wpisy
Najnowsze
Archiwum
#thinkpad skoro ludzie trzepio kapucyna do klawiatury z x220 od 8 lat to czemu Lenovo nie wróci do tego układu?
- 3
@wytrzzeszcz: Bo chcą być jak MakBuki, tak samo jak każda inna firma na rynku.
Widać to było zresztą po T440
Widać to było zresztą po T440
- 1
@Kryspin013: Ten na 25 lecie to był trochę mem w środowisku :D
@Matlaw: nigdy nie używałem macbooka to sie nie wypowiem
@MercedesBenizPolska: no być może, ale ten głęboki skok w x220 to jednak to i to że to tak naprawdę PC ściśnięte z prawej
@Matlaw: nigdy nie używałem macbooka to sie nie wypowiem
@MercedesBenizPolska: no być może, ale ten głęboki skok w x220 to jednak to i to że to tak naprawdę PC ściśnięte z prawej
Używał ktoś baterii KingSener? Próbuję znaleźć baterie wewnętrzną do t450 i na allegro albo są totalne nonamey albo greencell za 250zł. A takie coś jest na ali no i kusi
#laptopy #komputery #aliexpress #thinkpad
#laptopy #komputery #aliexpress #thinkpad
źródło: comment_1603034993RDBbf44UxwgjzthJ1isOUu.jpg
Pobierz@TheFlashes: ja bym ryzykował z Ali - kupilem do t430 baterie największą i trzyma 8 godzin ;)
@TheFlashes: I co mireczku, kupiles? Jak wrażenia?
#thinkpad #lenovo
Wymieniał ktoś może touchpad na ten szklany (glossy)?
Zamówilem do t480 właśnie coś takiego, na reddicie piszą że różnica niesamowita :)
https://www.aliexpress.com/item/4000597668364.html
Wymieniał ktoś może touchpad na ten szklany (glossy)?
Zamówilem do t480 właśnie coś takiego, na reddicie piszą że różnica niesamowita :)
https://www.aliexpress.com/item/4000597668364.html
- 1
@wonsz_smieszek: w poślizgu
- 0
@Jestem_Tutaj: wlasnie nie wiem a chetnie bym sie dowiedzial
Szukam rozglądam się powoli za "nowym" Laptopem. Myślałem nad #thinkpad ale nie wiem
Budżet 1,5k
Karta graficzna dedykowana
Do codziennego użytku
I granie w gry typu lol, cs, i trochę bardziej wymagających gier
Fajnie jakby miał podświetlaną klawiaturę
#laptopy #pcmasterrace #gry #lol #csgo #dell #hp #acer #lenovo #komputery
Budżet 1,5k
Karta graficzna dedykowana
Do codziennego użytku
I granie w gry typu lol, cs, i trochę bardziej wymagających gier
Fajnie jakby miał podświetlaną klawiaturę
#laptopy #pcmasterrace #gry #lol #csgo #dell #hp #acer #lenovo #komputery
@Adammmmmmmm: teraz podrożały i stare kloce chodzą w cenach 1,5K
@Adammmmmmmm: to rozglądaj się za 15 calowymi biznesówkami - one zazwyczaj miały lepsze układy chłodzenia
Hej Mireczki,
Używa ktoś docka 40A9 na USB-C z dwoma monitorami + włączonym ekranem laptopa?
Niby na stronie Lenovo jest tak:
Używa ktoś docka 40A9 na USB-C z dwoma monitorami + włączonym ekranem laptopa?
Niby na stronie Lenovo jest tak:
Video Performance
- 2
@kostniczka: Z ciekawostek, to jeśli chcesz podpiąć więcej monitorów, to możesz użyć czegoś z obsługą DisplayLinka. Na ten moment Lenovo nie ma żadnego replikatora obsługującego tę technologię, ale już Dell tak - np. Dell D6100. Tam po podłączeniu po USB-C do laptopa masz ładowanie (do 65W), a do tego możesz podpiąć nawet 3 monitory 4K@60Hz, bez znaczenia, jakiego masz kompa. Gdzie jest haczyk? W samej technologii DisplayLink. Działa ona poprzez
- 1
@kostniczka: Pamiętaj tylko o tym ograniczeniu portu USB-C. 10gbps i nic więcej. Monitor 4K@60Hz wykorzystuje 14gbps, a QHD@60Hz już 6,6gbps. Wtedy nawet odpowiednie złącza w monitorach nie dadzą rady.
- 0
@kostniczka: Zapraszam na pw
Używał ktoś #arduino na #thinkpad t430?
Nie czyta mi arduino uno (klon)
#elektronika #programowanie #elektryka #diy
Nie czyta mi arduino uno (klon)
#elektronika #programowanie #elektryka #diy
- 1
@Adammmmmmmm: pewnie problem jest z odpowiednim portem COM
- 0
@oxern tak
@MercedesBenizPolska: ceny p----------o
- 2
@a231: rok temu kupilem za 2800 t480 z 8gen polroczny na gwarancji. Teraz 3k jeszcze z 7gen :/
Mam laptopa ThinkPad x250 i5-5300, 8 gb, dysk ssd. Jest to laptop do pracy, na wyjazdy etc. Dużo pracuję w Office 365 pisanina w Word obrabianie sporych plików excela, prezentacje, jakieś proste schematy w Corelu i niestety czasem przymula szczególnie na plikach excela. Zastanawiałem się czy nie dokupić ramu ale w tym przypadku trzeba wydać ponad 500zl na kość 16 gb. Pytanie czy poczuł bym w ogóle różnice? Inną opcją którą rozważałem
- 0
@johnnyMetalowy: to chyba sobie daruje. Czytałem u niektórych takie opinie na reddit też, ale bardziej narzekali na baterie niż grzanie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
@d3v: mi się strasznie ta karta grzała. Bałem się o lapka więc wolałem to w-----ć. X230 wzwyż miały już USB 3
@GalNoname: kiedyś były dobre i wielu kupuje na tej podstawie. Obecnie są takie same jak inne, jadą na marce.
@GalNoname: Kiedyś to byli ThinkPady a tera to jakieś lenovo..
Modułowa konstrukcja, łatwość wymiany elementów, dużo 'technicznych' portów, dobra gwarancja (to chyba już minęło odkąd to lenovo), wytrzymała konstrukcja.
Modułowa konstrukcja, łatwość wymiany elementów, dużo 'technicznych' portów, dobra gwarancja (to chyba już minęło odkąd to lenovo), wytrzymała konstrukcja.
- 10
- 5
@Epimeteusz: kolejny powod zeby glosowac na Trzaska, szanuje
@Epimeteusz ciekawe jaki model. T450?
- 0
Mam dwa laptopy: Lenovo X1 Extreme (prywatny) i Lenovo L490 (służbowy). Chciałbym kupić do nich jeden hub na porty tak, żeby nie musieć za każdym razem odpinać i podpinać dwóch monitorów i innych akcesoriów.
Znalazłem coś takiego:
https://www.kuzniewski.pl/p55411,thinkpad-thunderbolt-3-workstation-dock-230w-65w-40an0230eu-stacja-dokujaca.html
Jednak L490 nie jest wymieniony w obsługiwanych modelach, jednak myślę że to przez to, że L490 ładuje się przez USB-C, a nie to złącze power (w ogóle na tym screenie wygląda jakby X1 Extreme miał się
Znalazłem coś takiego:
https://www.kuzniewski.pl/p55411,thinkpad-thunderbolt-3-workstation-dock-230w-65w-40an0230eu-stacja-dokujaca.html
Jednak L490 nie jest wymieniony w obsługiwanych modelach, jednak myślę że to przez to, że L490 ładuje się przez USB-C, a nie to złącze power (w ogóle na tym screenie wygląda jakby X1 Extreme miał się
@dunkey: wymaga kabla thunderbolt do połączenia z komputerem, by działały wszystkie porty itd. Wygląda tak samo jak usb-c ale nie jest taki sam, łatwo poznać po oznaczeniu (błyskawica i "3"). Jest taki w komplecie z dockiem na pewno.
Możesz mieć jednego laptopa na normalnym zasilaniu, drugiego z monitorami itd pod dockiem
Możesz mieć jednego laptopa na normalnym zasilaniu, drugiego z monitorami itd pod dockiem
@dunkey: tak pozwoli. Nadal będziesz mógł przełączyć kabel docka między laptopami, wtedy będziesz miał na zmianę.
Jeśli monitory mają więcej niż jedno wejście np. 2x DP, to możesz mieć dwa docki, każdy połączony do obu monitorów, i wtedy samym przełącznikiem w monitorach regulować który laptop ma które ekrany i kiedy
Jeśli monitory mają więcej niż jedno wejście np. 2x DP, to możesz mieć dwa docki, każdy połączony do obu monitorów, i wtedy samym przełącznikiem w monitorach regulować który laptop ma które ekrany i kiedy
- 6
Małe #chwalesie - kupiłem za trochę ponad 500zł (XD) sprawnego poleasingowego x260
Sprawny ale:
- bez zasilacza (znalazłem w domu jakiś ze starego Lenovo G50, pasuje)
- dysku (też miałem luźne ssd więc to nie problem)
- ramów (i tu niestety zgryz, bo miałem sporo sodimów ddr3, a tu ddr4 więc musiałem dokupić ale groszowa sprawa)
Sprawny ale:
- bez zasilacza (znalazłem w domu jakiś ze starego Lenovo G50, pasuje)
- dysku (też miałem luźne ssd więc to nie problem)
- ramów (i tu niestety zgryz, bo miałem sporo sodimów ddr3, a tu ddr4 więc musiałem dokupić ale groszowa sprawa)
źródło: comment_1601148053QSYDMWF0Oq0y4jSyG6gupS.jpg
Pobierz@svr_: to nie jest orginalna część. Brak naklejki LITE-ON (chociaż mozna spotkać na podrubkach). Ale opakowanie potwierdza, że Lenovo tego nie dystrybuowało. Tak jak pisałem. Ja bym odesłał i zamawiał przez autoryzowane źródło. Pewnie cena będzie w okolicach 400 zł.
- 0
@svr_: Serwis realizowałem w tej firmie: https://infonet-projekt.com.pl/formularz-serwisowy-pc.
Sprawdził bym jeszcze kuzniewski.pl
Sprawdził bym jeszcze kuzniewski.pl
#komputery #elektronika #thinkpad
Mirki, znacie inny sposób niż wylut układu BIOS i przeprogramowanie do usunięcia hasła do biosu?
Mirki, znacie inny sposób niż wylut układu BIOS i przeprogramowanie do usunięcia hasła do biosu?
- 0
@diogene: @Kryspin013: jakbym miał programator to bym sobie wylutował :D ThinkPad T440p, a może jest inny sposób żeby na sztywno przełączyć na UEFI?
ThinkPad T440p, a może jest inny sposób żeby na sztywno przełączyć na UEFI?
@kilo-bravo: to masz problem bo w tych *30 dało się jeszcze złamać hasło jakimiś bardzo prostymi sztuczkami. W tych nowszych z Haswellem nie mam pojęcia jak złamać hasło. A co do programatora to u mnie za niego robił raspberry pi ( ͡° ͜ʖ ͡~)
Siema, jakie distro #linux polecacie na #thinkpad (t450) mam go od kilku dnia i na start zainstalowałem elementary os, działa nawet dobrze ale co chwilę natrafiam na jakieś bugi typu złe sterowniki do touchpada lub dziwnie działający skaner palców itd.. Chciałbym coś co nie sprawia za dużo problemów i jest oparte na debianie, słyszałem o popos ale gnome do mnie nie przemawia.
#komputery #it
#komputery #it
@TheFlashes: manjaro
@LukaszITPill: nope. Ja nawet jestem teraz na pakietach testing i nic się nie dzieje. Ogólnie do pracy takiej codziennej to bardzo spoko distro. Manjaro na standardowych pakietach to taki wygrzany Arch raczej.























#lenovo #thinkpad #laptopy
1. Memtech
2. Tip
3. Xlap24
Wszyscy są na allegro :)