Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
- 3
@MisiuMisiu: A, tylko jedna istotna kwestia - nie rób tego weekendami. W weekendy mają "weekend rate" i przewalutowanie po gorszym kursie
Witajcie, ktoś tutaj trzyma oszczędności w koronach szwedzkich/norweskich/duńskich?
Jak się zapatrujecie na przyszłość tych walut?
Trzymacie w skarpecie czy inwestujecie?
#oszczedzanie #inwestowanie #gielda #waluty
Jak się zapatrujecie na przyszłość tych walut?
Trzymacie w skarpecie czy inwestujecie?
#oszczedzanie #inwestowanie #gielda #waluty
@mlodziak97 jest badziewnie i nie wiadomo co z tym zrobić
@mlodziak97: Ja zarabiam w SEK, Riksbank planuje wprowadzic ujemne stopy procentowe, inflacja i podwyzki sa widoczne, jakies oszczednosci laduje caly czas w srebro, moze znowu zaczne wrzucac cos w gielde na longterm (czyt. do emerytury) w spolki uranowe. A na koncie emerytalnym mialem opcje wybrania funduszu to 10% w gold i 90% w Vixa poszlo ö
- 3
Czekać jeszcze z tym dolarem i liczyć na całkowity fikołek złotówki czy lepiej sprzedawać już teraz?
#waluty
#dolar
#inwestycje
#gielda
#waluty
#dolar
#inwestycje
#gielda
- 1
@gupio: Ja przed minutą funta pogoniłem, bo już raz się zagapiłem jak do 5,06 podszedł.
- 1
@gupio: do pln. Nie wiem czego się spodziewać po brexicie i kursie funta prawdę mówiąc. Jakbym miał strzelać to najpierw spadek a potem duży wzrost.
EDIT. Aczkolwiek nie chciałbym trzymać złotówki więc czegoś sobie poszukam.
EDIT. Aczkolwiek nie chciałbym trzymać złotówki więc czegoś sobie poszukam.
@kuta_senator kursy w naszym kantorze nie są ustalanie indywidualnie dla każdego klienta. Aktualnie dostępny kurs pojawia się podczas zlecania transakcji. Więcej informacji o kantorze zamieściliśmy na naszej stronie: https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/konta/kantor-internetowy/
- 0
@DartNorbe: chodziło o to, że warto przerzucać do Aliora ;)
- 1
@gupio: ( ͡° ͜ʖ ͡°) czas pokaże. Najważniejsze - nie panikować. Prywatnie szedłbym w dolary, jeżeli system ma się załamać, to dolar zawsze gasi światło.
- 1
@Student_AWAS: gdybym nie miał największej kupki walutowej w usd to pewnie bym jeszcze dokupił poniżej 3.90
- 0
@farowy: Napisz na priv to dam ci stronke gdzie wymienisz pierwszy raz bez żadnego spreadu, po kursie rynkowym.
Jeśli chodzi o EUR to cinkciarz transakcje społecznościowe, żaden tam gówniany walutomat z prowizją 0.2%. Ja też chętnie kupie euro jak coś i dam dobry kurs.
Jeśli chodzi o EUR to cinkciarz transakcje społecznościowe, żaden tam gówniany walutomat z prowizją 0.2%. Ja też chętnie kupie euro jak coś i dam dobry kurs.
@farowy: Walutomat, od pięciu lat zarabiam w walucie i wymieniam tylko tam.
Czy zakupienie euro jest dobrym pomysłem przy obecnym zagrażoniu ponownego zamrożonia gospodarki?
#gospodarka #finanse #waluty
#gospodarka #finanse #waluty
- 0
@dongio: a strefa euro, albo funta się tak samo nie zamraża? xD
Komentarz usunięty przez autora
będę otrzymywał przelewy w dolcach i gdzie wg Was najlepiej wymieniać je na złotówki - robiąc to raz w miesiącu? który polski bank ma dobry przelicznik? z #revolut warto się tak bawić?
Przelewy będą przez Payoneer na wybrane przeze mnie konto
#waluty #programista15k #dolar #payoneer
Przelewy będą przez Payoneer na wybrane przeze mnie konto
#waluty #programista15k #dolar #payoneer
Komentarz usunięty przez autora
@Leniwiec1: ING, Santander, Alior - teraz praktycznie każdy bank ma własny "kantor" oferujący dobre kursy, bardzo bliskie kursom międzybankowym. Cinkciarz też dobry wybór, ale więcej pier**olenia - przelej do cinkciarza/wymień/przelej z powrotem.
Twoim problemem nie jest jednak bank tylko ten cały payoneer (koszty wysłania tych USD). Ze względu na te koszty już lepiej by ci było dostawać ten przelew raz na 2 miesiące.
I tutaj własnie sprawdza się #bitcoin
Twoim problemem nie jest jednak bank tylko ten cały payoneer (koszty wysłania tych USD). Ze względu na te koszty już lepiej by ci było dostawać ten przelew raz na 2 miesiące.
I tutaj własnie sprawdza się #bitcoin
0
NBP chciałby słabszego złotego. Czy słusznie?

To już kolejny raz w ostatnich miesiącach, gdy Rada Polityki Pieniężnej sygnalizuje, że złoty mógłby być spokojnie słabszy i byśmy na tym skorzystali. Warto pamiętać o kilku faktach, które rzucają inne światło na temat negatywnych skutków osłabienia złotego.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
@CoTakGlupioBrzmi1998: ja mam nadzieje ze spadnie, wiec wymieniaj:)
- 0
@CoTakGlupioBrzmi1998: 4.50 to niezły kurs teraz.
- 0
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@chud: popatrz na swoją sytuację, czy zarabiasz, ile zarabiasz.
w mojej okolicy to ja bym sobie kilka działek kupił i poczekał.
Sam dom da się zbudować taniej niż mieszkanie, ale trzeba to dobrze przemyśleć i samemu wziąć się za robotę.
w mojej okolicy to ja bym sobie kilka działek kupił i poczekał.
Sam dom da się zbudować taniej niż mieszkanie, ale trzeba to dobrze przemyśleć i samemu wziąć się za robotę.
Jak tam hiperinflacja? Bo strefa Euro dołącza do dolara i stoi na granicy deflacji co przeraża i FED i ECB. Tutaj inflacja euro vs przewidywania ECB.
W Polsce co dziwne takich "problemów" nie ma i inflacja ładnie leci xD
Mam nadzieje że to nauczy pewnych domorosłych ekonomistów że inflacja nie wynika z HURR DURR DODRUKU tylko z innych rzeczy jak zaufanie do waluty czy faktyczna jej ilość w obiegu, a nie sryliardy waluty wpakowane
W Polsce co dziwne takich "problemów" nie ma i inflacja ładnie leci xD
Mam nadzieje że to nauczy pewnych domorosłych ekonomistów że inflacja nie wynika z HURR DURR DODRUKU tylko z innych rzeczy jak zaufanie do waluty czy faktyczna jej ilość w obiegu, a nie sryliardy waluty wpakowane
źródło: comment_1601720536yYpAffFavNKUJENU48yDfQ.jpg
Pobierz- 3
@KochanekAdmina: Uff, na szczęście u nas takich problemów nie ma. Szkoda tylko, że ATH na GPW nie ma xD Ten kraj to parodia gospodarcza
@the_nightfly: universal basic income, bezwarunkowy zasiłek/pensja przyznawana każdemu obywatelowi. Pewnie Stany zapoczątkują na dużą skalę, kolejne stimulus checki zamienią się w stały zasiłek
Kolego takie rzeczy to w Mbank/Alior warto robić @qtaz28:
Gdzie się odbiera ten dyplom?
@desygnat: wniosek, wraz z trzema zdjeciami malzonki, prosze wysylac do @OjciecPracz, ktory rpzewodniczy komisji dyplomowej
@desygnat: Myślę tak jak @Reakcjonista, że to odbije. Chyba, że masz na myśli marcową górkę, to nie wiem, nie wydaje mi się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co się dzieje na rynku walutowym? Złotówka się znacząco umocniła od 12... Cicha interwencja, czy rynek przestraszył się naszej ekonomicznej wunderwaffe, Eryka Łona?
#ekonomia #waluty
#ekonomia #waluty
źródło: comment_1601382889wnbOLXSQp1rfptUVSP9qPM.jpg
Pobierz@SiegfriedvonMarienstadt: jejku co się dzieje, ostatnie dni urosło o 10 groszy co się dzieje jak spada o 4 xd
jakby spadło do 4.20-30 to by się umocniła xd
jakby spadło do 4.20-30 to by się umocniła xd
źródło: comment_1601383141fR39JbD4lO2z4TkGQBuD78.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
1092
Dlaczego nie należy korzystać z bankomatów EURONET za granicą [ENG]
![Dlaczego nie należy korzystać z bankomatów EURONET za granicą [ENG]](https://wykop.pl/cdn/c3397993/link_1601379710GsnQM8Q8ncaYYj0v0eTtoo,w220h142.jpg)
Wszystkie sztuczki które stosuje na terenie Europy firma, kiedy włożysz do ich maszyny kartę z państwa innego niż rodzime dla owego bankomatu.
z- 308
- #
- #
- #
- #
- #
- #





























W skrócie: autor wątku twierdzi, że quantitative easing (QE) czyli to całe "drukowanie pieniędzy" jest mylnie rozumiane, ponieważ banki centralne skupując obligacje skarbowe od banków komercyjnych nie dają żywej gotówki w zamian bankom komercyjnym, lecz są to pieniądze, które zasilają konto rezerwowe