Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ktoś mi wyjaśni co jest takiego niezwykłego w laptopach #thinkpad, że tak je wszyscy lubią i na wykopie też cieszą się dobrą sławą, z tego co zauważyłem. Ktoś mógłby wyjaśnić?
Nie pytam pretensjonalnie, po prostu jestem ciekaw.
#pytanie #laptopy
  • 34
Ktoś mi wyjaśni co jest takiego niezwykłego w laptopach #thinkpad, że tak je wszyscy lubią i na wykopie też cieszą się dobrą sławą, z tego co zauważyłem. Ktoś mógłby wyjaśnić?


@GalNoname: kiedyś były dobre.

są pancerne

dobry sprzęt, niezawodny, działa latami.


@wonsz_smieszek: @nomorelife: to było kiedyś.

dobra gwarancja (to chyba już minęło odkąd to lenovo),


@zuchtomek: tylko dla pierwszego właściciela. Pod tym względem Lenovo to najgorszy wybór.
@GalNoname: żeby uściślić - chodzi tylko o thinkpady z serii T, reszta to zwykłe budżetowe chińskie laptopy. Na plus głównie pojemna bateria (a nawet i dwie), bardzo mocna i dobrze zrobiona obudowa (sztywność, wentylacja, łatwość wymiany komponentów) no i chyba najlepsza, z jaką miałem do czynienia w laptopach, klawiatura. Do tego dochodzą dodatkowe usługi, jak gwarancja Next Business Day.
@wonsz_smieszek: Ja się zatrzymałem na t430, też już pod marką lenovo szły, ale bardzo solidny, działa do dziś i spokojnie go żona w domu używa po 8 latach i w sumie dalej do pracy by mi się nadawał tylko procek wąskim gardłem był.

Btw. Fajne rynienki do odprowadzania płynów z klawiatury - kawa mi przeleciała kiedyś razem z fusami i nawet się nie wyłączył ( ͡° ͜ʖ ͡°
@zuchtomek: dużo osób u mnie używa T460, T470 i są zadowoleni, więc mam nadzieję, że nie jest tak źle. O ile faktycznie nie zrobią za bardzo ultrabooków z nich. To miała być linia sprzętu dla tych, którym niekoniecznie zależy na wyglądzie i komputerze grubości kartki, a raczej na funkcjonalności. T480 wydaje się jeszcze ostatnim względnie normalnym modelem, choć brak VGA już wnerwia.
@GalNoname: poza solidnością serii t do modeli z 2013 (t230,t430, t530), Thinkpady miały jedną z najwygodniejszych klawiatur ever, no i najważniejsze, łechtaczpad (ta czerowna kropka) to imho do dziś najwygodniejszy dla mnie sposób sterowania kursorem myszy.