Mirasy, planuje zakup tribana RC500, mam dylemat z wyborem rozmiaru,
moj wzrost to 174cm
przekrok 85cm

według wzory wychodzi mi 56,5cm
Nie wiem czy wybrać rozmiar M czy S ?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

według wzory wychodzi mi 56,5cm


@Madmonkey69: Nie ma żadnych wzorów ani uniwersalnych zasad. Były w latach 90 gdy każda rama była taka sama tylko przeskalowana ale dzisiaj gdy każdy producent eksperymentuje z geometrią nie da się już określić rozmiaru każdej ramy każdego producenta jednym numerkiem. Jeżeli nie masz własnych preferencji to punktem wyjścia powinna być tabelka producenta a nie jakiś wzór sprzed 30 lat, producent nie robi ci na złość.
  • Odpowiedz
@Kapitan_Ameryka: Robiłem identyczny upgrade pół roku temu ze względu na problem z wymianą opon.
Kupiłem na OLX nówki sztuki zdjęte z jakiegoś roweru za jakieś 850zł. Do tego musisz doliczyć endcapy piasty na szybkozamykacz (jakieś 130-150 zł na jedno koło np tu masz przód: https://allegro.pl/oferta/end-cap-adapter-dt-350-240-9x100-qr9-piasta-przod-13241070649 ) i tarcze na centerlocka. Ogólnie jestem zadowolony po zmianie, fajnie się kręcą, nie ma problemu ze zmianą opon i fajnie cyka :)
  • Odpowiedz
Czy #triban rc500 to dobry deal za jego obecna cene 3800? czy jest cos innego sensownego w takim charakterze szoso-gravel?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niech mnie ktoś oświeci jaka jest różnica między Triban RC 100 a Triban RC 100 Easy, ta easy to jest dla kobiet? Czym to się różni?
#triban #rower
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@RimenX zwykły Triban wzbudza politowanie po paru chwilach patrzenia na niego, a ten Easy to wzbudza dużo szybciej, łatwiej...
:) :) :)
  • Odpowiedz
@RimenX:
Jak jedziesz na zwykłym Tribanie to pozdrawiają cie tylko inni na Tribanach, a na tym Easy to nawet oni nie pozdrawiają.

Tak na serio to tam był krótszy mostek i dodatkowy zestaw klamek na płaskiej części kiery.
  • Odpowiedz
Kupiłem tribana RC500 z decathlon 2nd life w bardzo dobrym stanie (w zasadzie tylko rama porysowana) w dobrej cenie. Rozmiar to M, przymierzałem go jeszcze zanim naczytałem się, że ich rozmiary mają się nijak do rzeczywistości + lepiej brać rower mniejszy bo łatwiej wydłużyć, ale że cena dobra i mam możliwośc zwrotu to wziąłem. No i problem mam teraz taki, bo jest zauważalnie za duży, mam 176-177 wzrostu. Kierownica jest za szeroka
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#szosa #triban Zaraz WYPIER#OLE TE KU#WE za okno. Od godziny naciągam Vittoria Zaffiro Pro 28 na koło tribana rc500. Kiedyś zakładałem Rubino Pro i wiem, że jest ciężko ale ta KU#WA nie chce się dociągnąć, już nawet śrubokręt wjechał bo wszystkie plastikowe łyżki połamała albo powiginała ta KU#WA JE#ANA. Ma napisane Mount only on hooked rims. Obrecz tribana nie jest chyba hooked, ale co to ma do rzeczy?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@na_piechote: potwierdzam, też niedawno zdejmowałem i zakładałem zaffiro pro. Musiałem sobie tę czynność rozłożyć na dwa dni, bo dostawałem odcisków i nie miałem już siły w rękach. Finalnie jedna z opon do wywalenia, bo rozciągnęła się i jest już za duża na koła 700c...
Z tym, ze ja na inne obręcze zakładałem.
  • Odpowiedz
Cześć,

Zakupiłem do mojego Tribana RC120 nowe opony 700x35c.
Aktualnie założone są oryginalne opony 700x28c.
Może głupie pytanie, ale teraz zacząłem się zastanawiać czy nie powinienem również zamówić nowej dentki?

#triban #rower
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirasy, byłem w decathlonie sprawdzic tribana rc120 w związku z tym, że planuje zakup już od dłuższego czasu, no i też przy okazji sprawdziłem kilka innych rowerów, romet huragan 2 i 3, triban rc500. Poszedłem, pojeździłem i jestem totalnie zawiedziony. Myślałem, że za te pieniądze idzie już coś ciekawego dostać, a tu się okazuje, że rower za takie pieniądze ma problem z hamowaniem. Mam wrażenie, że mój rower z komunii miał lepsze
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kajshdakjshd: Mam RC500 i nie mogę o nim złego słowa powiedzieć. Hamulce owszem to spowalniacze ale wszystkie na lince takie będą, Poza tym hamulce też muszą się dotrzeć, może ten w sklepie był za mało jeżdżony. Tak czy siak, porównaj sobie rower z komunii z szosą i spójrz na szerokość opon. Szerokie opony mają lepszy kontakt z podłożem, w szosie jest sporo mniejsza powierzchnia styku. Nie sądzę, że jakby koła
  • Odpowiedz
@kajshdakjshd: RC120 to nie jest rower, nad którym się zastanawiasz.
To jest rower, który kupujesz, żeby wrócić do domu, bo twój prawdziwy rower ktoś ukradł spod sklepu.
Ale tak, jak się go dobrze wyreguluje, to będzie jeździł sprawnie i cicho.
Mogłeś zwyczajnie trafić na weterana wystawowego.
  • Odpowiedz
po ile kupujecie dętki 700x32c?
znalazłem po 18zł i nie jest to już czasem dolna granica?
https://sklepmartes.pl/sporty/kolarstwo/akcesoria-i-czesci-rowerowe/czesci-rowerowe/detki-rowerowe/detka-inner-tube-mtb-275-co0182311-continental
kapcia w ogóle złapałem i mogę albo na szybko kupić klej za 15zł albo dętkę za 18 xd

ten też by się nie nadał, nie?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@foneswein: w Action nie ma? Jeśli nie sam klej, to możliwe że w zestawie naprawczym do roweru jest.

Jak tam nie ma, to w budowlanym pewnie przy kasie jest, chociaż nie wiem czy on się w ogóle nadaje do dętek.

Darmową dostawę od jakiejś MWZ mają w tym
  • Odpowiedz
#rowery #rower #triban #triban100 #pimpmytriban #rower Zakupiłem sobie Tribana RC100 po taniości z chęcią jego drobnej, taniej modyfikacji. Idę zdecydowanie bardziej w stronę gravela niż szosy i chciałem zapytać które z tanich klamkomanetek są najlepsze, czy w ogóle są między nimi znaczące różnice czy wszystkie najtańsze chińczyki są na jedno kopyto i brać najtańsze po prostu? Mowa o:

- Micronew 2x7
XkemotX - #rowery #rower #triban #triban100 #pimpmytriban #rower Zakupiłem sobie Trib...

źródło: temp_file8291677531158677542

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@XkemotX:
Klamkomanetki 8rz będą działać z obecną kaseta 7rz, wymienisz na 8rz jak obecna kaseta się zużyje, (co nie potrwa długo bo te kasety miękkie są).

To jest ten sam pancerz,tylko keb-sl jest na metry, a road pro to zestaw z linkami.
  • Odpowiedz
Poszukuję roweru do pracy - 8km w jedną stronę, głównie asfalt. Z racji, że mam bon do Decathlonu na 300zł wpadł mi w oko Triban RC100, który aktualnie jest na promocji za 1200zł, czyli finalnie wyjdzie za 900zł.
Czy ten rower się sprawdzi? Nigdy nie miałem styczności z rowerami szosowymi i taką kierownicą.
Jaki rozmiar ramy będzie dla mnie odpowiedni? Mam 186cm, więc według opisu L - będzie ok?
#rowery
lehv - Poszukuję roweru do pracy - 8km w jedną stronę, głównie asfalt. Z racji, że ma...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lehv tldr.... Nie. Jeżdżenie szosą po mieście to mordęga. Co z tego że szybko ,skoro hamujesz do zera przed każdą dziurą i nierówną kostką?
Kup sobie crosa albo trekingowy albo miejski. + sakwa na ciuchy i buty do przebrania do pracy (+ew ręcznik jak masz w kołchozie prysznic)
  • Odpowiedz
@Moooris: Czemu nie tylko na korbie masz 44T zaś kaseta 12-28 więc dosyć twardo do pedałowania jak masz jakieś wzniesienia.
  • Odpowiedz
#rower #triban rc500 z 2020 roku, z problemowymi obręczami.
Zakupione nowe opony Continental GP5000 i wielki problem z założeniem opony na obręcz.
Przednie koło udało się ogarnąć po 1h, natomiast z tylnym walczyłem 2h i nie ma ch... żeby weszły.
Ktoś z użytkowników roweru, opon doradzi jak sobie poradziliście??
Myślę nad wymianą oryginalnej taśmy na tych obręczach i założenie taśmy izolacyjnej.

Świadomość,
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Go0fy11: oprócz gorszego doboru kadencji to nie zrobi ci różnicy ta grupa, chyba że się ścigasz. Ja mam rometa finale na clarisie 8s i bianchi specialissime na ultegrze di2 12s, i nie widzę różnicy w działaniu.

Choć wolę ten mechaniczny klik w romecie.
  • Odpowiedz
Jak dla mnie sore i clarisa wyklucza to że mają mechaniczne hamulce które nie hamują


@Yurakamisa: moje hamują ¯\(ツ)/¯

Nie wiem po jakim terenie bym musiał jeździć, żeby mi brakowało mocy hamowania. Przez lata jeździło się na v-brake czy innych takich wynalazkach, i też to normalnie hamowało. I to nie są spowalniacze, a normalne hamulce.
  • Odpowiedz
Szukam rowera do 3000 zł z małym plusem ewentualnie. Głównie szosa - pewnie w 90%. Czasem trochę krzywego trawnika, kamienistej drogi albo leśnej dróżki. Zastanawiam się nad #gravel. Dotychczas poruszałem się na Riverside 500 z Decathlonu, ale brakuje mi w nim choćby przełożeń do szybszej jazdy. Który z tych rowerów będzie lepszy?

- Triban GRAVEL 120: https://www.decathlon.pl/p/rower-gravel-triban-gravel-120/_/R-p-312397
- FELT Broam 60: https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-felt-broam-60-pd38835/

#rower #rowery #
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałabym zmienić oponę na szerszą, obecnie jeżdżę na schwalbe g-one o szerokości 35 mm na moim triban rc520, ale te oponki mają już mocno styrany bieżnik. Często jeżdżę na wyprawy z sakwami po szutrach i górzystym terenie, zależy mi na w miarę dobrym bieżniku w taki teren i dobrej odporności na przebicia. Do tej pory schwalbe spisywały się dla mnie dość dobrze.
Wstępnie wybór padł na Panaracer GravelKing SK 700x38C [40x622]. Trochę
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbym zrzucić dużo kg i postanowiłem wyposażyć się w #trenazer mam #triban i już zamontowany #rower . Wiem że teraz większość wyjeżdża w trasy, ale ja przez to że postanowiłem jeździć cyklicznie i zawsze zajmie mi tyle samo czasu to będzie bardziej mnie motywowało.

1. Która aplikacja będzie najtańsza?
2. Która nie ma problemów z komunikacją?
3. Która ma plany spalania kcal, żeby się nie nudziły…?

Którego SW oplaca sie najbardziej kupić w 2024?

  • zwift 50.0% (9)
  • rouvy 33.3% (6)
  • inny (jaki?) 16.7% (3)

Oddanych głosów: 18

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach