Trafiłem na ciekawą hipotezę w wątku Reddit, która została poparta wywiadem z Stevenem van Metre i chciałbym, aby ktoś bardziej obyty w finansach / ekonomii potwierdził czy to prawda czy bullshit.

W skrócie: autor wątku twierdzi, że quantitative easing (QE) czyli to całe "drukowanie pieniędzy" jest mylnie rozumiane, ponieważ banki centralne skupując obligacje skarbowe od banków komercyjnych nie dają żywej gotówki w zamian bankom komercyjnym, lecz są to pieniądze, które zasilają konto rezerwowe
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xEm: ja nie potrafię tego dobrze ocenić, ale spośród wszystkich katastroficznych kanałów to chyba jest najbardziej wyważony. Oczywiście wszyscy wieszczą ogólną katastrofę systemów finansowych, bo to przyciąga uwagę i nabija wyświetlenia i np. ci co żyją ze złota będą mówili, ze złoto będzie po 10k, ci co żyją z akcji będą naganiali na dodatkowe abonamenty i kursy z akcji etc. Ogólnie polecam z dużą dozą rezerwy wchodzić na youtubowe sensacje
  • Odpowiedz
@mlodziak97: Ja zarabiam w SEK, Riksbank planuje wprowadzic ujemne stopy procentowe, inflacja i podwyzki sa widoczne, jakies oszczednosci laduje caly czas w srebro, moze znowu zaczne wrzucac cos w gielde na longterm (czyt. do emerytury) w spolki uranowe. A na koncie emerytalnym mialem opcje wybrania funduszu to 10% w gold i 90% w Vixa poszlo ö
  • Odpowiedz
@gupio: do pln. Nie wiem czego się spodziewać po brexicie i kursie funta prawdę mówiąc. Jakbym miał strzelać to najpierw spadek a potem duży wzrost.
EDIT. Aczkolwiek nie chciałbym trzymać złotówki więc czegoś sobie poszukam.
  • Odpowiedz
Gdzie najlepiej przewalutować EUR na PLN? Co miesiąc potrzebuję przewalutować około 1k euro. Mam konto firmowe w mBank. Ich kantor jest okej przy takich kwotach? Opłaca się bawić w jakiegoś cinkciarza?
#waluty #banki #finanse
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@farowy: Napisz na priv to dam ci stronke gdzie wymienisz pierwszy raz bez żadnego spreadu, po kursie rynkowym.

Jeśli chodzi o EUR to cinkciarz transakcje społecznościowe, żaden tam gówniany walutomat z prowizją 0.2%. Ja też chętnie kupie euro jak coś i dam dobry kurs.
  • Odpowiedz
@Leniwiec1: ING, Santander, Alior - teraz praktycznie każdy bank ma własny "kantor" oferujący dobre kursy, bardzo bliskie kursom międzybankowym. Cinkciarz też dobry wybór, ale więcej pier**olenia - przelej do cinkciarza/wymień/przelej z powrotem.

Twoim problemem nie jest jednak bank tylko ten cały payoneer (koszty wysłania tych USD). Ze względu na te koszty już lepiej by ci było dostawać ten przelew raz na 2 miesiące.

I tutaj własnie sprawdza się #bitcoin
  • Odpowiedz
@chud: popatrz na swoją sytuację, czy zarabiasz, ile zarabiasz.
w mojej okolicy to ja bym sobie kilka działek kupił i poczekał.
Sam dom da się zbudować taniej niż mieszkanie, ale trzeba to dobrze przemyśleć i samemu wziąć się za robotę.
  • Odpowiedz
Jak tam hiperinflacja? Bo strefa Euro dołącza do dolara i stoi na granicy deflacji co przeraża i FED i ECB. Tutaj inflacja euro vs przewidywania ECB.

W Polsce co dziwne takich "problemów" nie ma i inflacja ładnie leci xD

Mam nadzieje że to nauczy pewnych domorosłych ekonomistów że inflacja nie wynika z HURR DURR DODRUKU tylko z innych rzeczy jak zaufanie do waluty czy faktyczna jej ilość w obiegu, a nie sryliardy waluty wpakowane
KochanekAdmina - Jak tam hiperinflacja? Bo strefa Euro dołącza do dolara i stoi na gr...

źródło: comment_1601720536yYpAffFavNKUJENU48yDfQ.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach