nowym oknie by dostrzec co i jak.

Tutaj więcej takich "wycieczkowych" linii bezpłatnych właśnie z tej okazji jeżdżących po śląsku
sylwke3100 - Linia S6 - specjalnie z okazji "Wigilii dla Samotnych" która odbędzie 24...

źródło: comment_4Wt2CbkRdQk0zyWhBpvmbneo0KLswhNn.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ZUŻYCIE WODY W GÓRNOŚLĄSKO - ZAGŁĘBIOWSKIEJ METROPOLII W 2018 ROKU
Ciekawe dane choć niezaskakujące zważywszy na znajomość przemysłu.

Tutaj macie inne dane na temat metropolii (rynek pracy, dochody gmin, ludność, mieszkania, przemieszanie się mieszkańcow itd) zebrane w mapach na jednej stronie
http://infogzm.metropoliagzm.pl/index.html

#slask #zaglebie #metropolia #gzm #woda
sylwke3100 - ZUŻYCIE WODY W GÓRNOŚLĄSKO - ZAGŁĘBIOWSKIEJ METROPOLII W 2018 ROKU
Ciek...

źródło: comment_oPCx99VMNVcTDUAgTFARjRGG3V6D6YiP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach