Siemanko testujące świry, mam pytanie do czego w Selenium przydają się wątki, semafory, blokady itd? Bo m.in przez ten temat póki co pracuje jako tester manualny a docelowo jednak chciałbym się kształcić w kierunku automatów.
#testowanieoprogramowania
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, poszukuję interaktywnych portali do nauki, np SQL. Co jest darmowe jeszcze poza CodeAcademy? Dobrze wiem, że jest dużo materiałów w google. Tylko przeważnie prezentują suchą teorię. Chodzi mi o stronki co od razu mają zadania lub nawet całe kursy związane z SQL. Przyda się w pracy ;d
#testowanieoprogramowania #sql
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#testowanieoprogramowania Ciężko coś znaleźć bez doświadczenia komerycjnego, chociaż u mnie miasto raczej nie gra roli. Odzew prawie żaden (i chyba się nie dziwię, bo jest dużo takich jak ja), ale może tutaj byłby ktoś chętny do przejrzenia mojego CV i ew. listu? Oglądałem webinaria i google, starałem się poprawić co mogłem, ale przydałoby się spojrzenie z zewnątrz i może jakaś podpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirunie moje kochane!

Jestem początkującym testerem i programistą Javy. Mam dużo czasu na naukę, ale chciałbym, żeby jednocześnie nauka i zbieranie expa było z pożytkiem dla innych. Dlatego mam pytanie co do IT-wolontariatu. Czy kojarzycie jakieś firmy/projekty, w których można wziąć udział i zrobić coś ciekawego w zakresie programowania lub testowania? Oczywiście kojarzę Mozillę, ale z chęcią bym sprawdził coś jeszcze innego ;)

Pozdr!

#programowanie #testowanieoprogramowania #java
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

HELP

Uczę się Web Drivera (java) i próbuję sklecić automat, który będzie mnie zapisywał do wszystkich kursów udemy, które wielce szanowny kolega - mirek udostępnia na wypoku. Niestety - dość wcześnie pojawiły się problemy :) Mam kłopot z kliknięciem w pierwszy lepszy link, który kieruje na stronę udemy. Próbowałem wszelkich sposób lokalizacji tego elementu i niestety cały czas automat nie klika w to, co chcę.

Macie jakiś pomysł na to? Chodzi mi o
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W sumie nie wiem dlaczego poprzednio potrzebowałem kontaktu pw więc zadam tutaj pytania, na które poszukuje odpowiedzi ;)

1. Jak raportujecie prace dzialu testerow? Zakładając, że korzystamy z jiry, warte są jakieś nakładki na nią? (zephyr, xray?)

2. Jak są u was podzieleni testerzy? Powiedzmy, ze firma prowiadzi 5 aktywnych projektow + okolo 8 na utrzymaniu (co jakis czas pare ficzerow do ogarniecia). Testerow jest 3 - w tym 2 swiezakow.

Większość
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czuczupikczu: Kwestia podejścia, u nas 80% testów to testy eksploracyjne, podczas których błędy są często podczas pair dev&qa sesji od razu naprawiane więc nawet nie ma "test case'ów". Natomiast pozostałe 20% to automaty do testów API.
Mierzenie czasu jak najbardziej ma sens.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Mirki z #testowanieoprogramowania jestem QA manual, głównie klikanie, wyciąganie danych z bazy (SQL), Jira itd ... Tak się zastanawiam bo jakoś za niedługo będę mieć przedłużenie mojej umowy o zlecenie(póki studiuje mam taką formę zatrudnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)), obecnie mam 2500 netto. Z pierwszych praco - praktyk mam 3 msc expa, a w tej do tego czasu będzie 6 msc. Jaką stawkę
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wykopowy_tester: @test_user: zastanawiam sie czy OP przypadkiem nie jest na etapie pisania kodu poruszającego sie po aplikacji, a do samych testów jeszcze nie doszedł ale użył juz metod setUp i tearDown. Chce pisać dalej kod ale przeglądarka mu sie zamyka.
@damianbeat: tak jak juz ktoś pisał, zakomentuj driver.quit() chociaż ja na takim etapie zawsze mam otwarta aplikacje w innym oknie i manualnie sie po niej poruszam
  • Odpowiedz
Programisto, testerze i Ty drogi biznesie IT! O tym, co to są testy jednostkowe i dlaczego warto traktować je poważnie opowie Robert “Wujek Bob” Martin. https://michalkulinski.blogspot.com/2017/06/testy-obywatele-pierwszej-kategorii.html
#technologia #it #programowanie #testowanieoprogramowania #testowanie #tdd #wujekbob
coola - Programisto, testerze i Ty drogi biznesie IT! O tym, co to są testy jednostko...

źródło: comment_KoSKEdAawCRw8m313lNreAyryU1wQdcB.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rskk: jakbym musiał robić CV które by miało znaczenie to bym i tak skrócił je tak, żeby mieściło się na jednej stronie i tylko linkował do miejsc gdzie moje doświadczenie jest lepiej opisane.
  • Odpowiedz
#testowanieoprogramowania #krakow #pracait #qa

Nie szukają może w waszych firmach testera? ~2lata expa, testy funkcjonalne, API, trochę Selenium, trochę Jenkinsa. Przygotowywanie test planów. Sporo konkursów przeszło przez moje ręce gdzie byłem jedynym QA w zespole.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rskk Masz jakieś konkretne oczekiwania wobec pracodawcy? Bo generalnie z tego co widzę to w Krakowie jest sporo ofert. Sam zacząłem na linku dostawać zaproszenia do wysłania cv (czy jak to nazwać,) a doświadczeniem jestem mocno za tobą
  • Odpowiedz