Mircy jaki ultrabook do pracy ok 14" z wyższą niż fullhd rozdzielczoscia za ok 3-4k? Mówie o używce, nówką za lekko wiekszy hajs tez nie pogardze

w sumie skupiam się na dwóch: Matebook X Pro i Thinkpad X1 Carbon i wszystko zajebiście, ale w tych dwóch modelach dopłaca się za dotykowy ekran - mnie jest to zupełnie nie potrzebne

bardzo podoba mi się thinkpad ale wg mnie matebook go r---------a pod kazdym względem niestety
o.....k - Mircy jaki ultrabook do pracy ok 14" z wyższą niż fullhd rozdzielczoscia za...

źródło: comment_1600428456zjWuDfALuE2hnC2UqDkbV3.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@oblesny_wujek: Jak ci się nie śpieszy to poczkaj
7 października wychodzą nowe 14 od huaweia.
R5 4600H ,8 GB ram za około 3700 lub 16GB i dysk 512 gb za około 4100 zł
Topowa wersja z R7 4800H, 16GB ram i dysk 512 gb za 4500 zł
Sam czekam na przedsprzedaż i wtedy będę się zastanawiał nad 14 lub 13
  • Odpowiedz
Cześć Mirasy!
Ostatni czasy padł mi laptop a potrzebuję sprzętu do pracy na studia. Głównie programowanie, MatLAB, AutoCAD no i jakie pakiety office, w gierki i tak nie gram. Szukam czegoś w miare taniego (ok 2k), bo biedastudent ze mnie. Celuję w ThinkPady z racji, że laptop głównie używam stacjonarnie i bateria mi pada, a mając stacje dokującą bateria wytrzyma więcej, plus nie ma problemów z odpinaniem wszystkich myszek, słuchawek i innego
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam stacji dokującej/replikatora portów na Thunderbolt albo USB-C który będzie miał dwa wyjścia na monitory, przynajmniej jedno HDMI, drugie HDMI albo DP, dwa porty USB 3.0, fajnie gdyby miał wyjście słuchawkowe. Całość ma działać pod aktualnym #linux #archlinux na #thinkpad T480. Widzę, że te tanie są generycznych marek, znalazłem na przykład taki albo taki. Czy mogą występować z nimi jakieś problemy? Czy jest coś poza
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nadszedł ten moment, kiedy zmieniam lamptopa. Mój dotychczasowy Thinkpad T420 już trochę nie wyrabia, bateria n-ta z kolei się skończyła, dysk SSD trochę ratuje sytuację, ale szału nie ma. To będzie mój trzeci laptop w życiu, pierwszym był T42 ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Osobiście staram się nie wymieniać zbyt często elektroniki, na dobrą sprawę obecny komputer mógłby mi jeszcze posłużyć.
Chcę jednak pozbyć się stacjonarki. Często się przemieszczam i nie potrzebuję dwóch komputerów.

Laptopa
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wpadł mi w oko T480 w AMSO - i5-7300u, 16 GB RAM. Leżak magazynowy, cena 3 400 zł.


@BurritoHuxley: Za 3K rok temu ogarnąłem T480 z i5-8250u i 8 GB ramu. Imo, i5-7300u się nie opłaca bo ma tylko dwa rdzenie. Poluj na wersję z 8 gen intela.
  • Odpowiedz
@Akselix ja rok temu otrzymałem x230 w ramach wymiany barterowej. Dorzuciłem do niego 16 gb RAM, Samsun EVO 860 i maszyna śmiga. Pracowałem na Windowsie (10 chodzi bez zarzutu), ale od prawie roku przerzuciłem się na Debiana - też nie można złego słowa powiedzieć. Ja tą maszynę w pełni polecam nawet w roku 2020. Wydajnością przebija większość marketowych laptopów. Stare gierki chodzą bez żadnych problemów, a jak dorzucisz eGPU to nawet
  • Odpowiedz
Dorzuciłem też ostatnio mSATA Kingstona uv500 i teraz mam triple-boota bo wrzuciłem tam MacOSa Catalina. MacOS śmiga lepiej niż na większości MacBooków ;) Jak będziesz kupować to zwróć uwagę czy ma matrycę IPS. Ja otrzymałem z TN i jej jakość nie powala. Kupiłem u Chińczyków nową, którą będę montować. No i dla fanów "klasycznej 7-row" klawiatury można zrobić podmianę z x220. Są jeszcze asy, którzy zakupują specjalne PCB i montują ekrany fullHD
  • Odpowiedz
Kupiłem na allegro kilkumiesięczną stację dokującą 40AJ do #lenovo #thinkpad z zepsutym suwakiem za dość cebulowe 300zł (stacja miała być sprawna, powystawowa), gdzie nowa kosztuje jakieś 1200zł. Problem jest taki, że gniazda USB-C nie wystają na tyle, by laptop się z nią łączył. Według strony lenovo, gwarancja jest dalej aktywna gdzieś do 2022 roku, mogę normalnie ją wysłać do naprawy przez lenovo?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@svr_: kiedyś od kogoś z lenovo czy ich serwisu - nie pamiętam, dostałam link do tej strony https://www.lenovopartsales.com/LenovoEsales/apex/ccrz__HomePage

W końcu i tak nie kupiłam, bo udało się naprawić to, co mieliśmy (to był jakiś plastikowy element). Dobrze, gdybyś znał PN klawiatury, którą chcesz zamówić. No i przed zamówieniem spróbowałabym się z nimi jakoś skontaktować, bo trochę dziwny ten sklep ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PN możesz sobie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dr-proktor: był po zwrocie, miał zainstalowany win7 (fabrycznie był 8). Ale było widać, że jakiś korpo-deploy.
Sprzedawca nie napisał w opisie, że po zwrocie. Niestety nie miałam czasu się z nim użerać - sprzęt był potrzebny na już. :v
Dysk miał chyba 2h POH.

@dr-proktor: stawiam na jakieś własne nazewnictwo sprzedawcy ;)
  • Odpowiedz
pomyśl nad x280. Dużo mocniejszy cpu


@HachiRoku: ale ja będę na tym używał przeglądarki, worda i odtwarzacza filmów, a cena z 1500 zł robi się bliższa 3000 zł. Chyba jednak bez sensu w moim przypadku.
  • Odpowiedz
Siema,
Jakiego thinkpada do 700zł polecicie?(oczywiście używanego)
Będzie używany do pracy biurowej/przeglądania internetu.
#thinkpad
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jakubek69 miałem t410 na i5 i byłem bardzo zadowolony. Teraz kupiłem maluszka x220 6gb ram, SSD i i5 i również wszystko spoko. Jak najbardziej polecam. Chciałem kupował x240 ale opinie są o nim różne i jakoś mało popularny. Może x230 ci podejdzie?
  • Odpowiedz
Mirki i mirabelki - używa ktoś ThinkPada z linii T15? Jeśli tak, to jakie wrażenia? Mój stary T540p powoli odchodzi do Valhalli, i myślę nad czymś nowym.

Generalnie interesuje mnie głównie to czy są porównywalnie solidne do starszych ThinkPadów, czy się czasami nie "gną" tak jak wiele nowszych laptopów (bo są cieńsze). W 540p odeszli od osobnych przycisków do trackpointa, na szczęście widzę, że w T15 wycofali się z tego eksperymentu, i
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GaiusBaltar: a to teraz widzę że t540p może max 8gb w jednej kości. Kumpel teraz kupił sobie t480 i szczerze powiedziawszy to zajebiście wykonany nic nie skrzypi nic nie puka xD no i uniesie więcej niż 32gb ramu tylko niskonapięciowe 4 rdzenie które niby całkiem dają radę
  • Odpowiedz
@kacperinjo: Ja odpaliłem mint19.3 więc może w nowszym nie ma jakiś zależności ( ~nie widzę na doker\ze minta20, wiec Ci nie sprawdzę~ - dobra znalazłem, zaraz zobaczę )

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam mirasow. Przymierzam się do kupna nowego #laptopy bo w moim Lenovo odpadły zawiasy (^^,).

W grę wchodzą zarówno nowe jak i poleasingowe. Preferowanym max 13 cali, żeby laptop był jak najbardziej mobilny.
Na co dzień będzie użytkowany pod 2 zewnętrznymi monitorami, głównie praca biurowa, dużo office, draftshight'a, CAD ale raczej jakieś proste konstrukcje. Zalety mi też żebym mógł w tle odpalić dużo kart Chrome, Spotify itp a w razie wyjazdu bez
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kurde nie znam różnic między tymi modelami typu t460, t470 itd a nie mam za bardzo czasu się w to zagłębiać dlatego chciałbym poznać opinie kogoś kto się zna
  • Odpowiedz
i7-6600U


@Salvator7k: to samo co t450. 2 rdzeniówka niskonapięciowa. Zależy co chcesz na niej robić. 4 rdzeniówki są dopiero od modeli *80. No i t470p jest 4 rdzeniowy. Nie pracuję z twoim softem więc się nie znam ale może celowałbymw t470p bo ma dwa GPU z czego jeden do obliczeń pod CADa i inne tego typu. No i podobno też długo trzyma na baterii.
  • Odpowiedz