Mam pytanko, czy intel t9300 wyjęty z MacBooka pro 4.1 będzie pasował bez problemu do thinkpada? #it #thinkpad #komputery #pcmasterrace
wpisy
Najnowsze
Archiwum

Merkowsky
via Android- 0

Merkowsky
- 1
@reseted 1066mhz, nie pasuje
wypokowy_expert
- 0
@Merkowsky: jak trafię na dobrą promke to bede się pozbywac q9100 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
Tak się zastanawiam dlaczego te nowe biznesowe delle są coraz gorsze? W 14 calowym E7440 jakoś mieściły się aż dwa dyski na mSATA i SATA III 2,5 cala. Był fizyczny przełącznik wifi, przyciski zmiany głośności i szybkiego wyciszenia dźwięku, normalna klapa serwisowa, łatwy dostęp do podzespołów i wyjmowalna bateria. Następcy E7440 czyli E7450, E7470, E7480, E7490 są sukcesywnie kastrowane ze wszystkich tych funkcji. W E7490 zniknęło już wszystko co opisywałem powyżej +
- 0
@wypokowy_expert:
Zgadza się, e7480 i wyższe nie mają już nawet złącza na jakiekolwiek stacje dokujące.
No chyba że tego złącza też się pozbyli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zgadza się, e7480 i wyższe nie mają już nawet złącza na jakiekolwiek stacje dokujące.
@z1x2c3: a no tak teraz docka na usb-c robią cóż trza z boku podłączyć
@smashgoor: znam kilku dobrych sprzedawców, ale nie chce mi się sprawdzać/pytać u każdego po kolei ( ͡~ ͜ʖ ͡°) jak nie chcesz wklejać tu linku (co zrozumiałe), daj na priv - powiem, czy kojarzę i czy warto/nie warto.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 5
nie no, bez przesady, od rana w samochodzie xD
@MercedesBenizPolska: Zdajesz sobie sprawę, że ryzykujesz kondensację pary wodnej w środku, nie? ( ͡º ͜ʖ͡º) Druga sprawa to psucie aku od mrozu.
No i ile to zabawy z niklowaniem radiatora w laptopie
@Koloses: ?
Używam do pracy w terenie jednego ze starszych t60, w którym poza rozszerzona baterią można włożyć drugą do slotu ultrabay (zamiast dvd-rom). Doradzi ktoś które nowsze (2-3lata) modele mają teraz możliwość zamontowania drugiej baterii wymiennej? (bez tych wbudowanych na stałe).
#thinkpad
#thinkpad
@rawilson: t480 ma jedna wbudowana i jedna wymienną. Jak są nowe to kilkanaście godzin pracy :)
@NaglyAtakGlazurnika: t480 + ze dwie największe baterie + awaryjny powerbank + ładowarka na 12v do auta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
@100L3C a lekki program jakiś jest naprawdę nie potrzebuje nic specjalnego robić tylko cięcia jakieś przejścia no podstawy żeby to łączyć do kupy
@Adammmmmmmm nawet lekki program jak wrzucisz filmik to ci wywali
- 0
hej ktoś kto orientuje się w #lenovo wie czy idzie kupić x395 jeszcze gdzieś na fakturę? leasing? Chyba jest ten moment, nie wiem czy czekać na nowości bo X13 s--------ł baterię jeszcze bardziej i ekrany średnie, a patrząc na to co się stało z nano to pewnie już nie będzie sensownych laptopów do kupienia w przyszłości.
#thinkpad is over.
LUB jeśli się mylę, to są jakieś leaki co
#thinkpad is over.
LUB jeśli się mylę, to są jakieś leaki co
Szukam kogoś kto pomoże w wyborze #laptopy . Laptop będzie używany w sumie tylko do nauki czyli jakieś gownoprogramy jak excel, skype itd. Jedyne wymagania jakie usłyszałem to „żeby działał 6 lat i wi-fi działało lepiej niż na starym laptopie”. Budżet to 5k wiec myślałem o tym nowym #huawei albo jakimś #msi ale teraz wydaje mi się że lepszym wyborem będzie jakiś polaesingowy #thinkpad
żeby działał 6 lat
nowym #huawei albo jakimś #msi
@ButanFenolArsen: obawiam się, że to będzie zbiór pusty. Za 5k to już można myśleć o nowym thinpadzie.
o dziwo nie musi być ładny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ButanFenolArsen: to wszystkie thinkpady odpadaja bo one sa piekne
Mirasy, pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chcę sobie kupić monitor - na początku jeden (jako dodatkowy ekran do laptopa), a docelowo (jak zmienię laptopa i dokupię stację dokującą) - dwa takie same (wtedy laptop idzie do kąta i korzystam z dwóch monitorów tylko).
Praca głównie biurowa, z dużą ilością czasu spędzanego przed kompuetem (więc komfort oczu kluczowy).
Myślę nad 27 cali i 4k
Chcę sobie kupić monitor - na początku jeden (jako dodatkowy ekran do laptopa), a docelowo (jak zmienię laptopa i dokupię stację dokującą) - dwa takie same (wtedy laptop idzie do kąta i korzystam z dwóch monitorów tylko).
Praca głównie biurowa, z dużą ilością czasu spędzanego przed kompuetem (więc komfort oczu kluczowy).
Myślę nad 27 cali i 4k
@michalsol: Naprawdę nie wiem czy 4k ma sens do pracy biurowej. Ja bym brał full HD. Komfort oczu jest jednak większy przy większym foncie.
@michalsol: żona pracuje zdalnie i zajmuje moje biurko. Chwali wali sobie bardzo.
Wcześniej miałem tylko dodatkowy monitor 20" WSXGA+ (xD 1680x1050), dokupiłem 27" WQHD (2560x1440) i nam obojgu świetnie pasuje. Na tyle fajnie, że czekałem na pretekst aż zacznie stary szwankować, także w tym tygodniu powinien dotrzeć zamówiony drugi taki sam.
FullHD przy 27 calach do pracy się nie nadaje. 20-24" to max. Na 14" lapku mam FHD, ale tu
Wcześniej miałem tylko dodatkowy monitor 20" WSXGA+ (xD 1680x1050), dokupiłem 27" WQHD (2560x1440) i nam obojgu świetnie pasuje. Na tyle fajnie, że czekałem na pretekst aż zacznie stary szwankować, także w tym tygodniu powinien dotrzeć zamówiony drugi taki sam.
FullHD przy 27 calach do pracy się nie nadaje. 20-24" to max. Na 14" lapku mam FHD, ale tu
źródło: comment_16103912200Wox5yYbqnV4anplQ7MuwH.jpg
Pobierz@smashgoor: T480, dwa sloty ram ma. Max 32GB.
Sup. Pytanko do używających Windowsa + XTU i najlepiej 8th gen intela. Czy u was też po jednej z ostatnich aktualizacji zablokowało możliwość zmiany napięcia? Uratowało mnie tylko to, że miałem zapisany plik z profilem na -80mv.
@MercedesBenizPolska @Kryspin013 jak u was to wygląda?
#thinkpad
@MercedesBenizPolska @Kryspin013 jak u was to wygląda?
#thinkpad
@HachiRoku: Aktualizacje robię zbiorowo, tak to mam zablokowane. Ostatnio robiłem początkiem grudnia. Jutro popatrzę na XTU jak to wyglada bo juz kompa schowałem.
- 0
@MercedesBenizPolska: najgorzej, że Ci niebiescy dranie zapisali tak pliki xtu, że nie ma opcji edytować w żaden sposób.
- 12
- 0
- 4
Wiele osob pyta mnie:jmuhha jak zrobic by klawiatura w thinkpadach się nie naginala?
Dlatego też pokazuje: na klatce laptopa naklejamy kilka pocietych kawalkow karty kredytowej. Doklejamy w miejscach skoku klawiatury (czyli tam gdzie klawiatura ugina się cala a nie poszczegolny przycisk)
Gotowe, wlasnie twoj thinkpad zwiekszyl wartosc
#thinkpad #laptopy #laptopy
Dlatego też pokazuje: na klatce laptopa naklejamy kilka pocietych kawalkow karty kredytowej. Doklejamy w miejscach skoku klawiatury (czyli tam gdzie klawiatura ugina się cala a nie poszczegolny przycisk)
Gotowe, wlasnie twoj thinkpad zwiekszyl wartosc
#thinkpad #laptopy #laptopy
źródło: comment_1609859540TWr9nKajVB1N5Fin1v6RW1.jpg
Pobierz@jmuhha: właśnie za 2 miesiące masz odbite klawisze na matrycy, BRAWO!
@jmuhha: głupoty wypisujesz, podnosi się cała klawiatura łacznie z twoimi rowkami, nie myśl o przyciskach, myśl o całej klawiaturze - to nie jest klawiatura z macbooka 12 gdzie masz palmrest z dziurami pod klawisze, a i nawet tam potrafila mi sie odbic na ekranie. Nadal nie zmienia to faktu ze klawisze podniesione czymkolwiek wyżej odbiją się na ekranie, kwestia czasu i kilkunastu transportów laptopa w torbie na pace w aucie.
- 0
Luzy w klawiaturze t420s
Mam wrażenie, że klawiatura ugina się pod naciskiem w t420s. Spoczywa ona na magnezowym szkielecie. Planowalam nakleic cos na ten szkielet, by leżąca klawiatura miaa na czym lezec. Czy znajde jakies specjalne podkladki pod to? Niektorzy na reddicie pisali by nakleić pociętą kartę i klawiatura wtedy pasuje idealnie
To nie są typowe ugięcia materialu, to jakby cos wiekszego.
#pytanie #thinkpad #laptopy
Mam wrażenie, że klawiatura ugina się pod naciskiem w t420s. Spoczywa ona na magnezowym szkielecie. Planowalam nakleic cos na ten szkielet, by leżąca klawiatura miaa na czym lezec. Czy znajde jakies specjalne podkladki pod to? Niektorzy na reddicie pisali by nakleić pociętą kartę i klawiatura wtedy pasuje idealnie
To nie są typowe ugięcia materialu, to jakby cos wiekszego.
#pytanie #thinkpad #laptopy
źródło: comment_16096732606vT46YQ6tcJiXcwkCYzNvK.jpg
PobierzRozgladam się za jakimś laptopem do 1,5k (prawdopodobnie będę kupować za 3 miesiące jakoś)
Wymagania to
14+ cali
Najlepiej dedykowana karta graficzna
Żeby uciagną CS go
Będzie wykorzystywany do #produkcjamuzyki
Wymagania to
14+ cali
Najlepiej dedykowana karta graficzna
Żeby uciagną CS go
Będzie wykorzystywany do #produkcjamuzyki
- 0
@Adammmmmmmm: Może i ceny szaleję ale oszalałeś. 1,5k, Granie w CS GO które stało się mega wymagające do tego produkcja muzyki. U Lenovo Think i Della nie znajdziesz. W ogóle nie znajdziesz, chyba że trafisz na okazję życia.
- 0
@McMac znaczy no nie koniecznie CS bo mam jeszcze PC ale fajnie jak by poszedł euro truck
- 1
@MercedesBenizPolska: poniżej x2x0 bym nie schodził.
@Kryspin013: AMD Fusion™ Processor E-350 with dual-core ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kryspin013: AMD Fusion™ Processor E-350 with dual-core ( ͡° ͜ʖ ͡°)
można się pogubić, Ale z SSD i 8 giba ramu na jakimś ChromeOS czy niezawalonym Win10 powinno latać jako maszyna do internetu/pisania
@MercedesBenizPolska: @McKeyPL: Nom, 11e ma celerona z 4 gen intelów icore. 4 cory, 4 thready i bardzo długo trzyma na baterii.
Minusy to brak trackpointa.
można dorwać w necie w cenie 100-200 zł w zalezności od stanu
- 1
- 0
Dobra mirki, co padło?
Pacjent to lenovo t420s. Na zewnętrznym monitorze zielone piksele przy obramowaniach. Monitor podłączony przejściówką displayport -> hdmi.
Piksele mrygają.
Na
Pacjent to lenovo t420s. Na zewnętrznym monitorze zielone piksele przy obramowaniach. Monitor podłączony przejściówką displayport -> hdmi.
Piksele mrygają.
Na
źródło: comment_16092392798WdGjFq97QylwgZVyPQtJ1.jpg
Pobierz@jmuhha zobacz po vga jeśli ma
- 0
@Adammmmmmmm: faktycznie, na VGA smiga, wiec wtyczka thx
- 0

















