Wpis z mikrobloga

Od czego by trzeba było zacząć i czego trzeba się nauczyć, żeby od zera zacząć przygodę jako tester oprogramowania? Wiem, że takimi rzeczami często zajmują się ludzie, którzy wczesniej nie mieli z tym tematem nic wspólnego, oraz nie uczyli się nigdy w kierunku IT. Taka ciekawość zwykła, bo w innej branży siedzę, a ostatnio słyszę sporo o tym, jak to dobrze da się zarobić jako tester. #informatyka #testowanieoprogramowania
  • 17
@Stulejusz_Wielki: Nie znam tematu, zbyt dobrze, ale jak ktoś na wejście proponuje pracownikowi bez doświadczenia 3k brutto, a wiem, że trafiają na takie stanowiska osoby na przyklad po ratownictwie medycznym, czy generalnie samouki w ogóle bez studiów, to temat wydaje się ciekawy, zwłaszcza, że z większym kilkuletnim doświadczeniem wchodzą w grę wynagrodzenia rzędu 7000 brutto..
@Dusza_Jest_Chaosem: Obycie z komputerem + trochę szczęścia i dostajesz się na testera manualnego. Po jakimś czasie klikania, dowiadujesz się że pewne czynności da się zautomatyzować i albo sam albo z czyjąś pomocą zaczynasz pisać jakieś skrypty albo używać narzędzi przyspieszających pracę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rskk: Od dłuższego czasu prowadzę firmę w zupełnie innej branży, czego mam serdecznie dość, dość #!$%@? się z urzędami, dość użerania się z klientami, a jako że dawno temu siedziałem trochę w IT (studia), to myślę o zmianie branży. Nie doścignę już programistów za 15K, nie porobie już też nic takiego stricte związanego z tym czego się kiedyś uczyłem, bo za duże zaległości, ale mam ochotę zrobić coś innego, zostać pracownikiem
@Dusza_Jest_Chaosem Generalnie praca testera to nie jest taka prosta sprawa. Za samo klikanie nikt Ci dobrego hajsu nie zapłaci, chociaż i to wymaga pewnego logicznego myślenia. Testowanie, to też automatyzacja. By dobrze zaprojektować framework, trzeba posiadać programistyczne myślenie i wiedzę na temat wzorców i praktyk. Dalej są testy api, baz danych, load testy, CI. Do tego dochodzi też zarządzanie testami i jakością w projekcie. Czasem na testera spada duża odpowiedzialność. Taka osoba,