#telefony #elektronika #pytaniedoeksperta
Pierwszy raz mam telefon z szybkim ładowaniem. No i przyznaję, bardzo fajny bajer, ale przy moim stylu życia raczej niepotrzebny na co dzień. Gadżeciarzem też raczej nie jestem i telefony zmieniam tak co 4-5 lat.
Mam jeszcze zwykłą "wolną" ładowarkę od poprzedniego telefonu. I tu moje pytanie, czy szybkie ładowanie wpływa jakoś negatywnie na żywotność baterii? Bo w sumie nie ukrywam, że nie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@potatowitheyes: No jasne, że wpływa negatywnie. Ja robię dokładnie tak jak opisałeś, codziennie korzystam z wolnej ładowarki, bo i tak przez noc telefon leży, a szybka ładowarka na awaryjne sytuacje, wyjazdy etc. Telefon będzie miał w tym roku 4 lata i bateria 3300mah na luzie wytrzymuje cały dzień z włączoną transmisją danych i lokalizacją.
  • Odpowiedz
Szukam karty SIM w uk z internetem żeby mi traffic w nawigacji działał tylko jak najniższym kosztem.Nic więcej , rozmowy i smsy mi niepotrzebne na tym telefonie.
Bo Sygic Truck dużo nie pobiera danych. W tym telefonie i tak zawsze na kablu jeżdżę bo bateria jest już praktycznie martwa.

Nawigacje używam w pracy na drugim telefonie bo nie chcę często ładować głównego nowego telefonu i rozwalić sobie baterii.

Widzę tylko za £5 miesięcznie, czyli £60
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki! Szukam telefonu do ok. 2000 zł. Obecnie mam od 5 lat LG V30 i jego wiek już daje o sobie znać. Nie gram w gry, ale chciałbym żeby telefon był po prostu wydajny przez następne kilka lat (nie zmieniam telefonów co 1-2 lata) i miał długi czas pracy na baterii przy w miarę normalnym używaniu. Bardzo chciałbym jacka 3,5mm ale widzę że nie znajdę nic z tą opcją poza Redmi
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@last_man_standing:

1. W xiaomi mozesz praktycznie w calosci wyrugowac reklamy z softu. Wylaczasz je w ustawieniach danych kilku apek, mozesz dodatkowo uzyc automatu do debloatu przez ADB. Nie ma z tym problemow i w praktyce temat nie wraca.

2. Xiaomi nie polecam brac z oficjalnych sklepow, ceny w nich (poza jakimis mega promocjami) sa odklejone od rzezywistosci. Z jakiegos powodu UOKIK wpadl do xiaomi z policja w temacie zmowy cenowej.
Polityka
  • Odpowiedz
@last_man_standing: żadnych xiaomi, szkoda życia

USB-C na jacka (z DAC)? Jak wygląda trwałość takiej przejściówki? Wydaje mi się że częściej może wypadać z gniazda


No przejściówków jest więcej niż masz włosów na głowie więc jedna będzie trwalsza od innej. Dlaczego coś miałoby wypadać? Przeca USB-C stabilnie siedzi
  • Odpowiedz
#telefony #orange #play hej musze przeniesc moj numer i internet z orange do play

obecnie w orange mam flexa za 30 zl mam 45 giga , do tego mam router z karta na firme za ok 60zl miesiecznie w tym jest 500 Giga internetu.

Jest w ogole cos konkurencyjnego w play ? bo jak patrzylem to ceny duzo wyzsze a internetu duzo mniej.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#telefony #gsm #technologia
Przyszedł czas na wymianę telefonu.
Z racji tego że się nie znam, pytam bardziej obytych z tematem.
Obecnie używam starej Motoroli g7 - średnio już działa.
Mam na oku trzy modele
- Pixel 7a
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale w sumie tak się zastanawiając a dlaczego nie zakażę androidów, przeciez na takiego Andka jest o wiele więcej spyware, nie rozumiem tej logiki, czemu telefony Apple mam zostawiać a Androida już nie, na który jest o wiele więcej syfu.

#openai #android #apple #ios #wwdc #macos #telefony #pcmasterrace #programowanie
EldoradoNaWolno - Ale w sumie tak się zastanawiając a dlaczego nie zakażę androidów, ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy, wyjaśnijcie mi jedną rzecz, byle bez bicia (albo i z biciem, i feel romantic today ( ͡° ͜ʖ ͡°)):

Jaki jest sens brać telefon od operatora przy abonamencie? Nie dość, że telefon finalnie wychodzi drożej o kilka stów, abonament i tak jest liczony osobno to dodatkowo trzeba liczyć się z preinstalowanymi aplikacjami których bez kombinacji nie da się usunąć.
Jedyny plus jaki widzę to taki, że kupujesz/bierzesz raty tam gdzie abonament i
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ma ktoś może sklep z akcesoriami GSM lub w takim pracuje? Udało mi się podsłyszeć ostatnio trochę jak to funkcjonuje i patrząc na marże i względnie niskie koszty wydaje się to być spoko opcja , aby otworzyć sobie jakiś lokal 17-22m2 w galerii handlowej. Sam bym nigdy nie pomyślał, że ludzie jeszcze kupują takie rzeczy stacjonarnie, ale faktycznie z tego co słyszałem klientów jest sporo.

#biznes #
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: ale to raczej gdzieś w dużym mieście, najlepiej turystycznym w centrum handlowym. Musi być raczej spory ruch. Inaczej wiadomo, że pewnie większy wybór i niższe ceny w internecie. No chyba, że dołożysz też do tego jakiś komis/lombard i sprzedaż internetową. Ewentualnie sprzedaż elektroniki(elementów elektronicznych tych na które jest największy popyt) lub tego czego w mieście nie ma. Do tego serwis choć tu trzeba się znać. No ale przecież niekoniecznie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: plus mini serwis, do 'napraw' sprzętów

Ludzie wciąż kupują nowe laptopy do przeglądania internetu, bo stary im 'muli'

Ja dla przykładu, korzystam z dziesięcioletniego lapka, który kosztuje używany 500 pln.
  • Odpowiedz
Dziwna moda widzę powraca na plastikowe plecki w smartfonach i to flagowych: huawei i honor, kiedyś były szkalowane i wyśmiewane takie zabiegi i robiono to głównie w budżetowcach. Teraz dodadzą fakturę na plastiku, nazwą wegańską skórą xD i wszystko jest super.
Plastik dodatkowo blokuje emisję ciepła dlatego smartfon potrafi bardziej się nagrzać ramkę i ekran oraz oczywiście samo wnętrze z baterią, także plusów tego zabiegu to nie ma, jedynie odporność na upadek
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki zastanawiam się nad zmianą #telefony z #android . Obecnie mam S20+ którego kupiłem w sumie dla ant+ ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ogólnie do telefonu nie mam co.sie przyczepić ale bateria już jest dość słaba. Teraz co wybrać:? Budżet no powiedzmy 3,5k zł. Z wymagań to.tylko polska dystrybucja, dobry aparat, bezproblemowe łączenie się z urządzeniami garmin, wodoodporność, dual sim oraz esim. Z tego coś
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobrze, że przechodzę na androida po 5 latach bycia na iOS. Ostatnim moim androidem był Huawei P9 lite z androidem 7, więc się nie mogę doczekać ʕʔ #apple #ios #telefony
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@oficjalne_konto: media expert nie ma obowiązku sprzedawać w tej samej cenie co producent. jak się słabo sprzedaje to obniżają ceny. zaraz premiera 16 to pewnie chcą zejść z zapasów
  • Odpowiedz
#telefony #samsung #bateria mieliście tak że telefon raz widzi ładowarke i ładune a raz nie Przeważnie zaczyna ładować kiedy całkiem sie rozładuje.Probowalem wszystkich ustawień baterii i reset i nic
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach