@erysipelothrix: Eh... No dobra, jak już tak poważnie musisz to niech będzie. Dlaczego uważasz, że korona jest stabilna? Złotówka idzie do góry, więc na "stabilnej" stracisz. Zresztą, Czechy to mały kraj i jego waluta może być równie mocno podatna a ruchy w EU co polska.

Pytanie: po co Ci to? Na jaki wypadek? Gdyby w Polsce był kryzys? To czeska korona nie pomoże z powodów podanych powyżej. Sugerował bym raczej
  • Odpowiedz
Najbardziej opłacalny #kantor w #warszawa? Potrzebuję wymienić kilka tysięcy, więc parę groszy robi różnicę. Internetowe nie wchodzą w grę bo muszę mieć euro w fizycznej postaci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#waluty #euro
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej,
Mam pytanie jak można to sensownie ogarnąć poniższy problem.
Zarobki w euro, życie na stałe w pl.
1. Lepiej otrzymywać bezpośrednio kasę na konto w zł i mieć wywalone na kurs
2. czy lepiej otworzyć walutowe i czekać aż cebula będzie mocno szczypać w oczy przy wahaniu kursu o 0.05 gr?
3. konto walutowe + cinkciarz?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michok1984: j/w jak pracodawca bedzie ci placil w euro ale na konto zlotowkowe to bedziesz #!$%@? na każdym eurasku.

konto walutowe + cinkciarz. i najlepiej jakies w miare tanie, bo ja mialem potracane chyba 20zl (~5€) za przelew z innego kraju czy cos takiego XD
  • Odpowiedz
Cześć Mirki oraz @ZespolmBanku, mam pytanie dotyczące konta walutowego w #mbank. Widzę, że jest teraz oferta na wydanie za darmo karty walutowej i prowadzenie konta bez opłat. Interesuje mnie rachunek w euro do wymieniania € w #cinkciarz czy w innym kantorze internetowym. I teraz pytanie, wg tabeli prowizji od 21.09 za przelew Swift/zewnętrzny - 0,35%, albo min 25zł, za SEPA to 5zł, natomiast przelew wewnętrzny
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wytrzzeszcz: nie jest tym samym, bo polskie giełdy z racji małego wolumenu nie nadążają często za ceną btc. Wczoraj np. na bitku różnica była około 1200 złotych między bitfinexem.

Tylko ze kupując bitki na bitfinex, wysyłając na polską i sprzedając za złotówki masz obowiązek opodatkować, musisz móc jakoś tą kasę z tej giełdy wyciągnąć itp. A etherium czy litecoin też w dupie na polskich giełdach. Generalnie ja bym z daleka
  • Odpowiedz
@Portowiec: Dokładnie. Trochę mam bekę z ludzi którzy mieszkają na jakiś Pomorzanach, Warszewach czy Gumieńcach a mówią, że Prawobrzeże to nie Szczecin.

Dojazd do bramy portowej w 17 minut, W nocy dojazd też świetny bo 531 i 532 jeżdżą zamiennie i czeka się około 15-20 minut maks i nie trzeba na taksę wydawać. Dodaj do tego, że na takim Słonecznym/Majowym jest dosłownie wszystko czego potrzeba do życia od gastronomii, przez
  • Odpowiedz
#chiny #cny #waluty #kantor

Mirasy jadę do Chin. Jak najlepiej zaopatrzyć się w chińskie juany ? Kupic Euro/Dolary w Polsce i na miejscu przejsc sie do Bank of china? Czy kupic je już w Polsce?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ryzael: Jak znajdziesz kogoś, kto sprzedaje po powrocie z Chin swoje juany to wart kupićo. W polskich kantorach się nie opłaca, bierz tak jak piszesz dolary, albo euro i tam wymień. Ja miałem lepszy kurs na lotnisku niż w mieście, ale ostatnio, ktoś z wykopu pisał, że to się zmieniło.
Nie przyjmuj nigdy reszty w innej walucie niż juany, bo będą to najprawdopodobniej fałszywki.
  • Odpowiedz