wpisy
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
@Kryspin013: praktycznie nie ma, jestem generalnie pod dużym wrażeniem tego małego ustrojstwa
Komentarz usunięty przez autora
W x1c6 jest whitelista tylko na porcie WWAN (M key) czy na obu portach m.2 w tym WLAN (A+E key)?
Wuj w tyłek lenovo za robienie whitelist
#thinkpad
Wuj w tyłek lenovo za robienie whitelist
#thinkpad
@Prof_Strawinski Tak
- 3
@Prof_Strawinski: Przesiadka ze starego TP na nowego TP to duży spadek jakości a co dopiero jak weźmiesz jakiegoś konsumenckiego acera.
- 0
Jest możliwość przełożenia klapy matrycy razem z matrycą z X220 do X230?
#thinkpad
#thinkpad
- 0
Korzysta/korzystał ktoś z baterii Green Cell? Jak się sprawuje? Jakie opinie i odczucia? I najważniejsze, czy warto?
#thinkpad
#thinkpad
- 3
- 4
- 0
Planuję kupić X240 z konkretnasztuka.pl i zauważyłem że lapki różnią się kolorem touchpada - niektóre mają taki jaśniejszy, bardziej matowy kolor odstający od reszty obudowy, a inne ciemniejszy, bardziej połyskujący. Załączam skriny: https://imgur.com/a/gihnIkK . Co o tym myślicie, czy jedne z nich są po wymianie na jakiś tańszy zamiennik?
#thinkpad
#thinkpad
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@wyjek: zmien prace, wez kredyt
T480 z racji CPU 4c/8r, 2 slotów na SSD, 2 slotów RAM, 2 baterii, możliwości upgrade z FHD do 4k, wymiany chłodzenia, TB3 i możliwości wpakowania klawiatury z T25 jest aktualnie thinkpadem ostatecznym!
#thinkpad #changemymind
#thinkpad #changemymind
- 0
możliwości wpakowania klawiatury z T25
@HachiRoku: przez 7 lat używałem T61 i klawiatura wydawała mi się najlepsza na świecie, dłuuuugo nie mogłem się przestawić na wyspową. Ale po przyzwyczajeniu się do niej, ostatnio jak odkopałem t61 i probowałem pisać to mi się dziwna wydawała
- 25
- 1
@Kryspin013: o dzięki wielkie
0: hci0: Bluetooth
Soft blocked: no
Hard blocked: no
1: tpacpibluetoothsw: Bluetooth
Soft blocked: no
Hard blocked: no
- 4
Taka ciekawostka dla tych, którzy chcą zamówić poleasingowego #lenovo x240
Bardzo mi się spodobał i zamówiłem na allegrosie 6 sztuk dla mnie i członków rodziny oraz znajomych.
I tu ciekawostka.
Są dwa rodzaje tego lapka.
1 w wersji bieda z gorszą matrycą (kolory lekko mdłe), bez czytnika linii papilarnych i bez podświetlanej klawiatury
2 z lepszą matrycą, z czytnikiem linii papilarnych i klawką z dwoma rodzajami podświetlenia.
Bardzo mi się spodobał i zamówiłem na allegrosie 6 sztuk dla mnie i członków rodziny oraz znajomych.
I tu ciekawostka.
Są dwa rodzaje tego lapka.
1 w wersji bieda z gorszą matrycą (kolory lekko mdłe), bez czytnika linii papilarnych i bez podświetlanej klawiatury
2 z lepszą matrycą, z czytnikiem linii papilarnych i klawką z dwoma rodzajami podświetlenia.
źródło: comment_15936368977H69JsOy48u5jcsJSLdD1F.jpg
Pobierz@snierzyn: panie w Thinkpadach sam sobie budujesz konfigurację, więc wersji jest milion. To co kupiłeś to jedna gdzie była biedniejsza i droższa opcja. Touchpada da się wymienić na tego od serii x50 i jest spoko. Matryce też można od ręki wymienić.
- 2
@snierzyn: Matrycę wymienisz bez problemu ;) Ja mam akurat T440P, kupionego jako bieda edycja z 1366x768, i3, 4 gb ramu - teraz ma i7, matrycę FHD, 16 gb ramu, LTE i szybciutki Samsung 940 Pro, a no i touchpad od T450 - nie ten klikalny, tylko z normalnymi przyciskami. Z całością się zamknąłem w 1500 pln.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@Athreus: Mam X230 i nie miałem tego problemu, choć nie używałem jeszcze Minta 20, ani nie wymieniałem wiatraczka (choć sądząc po wydawanym przezeń dźwięku będę musiał to zrobić).
Czy system prawidłowo odczytuje prędkość obrotów wiatraczka?
Któraś z tych komend powinna wskazać aktualną prędkość (w obrotach na minutę, ang. rpm):
Czy system prawidłowo odczytuje prędkość obrotów wiatraczka?
Któraś z tych komend powinna wskazać aktualną prędkość (w obrotach na minutę, ang. rpm):
cat /sys/devices/platform/thinkpad_hwmon/hwmon/hwmon3/subsystem/hwmon3/fan1_inputcat /sys/devices/platform/thinkpad_hwmon/hwmon/hwmon1/fan1_input- 0
@mp107: Z pierwszej komendy wynika, że RPM wynosi 2975.
Mircy ile może być warty taki #thinkpad carbon x1 2nd z i7-4600u, wqhd i 250gb ssd
z wadą na matrycy w postaci przebarwienia?
Ogólnie obudowa jest w dobry stanie, nie ma żadnych tych, są delikatne obtarcia na narożnikach.
z wadą na matrycy w postaci przebarwienia?
Ogólnie obudowa jest w dobry stanie, nie ma żadnych tych, są delikatne obtarcia na narożnikach.
@smashgoor: jak będziesz sprzedawał to daj znać bo za 1000zł to bym go przygarnął.
- 0
Zamówiłem nowy ThinkPad X1 ze strony Lenovo, mam wrażenie że zostałem oszukany
#thinkpad #laptopy #komputery #oldschool #technologia
#thinkpad #laptopy #komputery #oldschool #technologia
źródło: comment_1593447555MWaBNHPYgODh1qS8TKAhRv.jpg
Pobierz@L3gion: Jaki to model dokładnie?
- 1
@Kryspin013: 600X rocznik 98
- 1
@Adammmmmmmm: spokojnie. To stara gra. Grałem na laptopie z i5-3210m i było git.
- 0
@kostniczka okej, dzięki miłego wieczoru
- 2
@Yin_i_yang: zaluje teraz ze mialem cisnienie na dobra karte graficzna zamiast wziac ThinkPada...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@pumpkinguy: ja zdecydowałem się na poleasingowego thinkpada t460 i jestem zadowolony
- 0
@pumpkinguy: Acer miał kiedyś złe zdanie, teraz się znacznie zmieniło.
Mam Thinkpada T440p z włożonym najlepszym możliwym prockiem i 16 GB RAM, jednak jest mocno zjechana bateria i jest tylko jeden dysk SSD 240 GB. Jak myślicie, opłaca się go jeszcze "modernizować", tzn. kupić nowy zamiennik baterii i wymienić napęd optyczny na drugi dysk HDD? Czy może lepiej wysiedzieć na nim jeszcze z rok i kupić nowy? Póki co jedyne co w nim było wymieniane od czasu kiedy go kupiłem to ekran,
@lisiarz: napęd optyczny ma SATA2 więc tak średnio ma to sens. Zamiennik baterii nie powinien być jakoś drogi, jeśli korzystasz w "terenie" to pewnie warto
@lisiarz: miałem chyba ze 2 szt t440p na i7. Miałem zrobiony na 16gb/500ssd i nowa baterie. Warto zmienic na nowszy chocby ze wzgledu na matryce, baterie, czy touchpad.





















Procek i5/i7, ram koniecznie minimum 16gb, dysk minimum 256, ale lepiej 480/512. Nie chciałbym jakiejś wielkiej krowy, preferowany rozmiar 14/15 cali. Na razie mam dwa typy:
https://www.x-kom.pl/p/569941-notebook-laptop-156-lenovo-thinkpad-e15-i5-10210u-16gb-480-win10p.html
https://www.x-kom.pl/p/527901-notebook-laptop-156-dell-vostro-5590-i5-10210u-16gb-512-win10p.html
@static_cast: Mam tego della tylko w wersji 14cali (5490), w sumie jest ok, choć w zasadzie to farbowane Inspiriony 5490/5590 z gniazdkiem ethernet i mniejszą baterią. Da radę zasilać go z USB-C, co było dość enigmatycznie i czasem sprzecznie opisane w specyfikacjach. Z minusów jest wlutowany ram + jedno wolne gniazdo na rozbudowę.