Wpis z mikrobloga

Mam dwa laptopy: Lenovo X1 Extreme (prywatny) i Lenovo L490 (służbowy). Chciałbym kupić do nich jeden hub na porty tak, żeby nie musieć za każdym razem odpinać i podpinać dwóch monitorów i innych akcesoriów.
Znalazłem coś takiego:

https://www.kuzniewski.pl/p55411,thinkpad-thunderbolt-3-workstation-dock-230w-65w-40an0230eu-stacja-dokujaca.html

Jednak L490 nie jest wymieniony w obsługiwanych modelach, jednak myślę że to przez to, że L490 ładuje się przez USB-C, a nie to złącze power (w ogóle na tym screenie wygląda jakby X1 Extreme miał się ładować na raz z Power i USB-C oO ).

Pytanie czy L490 będzie normalnie funkcjonował jeśli podepnę ładujące USB-C pod złącze USB-C na tym hubie? Będzie można mieć podpięte oba lapki na raz? Jeśli nie, to moglibyście polecić alternatywę?

#komputery #laptopy #lenovo #thinkpad
  • 6
@diogene: Czyli po prostu będę musiał odpinac jednego laptopa od zasilania gdy będę chciał używać drugiego?

Thunderbolt to ten obok wyjścia 230W? Zwykły kabel USB-C da tu radę?

Wielkie dzięki za odpowiedź.
@dunkey: wymaga kabla thunderbolt do połączenia z komputerem, by działały wszystkie porty itd. Wygląda tak samo jak usb-c ale nie jest taki sam, łatwo poznać po oznaczeniu (błyskawica i "3"). Jest taki w komplecie z dockiem na pewno.

Możesz mieć jednego laptopa na normalnym zasilaniu, drugiego z monitorami itd pod dockiem
@diogene: Chciałbym mieć oba laptopy z dostępem do monitorów, po to jest mi potrzebny dock. Podpięcie lapka do docku thunderboltem pozwoli mi na używanie podpiętych do docka akcesoriów przy jednoczesnym ładowaniu? (Oczywiście zakładam ze drugi laptop nie jest podpięty do docka w tym samym momencie)
@dunkey: tak pozwoli. Nadal będziesz mógł przełączyć kabel docka między laptopami, wtedy będziesz miał na zmianę.

Jeśli monitory mają więcej niż jedno wejście np. 2x DP, to możesz mieć dwa docki, każdy połączony do obu monitorów, i wtedy samym przełącznikiem w monitorach regulować który laptop ma które ekrany i kiedy
@diogene: planuje raczej mieć dwa kable - X1 ten główny, który przychodzi w zestawie z dockiem(ten który ma wyjście power i thunderbolt) oraz samego thunderbolta. Gdy będę chciał użyć któregoś lapka, to po prostu odepne od docka tego drugiego.
Dwa docki to już byłby overkill imho, tym bardziej ze mam tez inne peryferia.

Wielkie dzięki za pomoc!