@sztajek:
Przelew z konta zagranicznego na polskie tylko w przypadku polskiego walutowego, inaczej średnio się opłaca. Wyrób sobie polskie walutowe, na nie przelewaj z konta belgijskiego i ktoś z upoważnieniem wtedy może wypłacać w Polsce w oddziale banku euracze
  • Odpowiedz
Czy w placówkach #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank można dokonywać wypłat w € z konta walutowego? Niestety w placówkach w Olsztynie się tego nie dowiem bo nie można się do nich dodzwonić. Swoją drogą gdzie można sprawdzić kurs po jakim przewalutowuje T-Mobile przy wypłacie z konta walutowego z bankomatu w Polsce (która to wypłata rzekomo jest bezpłatna)?

#bankowosc #waluty #banki
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak wygląda przelew w GBP z banku w Anglii na emax GBP w mbanku? Czy banki pobierają jakieś prowizje?

I jak wygląda sytuacja z przelewem z emax GBP na ekonto? To się w ogóle opłaca?

Szukam najtańszej drogi przesłania funtów do Polski, ale za jakiś czas będę chciał zamieć je na złotówki.

#banki #mbank #waluty
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ostatniej nocy śniło mi się że funt poleciał na dół do 3.90 w stosunku do złotówki. Proroctwo się rzekło xD
#uk #waluty #sny
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki od zakupów w obcej walucie, mam pytanie.
W mBank mam opcje karty USD/EUR do płacenia nią w internecie. Koszt 25zl założenie i rocznie.
Czy ktoś orientuje się jak to działa i jak to wygląda w racjonalnym wykorzystaniu?
Aktualnie place e-karta która zasilam przelewem. Później przez PayPal - albo od razu przez nią w przypadku alieexpresu. Ale warunki przewalutowania przy jednorazowych zakupach są po prostu słabe. Wczoraj płaciłem jak by się nie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@Marcinowy @Andczej
Dziękuję za rozmowę i propozycje.
Alior jednak nie zakładam bo zbędne kilogramy koleje konto.
Revolut brzmi bardzo sensownie. I oczko niżej od stopy mBanku. A konto walutowe w mabnku, nie da mi nic nowego co daje mi e-karta, no może oczko czy dwa niżej, co w skład 25zl rocznie nie zrobi mi różnimy.

Wniosek jest dla mnie (w moim
  • Odpowiedz
#kiciochpyta #uk #waluty
Co by się musiało stać żeby złotówka kosztowała 4 funty?

Znajomy wczoraj stwierdził że Polska wstaje z kolan i niedługo Anglicy będą u niego w budowlance robić.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@r2d2_tiriri wymiejaj na miejscu. We Lwowie kantorów jest bardzo dużo i mają przyzwoity kurs. 100hrywien ok. 14 zł, za 20 USD dostałem ponad 700 hrywien. Możesz też spokojnie wypłacać z bankomatu (jest dużo banków z całodobowymi bankomatami za zamkniętymi drzwiami. Otwierasz je czytnikiem magnetycznym. Przeważnie nie pobierają prowizji ale zawsze przed wypłaceniem masz informację na wyświetlaczu i możesz zrezygnować z transakcji ). Info swieze bo dopiero co z stamtad wróciłem
  • Odpowiedz
@GlebogryzarkaCaterpillar: bo ludzie wiecej wydaja w kraju, rosna obroty, jest popyt na lokalna walute. Wrzesien to szkola, grudzien to swieta i jeszcze pare innych rzeczy pomiedzy.

A co do euro, jest to mocniejsza waluta od zlotowki, wiekszy rynek to i sie umacnia wzgledem wiekszosci walut a na pewno zlotowki.
  • Odpowiedz
Płacić podatek od sprzedaży #bitcoin #waluty
a jak ktoś dziennie kupuje i sprzedaje za wartość całej kwoty, jaką tam ma włożoną? To w miesiacu zapłaci podatek od 30-krotności sumy, jaką inwestuje? Chyba ostro kogoś p------o, czy ja źle rozumuję?
Czy to chodzi o sprzedaż na giedzie czy ogólne pozbycie (wypłata do PLN) się bitcoinów?
http://antyweb.pl/bitcoin-i-inne-kryptowaluty-jak-rozliczac/

Ktoś już płacił #podatki
zwłaszcza jak ma #dzialalnoscgospodarcza
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@27er: przeciez podatek placisz od dochodu a nie obrotu.

giełdy zagraniczne cię nie nakablują do US (no moze poza bitstampem bo to giełda UE z KYC AML) ale jak zarobiles jakąś kwote i wrzucileś ją na Polską giełde, nawet bez wypłacania na konto bankowe to lepiej to rozliczyc
  • Odpowiedz
Przecież to absurd. Jeżeli ktoś obraca kwotą 10 tys. i każdego dnia za tyle kupuje i sprzedaje, to z kwoty 10 tys. jaką realnie posiada, ma być zmuszony do zapłaty podatku od 300 tys. Przecież to kur wa komiczne.


@27er: absurd ale jak Ci w-------ą 75% to jest "decyzja administracyjna" najpierw płacisz potem się sądzisz. PiS u waładzy więc szanse na j-----e w dupę rosną x5 :D niż za PO. PiS to Janosiki zabierają obrotnym aby dać na 500+...
Jak codzien obracasz krypto w Polsce to DG i księgowość cie czeka.Jak chcesz się bawić bez DG to s--------j z Polskich/EU giełd za granice gdzie Cie w dupe cmoknąć mogą, bo nie działa prawo EU.
Coinbase / Kraken / bitstamp / bitmex / Jakieś Chinskie Japonskie.
Problem jest z wypłatą BTC potem do fiat ale jak ktoś ogarnięty
  • Odpowiedz
Pamietam jak po brexicie funt polecial na leb na szyje, wszyscy panika ze funt spadnie ponizej 4, wyprowadzki masowe z #anglia do #polska. Nie mija nawet pol roku od tych przepowiedni a funt wskakuje na poziom 4,90. Poki co spelnia sie moja przeprowiednia - po brexice funt jebnie znow na 6+ jak dawniej i nikt z tym nic nie zrobi. Ale bedzie radocha ( ͡° ͜
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CCTVm8 tylko po co komu dom w Polsce? Jeden kupilem i stoi pusty przez 11 miesiecy w roku. Wole latac pod palmy.
Mieszkania na najem? Nie, dziekuje. W Polsce wlasciele nieruchomosci maja obowiazki a najemcy prawa. I tyle...

Ale dobry kurs £ to dobra wiadomosc. Imprezowanie w PL bedzie taniej wychodzic :)
  • Odpowiedz
@benzdriver: Jak coś to pytaj. Ja wiem, że tu wykop i każdy powinien się znać na wszystkim, ale to właśnie człowiek mądry jest świadomy granicy swojej wiedzy.

Rynki EM - rynki wschodzące. Jak coś się dzieje na świecie, to inwestorzy z reguły wyprzedają lokalną walutę i uciekają do pewniejszych walut (dolar, jedn, frank szwajcarski, euro, funt). Dochodzi prawo popytu/podaży i mamy ruchy na walutach.
FED - mówiąc najprościej bank centralny USA.

Co się dzieje, że mamy odpływ na rynkach EM? Ano trochę się dzieje. Niejednoznaczne wybory w DE, mały skośnooki grubas bawiący się atomem, ale głównym aktorem jest FED. Nie dość, że od października zaczynają redukcje sumy bilansowej (gdy wybuchł kryzys nadrukowali prawie 4 bln USD z powietrza, wpompowali w gospodarkę i teraz będą z niej tą kasę wyciągać), to i padły ciekawe słowa odnośnie stóp procentowych. Do tej pory inwestorzy na podstawie wysokości inflacji obstawiali podwyżki/obniżki stóp. Prezes FED w wystąpieniu zakomunikowała, że nie będą czekać aż inflacja przekroczy cel jaki ma FED, tylko będą podnosić stopy
  • Odpowiedz
w przypadku mojej karty MasterCard nie będę miał spreadu walutowego skoro kurs jest na stronie PKO?


@kuta_senator: Z tego co widzę, to kurs DKK na stronie PKO sam w sobie zawiera spread walutowy. Zresztą mocno bym się zdziwił, gdyby jakiś bank skupywał i sprzedawał daną walutę po tym samym kursie.
  • Odpowiedz