Takie pytanie do mirków znających się na ekonomii, podatkach etc etc - jak to jest, że w Niemczech, Holandii, Szwecji itd, sklepy, markety są w sporej większości ich lokalne? W Niemczech w większości Aldi, Lidl, Sky, w Holandii Albert Heijn, Dirk van der broek itd., w Szwecji podobnie.

Dane kraje mają także produkty w sporej części lokalne - w Holandii nie widziałem w głównych marketach niemieckich kaw Jacobs, w Szwecji widziałem także lokalne
MatthewDuchovny - Takie pytanie do mirków znających się na ekonomii, podatkach etc et...

źródło: comment_uOgyh6DJhRKAB10DZtLhVIPDUCHB32Jo.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MatthewDuchovny: Kapitał. Kto ma kapitał ten ma kapitał.

Biedna Polska nie miała kapitału i została skolonizowana przez zagraniczny, który kapitał posiadał. Na gospodarczą pustynię wprowadziły się sklepy, które miały już silną pozycję u siebie w kraju i miały siłę by konkurować.
  • Odpowiedz
@MatthewDuchovny: Są akcje "dobre bo polskie" i podobne. Nawet zagraniczne markety reklamują się tym, że mają polskie towary. Nie sądzę, aby sklepy dostawały wsparcie rządów państw macierzystych. Wystarczy wsparcie swojej biznesowej centrali.

Natomiast zastanawia mnie dlaczego za oczywistość uznaliśmy, że utożsamiamy się z interesem jakiegoś anonimowego Polaka, który miałby założyć sklep. Zatrudniać w nim tak samo jak obcokrajowiec, kupować to samo co obcokrajowiec, płacić tak jak obcokrajowiec, płacić podatki jak
  • Odpowiedz
Dwie kibicki Szwecji w Lublinie przed wczorajszym meczem relaksują się przy Perle export w ogródku piwnem. Szacunek dla stylu kibicowania Szwedów. Sympatyczni, zorganizowani a jednocześnie głośni i widoczni.

#szwecja #polska #lublin #imigranci
mborro - Dwie kibicki Szwecji w Lublinie przed wczorajszym meczem relaksują się przy ...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wieża ciśnien w Landskrona

Stara wieża ciśnień (Gamla Vattentornet) znajduje się w najwyższym punkcie miasta. Budynek wykonany z czerwonej cegły jest dziełem architekta Fryderyka Sundbarga, który swoje prace zakończył w 1903 roku. Wieża o wysokości 66 metrów zaczęła działać rok później i zapewniła mieszkańcom Landskrony dostęp do ciśnieniowego zasilania wodą. Stanowiła zbiornik wodny do roku 1975.
Wieża ciśnień nie jest otwarta dla zwiedzających, ponieważ w 1992 roku, 15 kondygnacji wieży zostały przekształconych na mieszkania.
Artktur - Wieża ciśnien w Landskrona

Stara wieża ciśnień (Gamla Vattentornet) znaj...

źródło: comment_rJ3RnSPdYNTQjZ0uirvnvCDdasKghIOB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach