Chciałbym regularnie odkładać z wypłaty ok. 2k PLN - z tym, że w innej walucie.
Zastanawiam się nad wymianą - USD, EUR czy CHF?
Czy może każda z nich?

#waluty
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@vvulpecula: N26: Niemiecki bank internetowy z państwową licencją bankową i gwarancją do 100k euro.
Jakoś człowiek spokojniej żyje jak pieniążki są poza zasiegiem Matiego ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@vvulpecula: czasy są tak niestabilne ze trudno prezwidziec , jesli oszczednosci nie beda potrzebne w najblizszym czasie mozesz podzielic na rozne waluty obce a w razie checi takze złoto (fizyczne monety bulionowe, nie zadne certyfikaty) i bitcoin. wszystkie te walory są drogie, zawsze mogą staniec. jesli zakup mieszkania za PLN jest bliski w czasie to chyba nie warto nic robic. mozesz tez zamienic połowę kwoty a połowę pozostawić w złotówkach.
  • Odpowiedz
Hej mirki. Na wstępie powiem, że jestem kompletnym laikiem w dziedzinie oszczędzania i finansów.
Jestem w stanie odkładać miesięcznie około 3000zł. Mam odnośnie tego pare pytań.

1. Biorąc pod uwagę to, że nasza waluta jest coraz gorsza chciałbym wszystko wymieniać na euro/dolary i trzymać na koncie walutowym. Ma to sens?

2. Jest jakiś najlepszy bank do tego typu oszczędzania? Może jakiś zagraniczny? Obecnie jestem w mBanku.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@manita: jest wiele możliwości oszczędzania poza bankami, gdzie korzyścią jest oprocentowanie, które chociaż pokrywa inflację, brak podatku belki, ubezpieczenia bezpłatne albo nakladki podatkowe. Zajmuję się tym zawodowo, możesz odezwać się na priv
  • Odpowiedz
Jak waszym zdaniem zachowa się dolar po wyborach w USA? Wymienić na złotówki teraz po 3.94, czy czekać dalej? Do końca roku mogę się jeszcze wstrzymać, ale nie wiem czy mogę liczyć na jeszcze lepszy kurs.

#waluty #dolar #amerykawybiera2020
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlaczego #dolar jest taki słaby? Na giełdzie spadki, a indeks dolara na poziomie ~93, kurs euro/usd 1.17, gdzie w marcu te wartości były na poziomie odpowiednio 100 i 1.08. Ceny obligacji też stoją w miejscu.
To spadek zaufania do dolara czy panika dopiero się zaczyna?

#waluty #gielda
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@card_man: Dolar powoli grinduje w góre, bardziej bym się martwił tym jak słaba jest złotówka i co się stanie jak DXY zacznie rosnąć jak w marcu. Możemy mieć wtedy dolara po nawet 4.50 jezeli dojdzie do podobnej paniki.
  • Odpowiedz
Na giełdzie spadki, a indeks dolara na poziomie ~93, kurs euro/usd 1.17, gdzie w marcu te wartości były na poziomie odpowiednio 100 i 1.08. Ceny obligacji też stoją w miejscu.


@card_man: Poczekaj aż będzie zwała i wszyscy zaczną uciekać do USD xD
  • Odpowiedz