Od czego by trzeba było zacząć i czego trzeba się nauczyć, żeby od zera zacząć przygodę jako tester oprogramowania? Wiem, że takimi rzeczami często zajmują się ludzie, którzy wczesniej nie mieli z tym tematem nic wspólnego, oraz nie uczyli się nigdy w kierunku IT. Taka ciekawość zwykła, bo w innej branży siedzę, a ostatnio słyszę sporo o tym, jak to dobrze da się zarobić jako tester. #informatyka #testowanieoprogramowania
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 5
@Dusza_Jest_Chaosem: Polecam zacząć od tego:
https://www.wykop.pl/wpis/24621761/z-facebooka-hej-witam-was-serdecznie-od-razu-musze/
https://www.wykop.pl/wpis/24621761/z-facebooka-hej-witam-was-serdecznie-od-razu-musze/
- 47
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 10
@Goglez: dobrze napisane, podpisuje sie obiema rencami.
konto usunięte via Android
- 7
@Sephirek myślę że nadmiaru testerów nie będzie, za to będzie nadmiar wannabe testerów, którzy będą się zachowywać tak jak ci we wpisie, czyli przeczytane (albo i nie) ISTQB i od razu wymagania rzędu 5k netto
9
Automatyzacja testów oprogramowania. Najlepsze kursy online.

Na rynku istnieje wiele różnych narzędzi, które pozwalają zautomatyzować proces testowania oprogramowania. Ich efektywne wykorzystanie zależy od stopnia zn...
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Zastanawiam się nad zdawaniem egzaminu ISTQB Foundation Level. Czy wykonalne jest samodzielne nauczenie się do niego z dokumentacji i jakiejś książki przez 2 miesiące? Trzydniowe kursy są po około 2000 zł... #testowanieoprogramowania
Mirki i Węgielki testujące :)
Jaki serwis crowd sourcingowy jest lepszy dla nowicjusza w testowaniu? Mam już ISTQB FL i chciałbym zdobyć jakieś komercyjne doświadczenie no i przede wszystkim nauczyć się czegoś nowego :) uTest? TestArmy?
#testowanieoprogramowania #testowanie #programowanie
Jaki serwis crowd sourcingowy jest lepszy dla nowicjusza w testowaniu? Mam już ISTQB FL i chciałbym zdobyć jakieś komercyjne doświadczenie no i przede wszystkim nauczyć się czegoś nowego :) uTest? TestArmy?
#testowanieoprogramowania #testowanie #programowanie
- 1
komercyjne doświadczenie
@SuperStefan: jak komercyjne doświadzczemnie to praca (ewentualnie staż) a nie croustesting
- 0
@SuperStefan: w wiekszosci projektow masz nda i nie mozesz mowic o tych projektach ;) to rownie dobrze mozesz powiedziec cokolwiek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
Jakie polecacie narzędzie z wbudowanym GUI do zrobienia automatu klikającego mi stronę? Mam do napisania kilka test case'ów powtarzających się przy każdej kolejnej wersji. Obecnie korzystam z JMeter, z którym mam trochę problemów, bo nie mogę wykonać testów logowania (zielony samouk w firmie here). Istnieją jakieś lepsze narzędzia? Ciężko mi wybrać, bo jest ich w cholerę dużo.
#testowanieoprogramowania #qa #pytanie
#testowanieoprogramowania #qa #pytanie
konto usunięte via Android
- 2
Jakie kody PKD na #testowanieoprogramowania ?
To samo co programowanie?
Dzisiaj sprawdzam jak działają urzędy...
To samo co programowanie?
Dzisiaj sprawdzam jak działają urzędy...
- 1
Hej Mirki z #testowanieoprogramowania Używam w pracy combo java+selenium webdriver i radzę sobie całkiem dobrze. Będę musiał przesiąść się jednak na C# (zmiana pracy). Czy znacie może jakieś tutoriale, które sprawnie przeprowadzą mnie przez ten proces? W C# jestem raczej zielony. #csharp
- 7
Przez błędy w systemie, wysyłali towary nie tam gdzie trzeba
Łódzka spółka Redan, właściciel marek odzieżowych Top Secret, Textilmarket czy Troll, poinformowała o stracie netto na poziomie 13,75 mln zł w pierwszym kwartale br. Jedną z przyczyn były błędy w działaniu nowego systemu informatycznego, które powodowały nieprawidłowe zatowarowanie sklepów.
#mikroreklama #biznes #firma #testowanieoprogramowania
Łódzka spółka Redan, właściciel marek odzieżowych Top Secret, Textilmarket czy Troll, poinformowała o stracie netto na poziomie 13,75 mln zł w pierwszym kwartale br. Jedną z przyczyn były błędy w działaniu nowego systemu informatycznego, które powodowały nieprawidłowe zatowarowanie sklepów.
#mikroreklama #biznes #firma #testowanieoprogramowania
- 1
16
Przez błędy w systemie firma wysyłała towary nie tam gdzie trzeba.

Łódzka spółka Redan, właściciel marek odzieżowych Top Secret, Textilmarket czy Troll, poinformowała o stracie netto na poziomie 13,75 mln zł w pierwszym kwartale br. Jedną z przyczyn były błędy w działaniu nowego systemu informatycznego, które powodowały nieprawidłowe zatowarowanie sklepów.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- 5
Byłem dzisiaj na egzaminie ISTQB Agile - ale się zdziiwłem jak na 10 osób byłem jedynym facetem...
Jedna babka nawet, z tego co zrozumialem, przebranżowiła się z Project Managera na testerkę, a jedna miała karyńskiego koka postawionego do góry, ale ubrana była jak do korpo. Feminizacja QA postępuje :D
Swoją drogą, dzisiaj się dowiedziałem, że w US to norma - żaden facet nie jest tam testerem, a jak jest, to wielkie zdziwienie,
Jedna babka nawet, z tego co zrozumialem, przebranżowiła się z Project Managera na testerkę, a jedna miała karyńskiego koka postawionego do góry, ale ubrana była jak do korpo. Feminizacja QA postępuje :D
Swoją drogą, dzisiaj się dowiedziałem, że w US to norma - żaden facet nie jest tam testerem, a jak jest, to wielkie zdziwienie,
- 8
@pelen_spokoj: w dupie mam papiery xD skillsy sie licza
Miruny z #testowanieoprogramowania , zrobiłem sto lat temu ISTQB Foundation i w zasadzie nie planowałem następnych certyfikacji. Kilka dni temu okazało się, że korpo może mi zasponsorować egzamin na advance. Do wyboru wszystkie opcje, Team Leader, Analityk testów i Techniczny analityk testów. Skłaniam się ku ostatniej opcji. Ale nie to jest tutaj najważniejsze. Sponsoring mam tylko na egzamin, bez kursu. Da się z ogólnodostępnych materiałów w internecie samemu przygotować do
- 1
@supersucker: tzn przede wszystkim malo jest tego typu materialow, a wybrales jeszcze najwiekszy zakresem materialu.
@supersucker
@szasznik dokladnie, uwazam ze pytania sa glupie i bez pomocy trenera na bank bym nie zdal... no ale uwierzę, ze ktos zdal sam sie uczac - duzo samozaparcia itp. Ale to IMHO wyjątki :) pewnie sami trenerzy ;)
@szasznik dokladnie, uwazam ze pytania sa glupie i bez pomocy trenera na bank bym nie zdal... no ale uwierzę, ze ktos zdal sam sie uczac - duzo samozaparcia itp. Ale to IMHO wyjątki :) pewnie sami trenerzy ;)
- 2
Mam od niedawna firmę, chciałbym świadczyć usługi testerskie. Znacie jakieś spoko portale gdzie można sie zareklamować i coś zarobić? Może gdzieś już totalnei nie warto? (słyszałem że np freelancer.com już jest nieźle oblegany przez hindusów i nie ma co tam zaczynać). Miałem konto na fiverr, tam na pewno też zacznę, jakiś odesk może?
Mam swoje diwajsy testowe i głownie na tej gałęzi usług chciałbym się skupić (czyli testy na różnych urządzeniach) niż
Mam swoje diwajsy testowe i głownie na tej gałęzi usług chciałbym się skupić (czyli testy na różnych urządzeniach) niż
tldr: Cześć, jak rozwijać się jako manualny tester? 2 miesiące doświadczenia.
Cześć Mireczki, mam pytanie co do rozwoju w #testowanieoprogramowania . Dwa miesiące temu zacząłem karierę jako tester manualny w firmie typowo "na start" czyli sektor bankowy, praca w waterfallu, nikłe szanse rozwoju, kiepskie wynagrodzenie. Mam kontrakt na 6 msc i po tym czasie planuję zmianę pracodawcy. W jakim kierunku się rozwijać? Pierwszy rok chciałbym pracować tylko jako manual, naukę
Cześć Mireczki, mam pytanie co do rozwoju w #testowanieoprogramowania . Dwa miesiące temu zacząłem karierę jako tester manualny w firmie typowo "na start" czyli sektor bankowy, praca w waterfallu, nikłe szanse rozwoju, kiepskie wynagrodzenie. Mam kontrakt na 6 msc i po tym czasie planuję zmianę pracodawcy. W jakim kierunku się rozwijać? Pierwszy rok chciałbym pracować tylko jako manual, naukę
- 1
@ykuleczka: W jakiej firmie teraz pracujesz? Siostra szuka czegoś na start w Poznaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Selenium ale nie IDE bo nikt znany mi tego nie używa. SQL, teoria do ISTQB Foundation Level (bez lub z certyfikatem jak masz kasę na zbyciu) - to na start warto. A czemu nie chcesz od razu uczyć się programować? Manualnych testów najlepiej uczyć się w praktyce a nie
- 1
@wyimplikowany: Nie, jest Junior QA z podpisem starting soon, rekrutacja. Polecam sprawdzić ich stronę
Hej
Mam pytanie do testów. Używam Junit4 i mam kilka(naście) testów które sprawdzają różne przypadki.Problem jest taki, że jest to pisanie pare razy tego samego kodu tylko z innymi wartościami. Coś w stylu:
Mam pytanie do testów. Używam Junit4 i mam kilka(naście) testów które sprawdzają różne przypadki.Problem jest taki, że jest to pisanie pare razy tego samego kodu tylko z innymi wartościami. Coś w stylu:
@Test
public void normalAdd() throws Exception@krasnoludkolo zawolales jakiegoś mirka tymi małpami
@krasnoludkolo: Poczytaj o Parameters, a najlepiej to przejdź na TestNG i użyj @DataProvider
konto usunięte via Android
- 4
Lol, przeciez to jest zalosne... XD
Testy zlecaliscie w ZOO? Czy w przedszkolu?
#qa #testowanieoprogramowania #wykop #programowanie
Testy zlecaliscie w ZOO? Czy w przedszkolu?
#qa #testowanieoprogramowania #wykop #programowanie
źródło: comment_GbhQoihK3RvounGEQeIvhOal5MHjPTC6.jpg
Pobierz@audiokoks: ux tej aplikacji to żart i chyba nikt nie traktuje tej aplikacji poważnie. Spróbuj tylko wcisnąć za przypadkiem wstecz dwa razy, - główna już czeka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Albo przewijanie długiego wpisu - kiedy próbuję przewinąć na dół, żeby czytać dalej, to aplikacja po dotyku od razu przewija mi w górę.
Zakładam że nikt tego specjalnie nie rozwija. Zapłacone za appkę, odebrano projekt i
Albo przewijanie długiego wpisu - kiedy próbuję przewinąć na dół, żeby czytać dalej, to aplikacja po dotyku od razu przewija mi w górę.
Zakładam że nikt tego specjalnie nie rozwija. Zapłacone za appkę, odebrano projekt i
- 1
@Paczek_w_masle
Myslalem, ze to problem z moim telefonem... Ale na szczescie to Wypok daje czadu. :)
Albo przewijanie długiego wpisu - kiedy próbuję przewinąć na dół, żeby czytać dalej, to aplikacja po dotyku od razu przewija mi w górę
Myslalem, ze to problem z moim telefonem... Ale na szczescie to Wypok daje czadu. :)
konto usunięte via Android
- 6
Wypok znowu popisal sie z aplikacja mobilna. Po zaplusowaniu jakiegokolwiek komentarza... Komentarz sie dubluje. WTF.
Zainwestujcie w Testerow...
#qa #testowanieoprogramowania #wykop #heheszki #programowanie
Zainwestujcie w Testerow...
#qa #testowanieoprogramowania #wykop #heheszki #programowanie
źródło: comment_zreOOxmxVvQlABOXe7nYGOb9jPyFG4Qo.jpg
Pobierz- 3
@Ap2OAxExHamg8qlzUgsfcReovkvSdSvnTMT
Kiedys im chyba fakture wysle za konsultacje QA.
Kiedys im chyba fakture wysle za konsultacje QA.
- 0
@Rabusek Sorry. :(
- 5
- 1
@wytrzzeszcz: w sumie dobrze że nie testowali jak niektóre banki komentują kod :D
@Rabusek: w------o mnie to
- 5
I znów przeklejam Wam zdalną pracę klikacza - jak klikacie od conajmniej 3 lat, to sie nadajecie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Drugi akapit mówiący "takich jak" chyba sugeruje że jakikolwiek inny bugtracker też będzie spoko.
Forma zatrudnienia:
- dowolna: UoP lub B2B
Stawka:
- 400 - 500 zł netto +
Forma zatrudnienia:
- dowolna: UoP lub B2B
Stawka:
- 400 - 500 zł netto +
























#programowanie #krakow #testowanieoprogramowania #programista15k