zacząłem grać w szachy żeby się wyciszyć i odstresować a jak mi dzisiaj koleś jebnął widełki na hetmana z szachem to moja myszka zrobiła dziurę wielkości 2cm w gipsowej ścianie #szachy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

która figura lepsza? koń czy goniec? #szachy

?????????????????

  • koń 30.3% (20)
  • goniec 69.7% (46)

Oddanych głosów: 66

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jarema87: Na niskim poziomie – skoczek, bo porusza się w "nieprzewidywalny" sposób i łatwo nim założyć podstępne widły.
Na wysokim poziomie – goniec, bo dobrze ustawiona para gońców daje siłę i zasięg, którego para skoczków nie zapewni.

Dano temu, jak uczyłem się grać, nabrałem do skoczków szacunku. Poza tym kombinacje skoczkiem w rękach arcymistrzów są (moim subiektywnym zdaniem) bardziej widowiskowe, niż kombinacje gońcem. Dlatego głosuję na skoczka.
xniorvox - @jarema87: Na niskim poziomie – skoczek, bo porusza się w "nieprzewidywaln...

źródło: comment_1615238177Alx4qkVwO6g7oLv6DwvE29.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@thomekh: dokładność jest liczona w stosunku do najlepszych ruchów jakie widzi komputer. Niemniej słaba gra przeciwnika pomaga znaleźć odpowiednie ruchy
  • Odpowiedz
#szachy jestem geniuszem
gram gambit, a potem rozwijam sie jakbym chciał a nie mógł, aż przeciwnik też sie rozwinie i po prostu gram bez materiału xD
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#szachy
Spędziłem 1000 godzin grając w szachy.
W ciągu ostatniego 2,5 roku rozegrałem ponad 36000 partii typu „bullet” (czas 1 min na grającego, średnio liczę spędzonych jakieś 100 sekund ze 120 sekund dostępnych). Zaczynałem od poziomu „zero” (ranking poniżej 1000) z jako takim pojęciem o grze, regułach i strategii. 2,5 roku temu wydawało mi się, że umiem w miarę dobrze grać, dzisiaj wiem, że gram kiepsko, ale mimo wszystko wciąż się
kontrowersje - #szachy
Spędziłem 1000 godzin grając w szachy. 
W ciągu ostatniego 2...

źródło: comment_1615039821BnCCcU0g7Y094srekNaWP9.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kontrowersje: wpis fajny, ale strasznie Generalizujesz wszystko. To że Ciebie uzależniło nie znaczy że z każdym tak jest. To że masz problem z internetem to nie znaczy, że w Polsce jest lipa z netem. W końcu, jako laik nie znam się na trikach, widłach i tym takich więc w sumie i tak nir wiem o co chodzi. Przeczytałem jako fajna ciekawostkę, ale oczywiście nie wdroze tego w życie :D
  • Odpowiedz
Zajebiście jest się uczyć #szachy w wieku 30 lat. Właśnie 3x dostałem szybkie baty od 8 latka.

Ogólnie rozegrałem dopiero z 200 partii, bo staram się też coś tam czytać i oglądać, ale wygrałem z nich 3, powinienem dwie więcej, ale nie umiałem matować i zrobiłem pata. Resztę przegrałem.

Przegrałem nawet takie partie, gdzie miałem 3 figury więcej, a silnik potem wskazał mata w trzech. To też przegrałem.

Ależ
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@onpanopticon: Jako, że też się nauczyłem grać w szachy jako dorosły to mogę od siebie polecić serię chess fundemals od Amerykańskiego szachowego mistrza międzynarodowego Bartholemowa.
Jest to 5 filmików(od godziny do półtorej) gdzie omawia pewien koncept i skupia się na nim podczas gry tak jak np "niebronione figury", "wymiany", "koordynacja(figur)", "typowe błędy".
Fajnie pozwala to jakby przyswoić pewien sposób myślenia podczas gry. Najlepiej też jak obejrzy się jedną lekcję to
  • Odpowiedz
Da się na chess com ustawić " sandbox " że gram czarnymi i białymi na raz sam ze sobą? Nie widze nigdzie tej opcji
#szachy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach