Wpis z mikrobloga

#szosa #triban Zaraz WYPIER#OLE TE KU#WE za okno. Od godziny naciągam Vittoria Zaffiro Pro 28 na koło tribana rc500. Kiedyś zakładałem Rubino Pro i wiem, że jest ciężko ale ta KU#WA nie chce się dociągnąć, już nawet śrubokręt wjechał bo wszystkie plastikowe łyżki połamała albo powiginała ta KU#WA JE#ANA. Ma napisane Mount only on hooked rims. Obrecz tribana nie jest chyba hooked, ale co to ma do rzeczy?
  • 5
  • Odpowiedz
@na_piechote: polecam kupić sprytne chińskie narzędzie do naciągania krnąbrnych oponek Continental na wąskie obręcze DT Swiss (bike hand tire tool) oraz najważniejszy dla kolarza klucz rowerowy: park tool BO-3 - przydatny po pracy serwisowej.
  • Odpowiedz
Mówię stop piwkowaniu, dlatego chcę te gumę naciągnąć. Ale w trasie zakładać opone i muszę takie szczypce wozić? Jakich łyżek używacie? Pogiąłem te z deca żółte i jedną czarną, która wyglądała na solidną
  • Odpowiedz
@na_piechote: kup porządne łyżki od Park Toola TL-1.2 - jedyne, których nie połamałem, a pracuję z nimi już kilka lat, wszystkie wcześniejsze były jednorazowe. Sama technika nakładania ma ogromne znaczenie.
  • Odpowiedz
@na_piechote: potwierdzam, też niedawno zdejmowałem i zakładałem zaffiro pro. Musiałem sobie tę czynność rozłożyć na dwa dni, bo dostawałem odcisków i nie miałem już siły w rękach. Finalnie jedna z opon do wywalenia, bo rozciągnęła się i jest już za duża na koła 700c...
Z tym, ze ja na inne obręcze zakładałem.
  • Odpowiedz