Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 6
- 7
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mirasy, z czego najlepiej uczyć się testowania przy pomocy selenium (webdriver). Jestem front-endowcem z 4. miesięcznym stażem i szefunio kazał mi ogarnąć testowanie. Najlepsze jest to, że nigdy nic w tym kierunku nie robiłem i w firmie jest tylko jedna osoba co jest testerem ale ona zajmuje się back-endem. Testy piszę w C#. Potrafię w miarę swobodnie napisać program który symuluje akcje użytkownika ale nie wiem co pisać żeby to miało jakiś
Taktyk
@zackson, troche po czasie odpowiedz, ale ostatnio wlasnie w selenium testuje aplikacje.
Co do scenariuszy to po prostu testuj po kolei wszystko co uzytkownik moze zrobic.
Aplikacja jest pisana w django, a ja jade po
Co do scenariuszy to po prostu testuj po kolei wszystko co uzytkownik moze zrobic.
Aplikacja jest pisana w django, a ja jade po
- 7
Znowu szukają kogoś kto będzie kilkał w ekran, ale też pisał kod który będzie automatycznie klikał w ekran ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie moje, wrzucam grzecznościowo, bo sam szukalem długo pracy zdalnej xD
Do projektu, w którym jest możliwość pracy ZDALNEJ (na początku 3 tygodniowy on boarding w Krakowie) poszukuję testera z doświadczeniem w automatyzacji.
Firma: Globalna firma technologiczna z siedzibą główną w USA.
Start: Praktycznie ASAP/ pierwsza
Nie moje, wrzucam grzecznościowo, bo sam szukalem długo pracy zdalnej xD
Do projektu, w którym jest możliwość pracy ZDALNEJ (na początku 3 tygodniowy on boarding w Krakowie) poszukuję testera z doświadczeniem w automatyzacji.
Firma: Globalna firma technologiczna z siedzibą główną w USA.
Start: Praktycznie ASAP/ pierwsza
@supersucker Ja nawet nie mam dostępu do jiry xD
@diarrhoea: dobra! Wygrałeś! Współczuje stary
- 4
Obczajam sobie różne stronki crowdsourcingowe, wszedłem na MyCrowd...
No no, ile chce zarbiać? 5 czy 10? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#testowanieoprogramowania #pracbaza #heheszki
No no, ile chce zarbiać? 5 czy 10? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#testowanieoprogramowania #pracbaza #heheszki
źródło: comment_B3dZsDi71arfCa4jRbcASQQF1sYUo5pY.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 6
Te uczucie gdy dali Ci review SRS i myśleli że zaakceptujesz kiche w stylu
Gdzie icd ma 110 stron..
A ja jak to ja. Jak coś jest nie tak to mówię to.
comply with ICD
Gdzie icd ma 110 stron..
A ja jak to ja. Jak coś jest nie tak to mówię to.
- 0
PS przejrzałem tylko 12%....
- 0
Review wróciło.. Podobno przypadek...
ktoś chce pracować w nowej krzemowej dolinie?
taką ofertę mi pokazało na pracuj.pl
https://www.pracuj.pl/praca/senior-software-engineer-in-test-guangzhou-hangzhou,oferta,5271151
Zarobki jak w Europie. Jakbym nie miał rodziny to bym pojechał
taką ofertę mi pokazało na pracuj.pl
https://www.pracuj.pl/praca/senior-software-engineer-in-test-guangzhou-hangzhou,oferta,5271151
Zarobki jak w Europie. Jakbym nie miał rodziny to bym pojechał
konto usunięte via Android
- 1
@rzet: Niby dużo, ale życie też dosyć drogie.
- 1
@Lavie: nie wiem czy dużo, bo jak mówisz tam tanie wcale nie jest.
@beee: wyższe niż gdzie?
https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Ireland&country2=China&city1=Dublin&city2=Guangzhou
ale koszty życia pewnie sporo wyższe :)
@beee: wyższe niż gdzie?
https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Ireland&country2=China&city1=Dublin&city2=Guangzhou
Mirunie drogie, właśnie szykuję się na egzamin ISTQB FL, by mieć co do CV wpisać. Z racji tego, że mam też sporo czasu (bezrobotny here) chciałbym podnieść swoje kwalifikacje, by móc znaleźć pracę jako tester. Uczę się przy okazji Javy.
Co polecacie do nauki, by coś umieć i mieć ciekawsze CV? Selenium, JIRA, Jenkins, GIT? Może coś innego?
#programowanie #testowanieoprogramowania #testowanie
Co polecacie do nauki, by coś umieć i mieć ciekawsze CV? Selenium, JIRA, Jenkins, GIT? Może coś innego?
#programowanie #testowanieoprogramowania #testowanie
- 2
Zamiast Jenkinsa proponuje poznać mavena do budowania aplikacji
@supersucker: jenkins może być do automatyzacji testów czy budowania nie JAVA, tak jak ja go używam.
Jesli jestes ambitny postaw sobie GitLaba z jenkinsem, i kilkoma projektami z automatycznymi unittestami i CI/CD.
@biwalencik: unit testy to chyba kiepska rada dla nowicjusza.
- 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Ma ktoś jakiś sposób na szybkie i pełne zapełnienie pamięci telefonu? Nie chce mi się cykać miliona fotek co chwile jak chce przetestować jak Apka się zachowuje przy braku wolnej pamięci :/
#pytanie #apple #iphone #testowanieoprogramowania
#pytanie #apple #iphone #testowanieoprogramowania
- 1
Mirki potrzebuje jakichś materiałów teoretycznych z zakresu testowania oprogramowania, bo we czwartek mam testy kwalifikacyjne i póki co bardziej zajmowałem się tworzeniem automatów w javie/selenium, a nie czystym testowaniem. Ktoś może ma jakieś notatki pozostałe po isqtb albo coś w tym stylu, bo widziałem, że się tu pojawiały osoby co posiadały takie materiały. Nie dawajcie mi linków do sylabusa isqtb bo już pobrałem dawno( ͡° ͜ʖ ͡°)
#
#
- 2
Mam pracę inżynierską o testowaniu kalkulatora załadunku, ponieważ temat ten zaproponował mi mój promotor i będąc trochę pod ścianą, zgodziłem się. Jestem na etapie testów niefunkcjonalnych i stoję w miejscu od jakiegoś czasu, bo nie wiem jak mógłbym się za to porządnie zabrać. Czy ktoś z będących w tej branży mógłby mi chociaż trochę pomóc w tej kwestii podsyłając jakieś materiały z przeprowadzonych testów, bym mógł się na czymś wzorować lub czymś
- 3
@karski: Mógłbym Ci pomóc - ale wciąż nie bardzo wiem czego potrzebujesz. Jaki masz temat pracy? Czym są 'materiały z przeprowadzonych testów'?
- 1
@karski: z tego co piszesz wynika, że masz temat, zaakceptowałeś go, już nawet piszesz, zakładam więc, że nawet jakiś plan pracy masz. To może podeślij ten temat, plan, co chcesz konkretnie napisać
- 6
#programowanie #programista15k #testowanieoprogramowania
mirki, w ramach poznawania nowych rzeczy i uczenia się tych przydatnych chciałbym sensownie zapoznać się z testowaniem jednostkowym. jakie źródła informacji polecacie najbardziej, żeby jak najlepiej poznać zagadnienie i nauczyć się pisania testów?
mirki, w ramach poznawania nowych rzeczy i uczenia się tych przydatnych chciałbym sensownie zapoznać się z testowaniem jednostkowym. jakie źródła informacji polecacie najbardziej, żeby jak najlepiej poznać zagadnienie i nauczyć się pisania testów?
- 1
#testowanie #testowanieoprogramowania #qa
Cześć, czy ktoś potrafiłby wymyslić dla mnie jakieś 2-3 przypadki do testowania, takie proste dla kompletnego amatora,(webdev i jakaś prosta aplikacja) Bo teorie sobie zacząłem czytać w internecie a teraz chce coś w praktyce spróbować,
Przeglądając oferty pracy widzę, że najczęściej w wymaganiach jest obsługa Selenium więc chce zacząć od nauki tego narzędzia,
Jeśli macie jakieś rady to chętnie poczytam, w ramach praktyki
Cześć, czy ktoś potrafiłby wymyslić dla mnie jakieś 2-3 przypadki do testowania, takie proste dla kompletnego amatora,(webdev i jakaś prosta aplikacja) Bo teorie sobie zacząłem czytać w internecie a teraz chce coś w praktyce spróbować,
Przeglądając oferty pracy widzę, że najczęściej w wymaganiach jest obsługa Selenium więc chce zacząć od nauki tego narzędzia,
Jeśli macie jakieś rady to chętnie poczytam, w ramach praktyki
Chyba, że ktoś obsługuje plug-ina do Firefoksa (Selenium IDE) to wtedy na upartego może być "obsługa";)
@Fristo: Jak w ogłoszeniach pada słowo Selenium to nikt nie ma na myśli wtyczki do FF :)
@Haradrim: Jak chcesz zostać testerem to sam zaprojektuj (nie "wymyśl") przypadki testowe, które pokryją daną funkcjonalność. Nawet małpa wyklika coś co Ci ktoś inny jej napisze, natomiast pokryć testami funkcjonalność to już wymaga trochę rozkminki.
- 2
Co do Selenium, jeżeli nie masz podstaw Java/JS/Python/C# to sobie odłóż ten temat na za 2-3 lata.
@kowalesio: @Haradrim: A nawet jak masz, ale nie masz podstaw w testowaniu (tak wynika z posta) to odłóż tema na za 2-3 miesiące.
Najpierw ogarnij podstawy testowania manualnego i projektowania przypadków jak już wyżej wspomniano
- 4
Craftware szuka testerów, też zdalnie, manual/automatyk - jakby ktoś chciał, to mogę dac namiar :)
Dla automatyka wymagany HP ALM, praca dla dużej korpo, bardzo fajna sprawa, polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lokalizacja: Łódź, Warszawa lub 100% zdalnie
Wynagrodzenie:
Dla automatyka wymagany HP ALM, praca dla dużej korpo, bardzo fajna sprawa, polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lokalizacja: Łódź, Warszawa lub 100% zdalnie
Wynagrodzenie:
- 2
- 1
Dla automatyka wymagany HP ALM, praca dla dużej korpo, bardzo fajna sprawa, polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lokalizacja: Łódź, Warszawa lub 100% zdalnie
Wynagrodzenie: 40 - 75/h B2B
@Rabusek:
źródło: comment_FgiWnknYQA0uD99AYKSHkAV3WlNA4hnj.jpg
PobierzMam prawie rok doświadczenia w #testowanieoprogramowania, gdzie 90% to automaty w #python, znam sql na jako takim poziomie, który jednak nie wymaga ode mnie ciągłego skakania po stackoverflow (poziom testero-programisty, nie programisty sql, więc raczej zwykłe selecty, inserty, itp, a nie zaawansowane funkcje, ale w codziennej pracy wystarczające), znam po części teorie ISTQB (chociaż nie mam certyfikatu), git czy svn mi nie straszyny, a i o
- 4
jaką kwote (bruttno/netto) mogę wołać
@Wykopany_wykopowy_wykopek: nas pytasz, ile chcesz zarabiać? Wołaj ile chcesz, NAJWYŻEJ NIE DOSTANIESZ.
- 7
Komentarz usunięty przez autora
hej #testowanieoprogramowania poszlibyście na 6-7 godzin interview ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak sobie czytałem rano reddit'a i taki coś natrafiłem:
https://www.reddit.com/r/QualityAssurance/comments/67lvwx/i_have_a_qa_engineer_inperson_interview_next_week/dgrq7u2/?context=10000
Tak sobie czytałem rano reddit'a i taki coś natrafiłem:
https://www.reddit.com/r/QualityAssurance/comments/67lvwx/i_have_a_qa_engineer_inperson_interview_next_week/dgrq7u2/?context=10000
We give 6-7 hour full day interviews. It depends on the size of the company. All this means is that you'll be interviewing with more
Ile max powinno trwać interview?
- 30 minut 19.6% (18)
- 60 minut 28.3% (26)
- 90 minut 19.6% (18)
- 2 godziny 18.5% (17)
- 3 godziny 5.4% (5)
- 5 godzin 0% (0)
- 8 godzin 8.7% (8)
- 7
@rzet: takie interview jest najlepszą opcją dla pracodawcy. Raz tylko miałem dzień próbny, jako interview. Miałem przyjść o 9, na 8h i pisać jakiś projekt.
Przy tak długim interview mam tylko jeden warunek: chcę dostać zapłatę, jak za normalny dzień pracy, w innym wypadku nie ma opcji. Chyba, że baaardzo Ci zależy i aplikujesz do jakiegoś Google.
Przy tak długim interview mam tylko jeden warunek: chcę dostać zapłatę, jak za normalny dzień pracy, w innym wypadku nie ma opcji. Chyba, że baaardzo Ci zależy i aplikujesz do jakiegoś Google.
- 4
@rzet: dlatego mówię, to jest super, jak dostajesz za to dniówkę. Ty przy okazji możesz poznać team, a oni Ciebie. Pracować cały dzień za darmo - no way.



















#testowanieoprogramowania