Mam problem z thinkpadem e15 (ryzen 4700u i amd vega), ubuntu 20.04 i monitorem lg ul500w 4K. Mianowicie po podłączeniu kabla hdmi do monitora wyświetlany jest obraz w 4K, ale tylko 30Hz. Gdy zmienię rozdzielczość na 2560x1440 to niestety, ale obraz jest trochę zblurowany. Na windowsie wszystko gra tj. na tym samym kablu normalnie wyświetla się obraz w 4K i 60Hz. Próbowałem kombinować z komenda xrandr, dodawać nowy profil, ale niestety bez
wpisy
Najnowsze
Archiwum
static_cast
via iOS- 0
static_cast
- 0
@wylinialeLinoleum: a jak wyjaśnić sprawę, że ustawiając rozdzielczość 2560x1440 obraz jest zblurowany (zarówno na linuxie jak i windowsie). Nie upieram się przy 4K skoro nie można, ale 1440p i żeby obraz był ostry.
konto usunięte via iOS
- 1
@static_cast: niestety każda rozdzielczość inna niż natywna monitora będzie źle na nim wyglądać
- 0
Chcę zamówić TEX Shinobi jako że layout + trackpoint to spełnienie moich marzeń, nie wiem tylko jakie switche wybrać (MX-kompatybilne).
Aktualnie używam IBM Model M i chciałbym coś jak najbardziej zbliżonego w odczuciu, ewentualnie po prostu dobrego do pisania. Nie gram w gierki. Ktoś ma jakieś sugestie? Ewentualnie jakiś sklep gdzie mogę kupić tester switchy?
#klawiaturamechaniczna #klawiatura #thinkpad
Aktualnie używam IBM Model M i chciałbym coś jak najbardziej zbliżonego w odczuciu, ewentualnie po prostu dobrego do pisania. Nie gram w gierki. Ktoś ma jakieś sugestie? Ewentualnie jakiś sklep gdzie mogę kupić tester switchy?
#klawiaturamechaniczna #klawiatura #thinkpad
wrzucałem wcześniej takiego posta, teraz ze zdjęciem
thinkpad x250,przy czyszczeniu urwała mi się ta zaślepka do kabla, przykleiłem na taśmę i laptop działał tak dwa tygodnie z tym, że wentylator był cały czas na 100%, teraz wywala fan error mimo, że wentylator nadal od początku chodzi na full i restartuje się od razu, nic nie mogę wcisnąć.
help bo ma lutowaniu się nie znam
#laptopy #elektronika #thinkpad
thinkpad x250,przy czyszczeniu urwała mi się ta zaślepka do kabla, przykleiłem na taśmę i laptop działał tak dwa tygodnie z tym, że wentylator był cały czas na 100%, teraz wywala fan error mimo, że wentylator nadal od początku chodzi na full i restartuje się od razu, nic nie mogę wcisnąć.
help bo ma lutowaniu się nie znam
#laptopy #elektronika #thinkpad
źródło: comment_1597688295E8W2nyiWD7AbFvQbTo3Gjy.jpg
Pobierz@sailercon: kawałek papieru wciśnij od góry
- 1
@cotosietutajstanelo: dziena, działa
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
- 0
@kornik20082: ThinkPady mają whitelisty. ¯\_(ツ)_/¯
@supra107: u siebie w t480 nie mam :)
#thinkpad chyba se zmienie diode na czerwoną w thinklighcie
- 0
Siemano mirasy.
Kusi mnie przesiadka na nowego mobilnego ryzena, więc muszę opchnąć swojego starego lapka.
Ile mogę wziąć za #thinkpad t470 z 7200u?Matryca fullhd, zostawię 8gb kość ramu i ssd 256gb. Raz mi się wylało troszkę na niego i jeden klawisz mychy działa podwójnie- na płycie nie widać śladu zalania, natomiast samych przycisków myszki nie mogę już rozebrać, by rozebrać i zobaczyć co tam się odwaliło.
Na aukcjach widziałem najtaniej
Kusi mnie przesiadka na nowego mobilnego ryzena, więc muszę opchnąć swojego starego lapka.
Ile mogę wziąć za #thinkpad t470 z 7200u?Matryca fullhd, zostawię 8gb kość ramu i ssd 256gb. Raz mi się wylało troszkę na niego i jeden klawisz mychy działa podwójnie- na płycie nie widać śladu zalania, natomiast samych przycisków myszki nie mogę już rozebrać, by rozebrać i zobaczyć co tam się odwaliło.
Na aukcjach widziałem najtaniej
@TMBRK: to czy zalanie było tydzień, rok czy w trakcie produkcji laptopa raczej nikogo nie będzie obchodziło ( ͡° ʖ̯ ͡°) fakt jest, że zalany więc zaznajomieni z tematem będą chcieli to wykorzystać, laicy będą się tego bać.
Możesz spróbować wystawić za 1600-1700 i obserwować. Może ktoś kupi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Możesz spróbować wystawić za 1600-1700 i obserwować. Może ktoś kupi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@wytrzzeszcz: może coś w kwestii ustawień lub po prostu przy tej ilości nie potrzebuje, choć się mogę mylić
- 0
@triliamsa: Mam 32G i tak swapuje - może dlatego, że kompiluje wszystko w kontenerach w
tmpfsie ustawionych na ephemeral a pół homa przez profilesynca też tam siedzi (╯°□°)╯︵ ┻━┻Mirki, czy macie jakieś przemyślenia odnośnie baterii do laptopa od @SwiatBaterii/Green Cell, a dokładnie do thinkpada X220? Logika podpowiada że nie jest to typowy chińczyk, ale też na pewno nie siedzą w nim ogniwa samsunga.
Realnie rzecz biorąc, czy bateria będzie użyteczna chociaż przez dwa lata?
I czym różnią się te dwa produkty?
Realnie rzecz biorąc, czy bateria będzie użyteczna chociaż przez dwa lata?
I czym różnią się te dwa produkty?
- 1
@Adammmmmmmm: kupuj uzywany oryginal
@SwiatBaterii dobra zaraz zamawiam dzięki
- 8
Wołam 12 osób na podstawie algorytmu: wołanie za plusy dla 2 ostatnich
materiałów lub plusy dla przynajmniej 3 z 6 ostatnich materiałów.
Jak chcesz taką wołaczkę, to znajdziesz ją tutaj
Jeśli plusowałeś/aś tylko 2 ostatnie(-nich) materiały(-ów) - nie plusuj posta
rozpoczynającego ten wątek, aby wyłączyć wołanie przy kolejnych wpisach.
materiałów lub plusy dla przynajmniej 3 z 6 ostatnich materiałów.
Jak chcesz taką wołaczkę, to znajdziesz ją tutaj
Jeśli plusowałeś/aś tylko 2 ostatnie(-nich) materiały(-ów) - nie plusuj posta
rozpoczynającego ten wątek, aby wyłączyć wołanie przy kolejnych wpisach.
Komentarz usunięty przez autora
@Adammmmmmmm: bierz oryginał, żadne green celle czy światy baterii
- 0
Wiecie gdzie w PL można kupić E14 na Ryzenie?
#thinkpad
#thinkpad
- 65
Będzie w końcu normalna klawiatura do stacjonarki ;) Jaram się jak pochodnia( ͡° ͜ʖ ͡°)
#thinkpad #chwalesie a niech będzie też #pcmasterrace
#thinkpad #chwalesie a niech będzie też #pcmasterrace
źródło: comment_1595445300Z74bUa9rLULpel5bQTgOZ2.jpg
Pobierz- 12
- 20
@L3gion:
- Prawie zupełny brak wersji niskoprofilowych
- Dużo wyższy poziom hałasu
- Nakręcony na nie hype przez kilka ostatnich lat przez co ceny niewspółmierne do oferowanej jakości
Normalna to mechanik, proszę nawet z tym nie handlować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Prawie zupełny brak wersji niskoprofilowych
- Dużo wyższy poziom hałasu
- Nakręcony na nie hype przez kilka ostatnich lat przez co ceny niewspółmierne do oferowanej jakości
- 0
Siemano mirasy.
Chciałem wymienić już swojego lapka na coś nowszego. Uwagę przykuł #thinkpad e495 na ryzenie. Znajdę cos lepszego do 2700zł?
Z wymagań to przede wszystkim brak karty graficznej nvidii (problem z zamkniętymi sterownikami pod linuxem), możliwość wsadzenia 32gb ramu minimum no i ładowanie po usb-c też by się przydało.
Nie będę grać w gry, będę pracować nad własnymi projektami głównie java +do tego w tle sporo wirtualek stąd spore
Chciałem wymienić już swojego lapka na coś nowszego. Uwagę przykuł #thinkpad e495 na ryzenie. Znajdę cos lepszego do 2700zł?
Z wymagań to przede wszystkim brak karty graficznej nvidii (problem z zamkniętymi sterownikami pod linuxem), możliwość wsadzenia 32gb ramu minimum no i ładowanie po usb-c też by się przydało.
Nie będę grać w gry, będę pracować nad własnymi projektami głównie java +do tego w tle sporo wirtualek stąd spore
- 1
@TMBRK: Dołożyć do probook 445 G7 z ryzenem 4500u.

#thinkpad #lenovo #windows
Spotkał się ktoś z tym problemem? Poradziliście sobie?
https://forums.lenovo.com/t5/Displays-Options-and-Accessories/Thinkpad-Compact-USB-Keyboard-with-Trackpoint-cursor-gets-stuck-in-scrolling-mode/m-p/4102571?page=1
Spotkał się ktoś z tym problemem? Poradziliście sobie?
https://forums.lenovo.com/t5/Displays-Options-and-Accessories/Thinkpad-Compact-USB-Keyboard-with-Trackpoint-cursor-gets-stuck-in-scrolling-mode/m-p/4102571?page=1
Dzień dobry #thinkpad
Mam pytanie do osób, które mają T440/T440s z prockiem I5-4300U.
Czy u was też ten procek nie do końca wyrabia przy oglądaniu YT na 1080p a nawet czasami na 720p? Obraz też wam się zacina?
Dodam, że wymieniłem matrycę na FHD.
Jak
Mam pytanie do osób, które mają T440/T440s z prockiem I5-4300U.
Czy u was też ten procek nie do końca wyrabia przy oglądaniu YT na 1080p a nawet czasami na 720p? Obraz też wam się zacina?
Dodam, że wymieniłem matrycę na FHD.
Jak
@Kruk7: sprawdź na chrome, nie chromium. Jak nie zrobi różnicy to polecam obserwować obciążenie cpu i gpu, czy przypadkiem procek wszystkiego nie robi a gpu się nudzi.
- 1
@MercedesBenizPolska: @dzimix: @KebabZostrymSosem: @niemampojecia: Rzeczywiście coś z płytą główną było nie tak, wymieniłem ją na inną z wbudowanym 4 gb ram i tym samym i5 4300U i jest o niebo lepiej. Po sprawdzeniu w Prime95 wychodzi na to, że procesor na starej płycie był czterokrotnie gorszy (sic!). Teraz lapek chodzi jak marzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sprzedam później starą płytę
Sprzedam później starą płytę
#sprzedam #thinkpad
Hej mirasy, sprzedam Thinkpada T540P i3/12GB/HD4600. Ogłoszenie tutaj: https://www.olx.pl/oferta/lenovo-thinkpad-t540p-i3-12gb-hd4600-CID99-IDFLe35.html
Dla mirków - zniżka (✌ ゚ ∀ ゚)☞
Hej mirasy, sprzedam Thinkpada T540P i3/12GB/HD4600. Ogłoszenie tutaj: https://www.olx.pl/oferta/lenovo-thinkpad-t540p-i3-12gb-hd4600-CID99-IDFLe35.html
Dla mirków - zniżka (✌ ゚ ∀ ゚)☞
@kurazjajami: r-------y, bez dysku i z najslabszym prockiem? Wystaw 800 do nego to moze zejdzie :)
Pol roku temu kupilem z fvat
Pol roku temu kupilem z fvat
źródło: comment_1595237835Mn3Xp1UcaLE7NdiTO5p3di.jpg
Pobierz@kurazjajami: a tak jako ciekawostke powiem: ten komp pracowal u mnie te pol roku 24/7 jako serwer. Bardzo fajny sprzet.
Teraz go wrzucilem w docka i korzystam jako podstawowego komputera w firmie. Z tym prockiem śmiga jak szatan :)
Teraz go wrzucilem w docka i korzystam jako podstawowego komputera w firmie. Z tym prockiem śmiga jak szatan :)
- 0
@Fermiol: Jeśli Tobie przeszkadza to warto zareklamować. Miałem coś podobnego, wymienili bez problemu.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_1594881330d0KEvcmgivji4KwpVErHjQ.jpg
Pobierz




















