Od czego by trzeba było zacząć i czego trzeba się nauczyć, żeby od zera zacząć przygodę jako tester oprogramowania? Wiem, że takimi rzeczami często zajmują się ludzie, którzy wczesniej nie mieli z tym tematem nic wspólnego, oraz nie uczyli się nigdy w kierunku IT. Taka ciekawość zwykła, bo w innej branży siedzę, a ostatnio słyszę sporo o tym, jak to dobrze da się zarobić jako tester. #informatyka #testowanieoprogramowania
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sephirek myślę że nadmiaru testerów nie będzie, za to będzie nadmiar wannabe testerów, którzy będą się zachowywać tak jak ci we wpisie, czyli przeczytane (albo i nie) ISTQB i od razu wymagania rzędu 5k netto
  • Odpowiedz
Zastanawiam się nad zdawaniem egzaminu ISTQB Foundation Level. Czy wykonalne jest samodzielne nauczenie się do niego z dokumentacji i jakiejś książki przez 2 miesiące? Trzydniowe kursy są po około 2000 zł... #testowanieoprogramowania
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakie polecacie narzędzie z wbudowanym GUI do zrobienia automatu klikającego mi stronę? Mam do napisania kilka test case'ów powtarzających się przy każdej kolejnej wersji. Obecnie korzystam z JMeter, z którym mam trochę problemów, bo nie mogę wykonać testów logowania (zielony samouk w firmie here). Istnieją jakieś lepsze narzędzia? Ciężko mi wybrać, bo jest ich w cholerę dużo.

#testowanieoprogramowania #qa #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Finsky: jako podstawowy (prymitywny) program używałem kiedyś Selenium IDE -> jako plugin do FF.
Proste testy (gdy poprawisz ewentualne błędy w krokach) powinien spokojnie obsłużyć i teraz i za miesiąc/dwa.
  • Odpowiedz
Hej Mirki z #testowanieoprogramowania Używam w pracy combo java+selenium webdriver i radzę sobie całkiem dobrze. Będę musiał przesiąść się jednak na C# (zmiana pracy). Czy znacie może jakieś tutoriale, które sprawnie przeprowadzą mnie przez ten proces? W C# jestem raczej zielony. #csharp
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przez błędy w systemie, wysyłali towary nie tam gdzie trzeba

Łódzka spółka Redan, właściciel marek odzieżowych Top Secret, Textilmarket czy Troll, poinformowała o stracie netto na poziomie 13,75 mln zł w pierwszym kwartale br. Jedną z przyczyn były błędy w działaniu nowego systemu informatycznego, które powodowały nieprawidłowe zatowarowanie sklepów.

#mikroreklama #biznes #firma #testowanieoprogramowania
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Goglez: #sap chciałbym poznać szczegóły, bo nie ogarniam, jak mogło dojść do takich strat. Skoro otwarcie piszą o tym, że za straty odpowiada oprogramowanie, to ciekawe, czy przerzucą to na dostawcę
  • Odpowiedz
Byłem dzisiaj na egzaminie ISTQB Agile - ale się zdziiwłem jak na 10 osób byłem jedynym facetem...
Jedna babka nawet, z tego co zrozumialem, przebranżowiła się z Project Managera na testerkę, a jedna miała karyńskiego koka postawionego do góry, ale ubrana była jak do korpo. Feminizacja QA postępuje :D

Swoją drogą, dzisiaj się dowiedziałem, że w US to norma - żaden facet nie jest tam testerem, a jak jest, to wielkie zdziwienie,
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miruny z #testowanieoprogramowania , zrobiłem sto lat temu ISTQB Foundation i w zasadzie nie planowałem następnych certyfikacji. Kilka dni temu okazało się, że korpo może mi zasponsorować egzamin na advance. Do wyboru wszystkie opcje, Team Leader, Analityk testów i Techniczny analityk testów. Skłaniam się ku ostatniej opcji. Ale nie to jest tutaj najważniejsze. Sponsoring mam tylko na egzamin, bez kursu. Da się z ogólnodostępnych materiałów w internecie samemu przygotować do
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@supersucker
@szasznik dokladnie, uwazam ze pytania sa glupie i bez pomocy trenera na bank bym nie zdal... no ale uwierzę, ze ktos zdal sam sie uczac - duzo samozaparcia itp. Ale to IMHO wyjątki :) pewnie sami trenerzy ;)
  • Odpowiedz
Mam od niedawna firmę, chciałbym świadczyć usługi testerskie. Znacie jakieś spoko portale gdzie można sie zareklamować i coś zarobić? Może gdzieś już totalnei nie warto? (słyszałem że np freelancer.com już jest nieźle oblegany przez hindusów i nie ma co tam zaczynać). Miałem konto na fiverr, tam na pewno też zacznę, jakiś odesk może?

Mam swoje diwajsy testowe i głownie na tej gałęzi usług chciałbym się skupić (czyli testy na różnych urządzeniach) niż
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tldr: Cześć, jak rozwijać się jako manualny tester? 2 miesiące doświadczenia.

Cześć Mireczki, mam pytanie co do rozwoju w #testowanieoprogramowania . Dwa miesiące temu zacząłem karierę jako tester manualny w firmie typowo "na start" czyli sektor bankowy, praca w waterfallu, nikłe szanse rozwoju, kiepskie wynagrodzenie. Mam kontrakt na 6 msc i po tym czasie planuję zmianę pracodawcy. W jakim kierunku się rozwijać? Pierwszy rok chciałbym pracować tylko jako manual, naukę
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ykuleczka: W jakiej firmie teraz pracujesz? Siostra szuka czegoś na start w Poznaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Selenium ale nie IDE bo nikt znany mi tego nie używa. SQL, teoria do ISTQB Foundation Level (bez lub z certyfikatem jak masz kasę na zbyciu) - to na start warto. A czemu nie chcesz od razu uczyć się programować? Manualnych testów najlepiej uczyć się w praktyce a nie
  • Odpowiedz
Hej
Mam pytanie do testów. Używam Junit4 i mam kilka(naście) testów które sprawdzają różne przypadki.Problem jest taki, że jest to pisanie pare razy tego samego kodu tylko z innymi wartościami. Coś w stylu:


@Test
public void normalAdd() throws Exception
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@audiokoks: ux tej aplikacji to żart i chyba nikt nie traktuje tej aplikacji poważnie. Spróbuj tylko wcisnąć za przypadkiem wstecz dwa razy, - główna już czeka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Albo przewijanie długiego wpisu - kiedy próbuję przewinąć na dół, żeby czytać dalej, to aplikacja po dotyku od razu przewija mi w górę.

Zakładam że nikt tego specjalnie nie rozwija. Zapłacone za appkę, odebrano projekt i
  • Odpowiedz
  • 1
@Paczek_w_masle

Albo przewijanie długiego wpisu - kiedy próbuję przewinąć na dół, żeby czytać dalej, to aplikacja po dotyku od razu przewija mi w górę


Myslalem, ze to problem z moim telefonem... Ale na szczescie to Wypok daje czadu. :)
  • Odpowiedz
I znów przeklejam Wam zdalną pracę klikacza - jak klikacie od conajmniej 3 lat, to sie nadajecie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Drugi akapit mówiący "takich jak" chyba sugeruje że jakikolwiek inny bugtracker też będzie spoko.

Forma zatrudnienia:
- dowolna: UoP lub B2B
Stawka:
- 400 - 500 zł netto +
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach