@rzet: Nie umarło i jeszcze długo nie umrze. Szanuję ludzi którzy lubią się z tym paprać. C++ i Valgrinda pamiętam tylko ze studiów i nie są to najprzyjemniejsze wspomnienia.
  • Odpowiedz
@JanMarianCzosnek: Nie powiedziałeś miasta. To różnica czy mówimy o Warszawie czy o Rybniku. Małe firmy, jeśli z kapitałem polskim, potrafią płacić mało. Ja w pierwszej na tym stanowisku zarabiałem 2.2k netto na umowie o pracę - też mała firma, kapitał tylko z polski. Choć z perspektywy czasu wiem, że jakbym rzucił trochę wyższą kwotę to bym ją dostał.
Mowa jest o Poznaniu. Warszawa, Krakow i Wrocław płacą więcej.

Ale dam
  • Odpowiedz
@FunkyMonkey: Ok, ale przy wykorzystaniu tylko selenium czy jakiegoś frameworka wspomagającego w stylu Behave czy Robot?
Bo struktury są różne i podejścia też. Nie zawsze oznacza, że A jest lepsze od B,
  • Odpowiedz
ktoś używa #jira cloud i #office 365?

Znalazłem dziwny bug z office'em.

wklej sobie link do jakiegoś swojego jira issue do excel lub word tak byś miał hyperlink. kliknij i powiedz czy ci działa.

Działa?

  • tak 16.0% (4)
  • nie 4.0% (1)
  • spierdalaj. 80.0% (20)

Oddanych głosów: 25

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@venomik @damianbeat: Znam gościa, który się tym zajmuje. Sam nie jestem 'zawodowym' testerem, ale tak na 'oko' to się niczym nie różni. Gość generalnie sprawdza wydajność kodu w różnych konfiguracjach plus czy wogóle np. sieć neuronowa się uczy (np. poprzez sprawdzanie na jakims typowym zbirze danych uzywanym w publikacjach naukowaych (np. Cifar). Ponadto dogadał się z programisatmi co powinno być sprawdzane. Ma on wiedzę (chyba) podstawową co do
  • Odpowiedz
#testowanieoprogramowania #testowanie
Będę chciał zrobić szkolenie z testowania - nieodpłatnie (może każdy coś dać się spodoba) w firmie XYZ

Pytanie jest, do programistów i testerów - co byście chcieli usłyszeć - bez papki marketingowej ?
A) Błędy programistów
B) Błędy testerów i samego testowania
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie wiecie gdzie może potrzebują testera bez doświadczenia? Chcę się dla tej pracy przeprowadzić do poznania. Wysłałem już pare aplikacji i dalej oczywiście będę szukał, ale może ktoś w firmie potrzebuje? ;d
#poznan #testowanieoprogramowania
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szuka ktoś może testera manualnego chętnego do nauki automatów? Dostałam właśnie wypowiedzenie bo inwestor się wycofał i mam miesiąc na znalezienie nowej pracy. Szukam w Koszalinie albo zdalnie niestety przez najbliższe pół roku nie mam możliwości się przeprowadzić.
#testowanieoprogramowania #qa
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@srogie_zaskoczenie: U mnie na uczelni Sii rozwieszało ostatnio plakaty z błędami i na dole było napisane, żeby wysyłać aplikacje razem z listą znalezionych na plakacie błędów. Może zabieg celowy, chcą zobaczyć czy ktoś to zgłosi przy aplikacji. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  • Odpowiedz
#testowanieoprogramowania #nieprogramowanie

Przerobiłem wczoraj i dzisiaj 2 test case z wzoru testu z kraju klienta na nasze procedury i komendy w CLI..
W obu przypadkach znalazłem chamskie bugi w kodzie który jest niezmieniany od 5-10 lat. W obu przypadkach rozbolała mnie głowa od patrzenia w ten badziewny kod.
Czego się nie dotknę to jest popsute, a nasz software działa od dawna w kilku samolotach i na lotniskach...
#zalesie bo mi
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@somethingsomethingdarkside: my bad. Myślałam o Sii.
@Fristo: to znaczy, że kiedy zwiedziony superfajnymi rzeczami w biurze typu zjeżdżalnia w przyszłości podpiszesz z nimi umowę, skończy się walka o Ciebie, zacznie trudność w komunikacji z "opiekunem", u moich kolegów np. stało się tak, że nasza firma dała im duże podwyżki (tzn. zapłaciła je Sii) a oni wciąż dostawali tyle samo.... Trzeba się wykłócać o wszystko niestety.
  • Odpowiedz
@Arc2: a do korpo nie wystarczy? Do korpo poszedłbyś w garniaku pod krawatem? Nie przesadzajmy, to w końcu stanowisko techniczne
  • Odpowiedz
@trothopefr: Casual. Merytorycznie: na każdej rozmowie na junior testera powtarzały się dwa pytania: co powinien zawierać bug report i czym różnią się retesty od testów regresyjnych. Reszta to jakieś losowe pytania o podziały testów typu czym różnią się testy białoskrzynkowe od czarnoskrzynkowych. Na pewno pytania typu jak przetestowałbyś ekran logowania, aplikacje smsów itp.
  • Odpowiedz
Wołam #konin niedługo prawdopodobnie będę tam mieszkał, czy jest jakikolwiek cień szansy na znalezienie tam pracy np w testowaniu oprogramowania dla świeżaka? lub inne możliwości into it? Miał być Poznań, niestety życie pokierowało inaczej...
#testowanieoprogramowania
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki,o jakie wynagrodzenie mogę się ubiegać na stanowisku testera oprogramowania?

Miejsce: Wrocław
Kapitał firmy: zagraniczny
Wykształcenie: wyższe (geografia)
Doświadczenie: 3 miesiące stażu (testy manualne i podstawy testów automatycznych - Protractor)
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach