Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 23
zacząłem grać w szachy żeby się wyciszyć i odstresować a jak mi dzisiaj koleś jebnął widełki na hetmana z szachem to moja myszka zrobiła dziurę wielkości 2cm w gipsowej ścianie #szachy
- 8
@odwrocone_ytrewq: Dziadek zawsze mi dawał maty w tym stylu, co mnie niezwykle denerwowało.
- 8
@odwrocone_ytrewq: co czarny zrobił ruch wcześniej oraz 2 ruchy wcześniej ?
- 2
taka ladna armatke udalo mi sie ulepic pierwszy raz #szachy
źródło: comment_16152344056fyqOlgUo7Q0g1zSx5T5TA.jpg
Pobierz@heater: tfu, a6
- 1
@szczesc_borze: wieża A6 przegrywa partie, po wymianach na c3 król białych się dusi
- 0
która figura lepsza? koń czy goniec? #szachy
?????????????????
- koń 30.3% (20)
- goniec 69.7% (46)
@jarema87 Zależy od pozycji
- 5
@jarema87: Na niskim poziomie – skoczek, bo porusza się w "nieprzewidywalny" sposób i łatwo nim założyć podstępne widły.
Na wysokim poziomie – goniec, bo dobrze ustawiona para gońców daje siłę i zasięg, którego para skoczków nie zapewni.
Dano temu, jak uczyłem się grać, nabrałem do skoczków szacunku. Poza tym kombinacje skoczkiem w rękach arcymistrzów są (moim subiektywnym zdaniem) bardziej widowiskowe, niż kombinacje gońcem. Dlatego głosuję na skoczka.
Na wysokim poziomie – goniec, bo dobrze ustawiona para gońców daje siłę i zasięg, którego para skoczków nie zapewni.
Dano temu, jak uczyłem się grać, nabrałem do skoczków szacunku. Poza tym kombinacje skoczkiem w rękach arcymistrzów są (moim subiektywnym zdaniem) bardziej widowiskowe, niż kombinacje gońcem. Dlatego głosuję na skoczka.
źródło: comment_1615238177Alx4qkVwO6g7oLv6DwvE29.jpg
PobierzNagroda za najbardziej oryginalną nazwę otwarcia trafia do...
#szachy
#szachy
źródło: comment_1615153970NmAFQQh0ck8LJxjt5i8giU.jpg
Pobierz- 0
@molaki: ja lubię też Trompowsky Attack: Raptor Variation
źródło: comment_1615489688j2uuEUafEYSF8P7PdmTOa5.jpg
Pobierz- 1
Pierwszy raz znalazłem genialny ruch, ale i tak przegrałem przez własną głupotę (-‸ლ)
https://www.chess.com/analysis/game/live/8815005729
#szachy
https://www.chess.com/analysis/game/live/8815005729
#szachy
źródło: comment_1615144299IAVRPjlzqY4Ks7Uq3glpuz.jpg
Pobierz@Jimothy Zdarza się
- 9
dobry jest #szachy

i to się nazywa flagowanie . Klasa
- 0
@jarema87: mocne
SZACHY 321# Atakuj jak mistrzyni świata, zobacz genialną partię Nony Gaprindashvili
✅ https://www.youtube.com/watch?v=Cf28RqWvBX8
#szachy #szachujzwykopem #gry #grybezpradu #gryplanszowe #szachoweanegdoty
✅ https://www.youtube.com/watch?v=Cf28RqWvBX8
#szachy #szachujzwykopem #gry #grybezpradu #gryplanszowe #szachoweanegdoty

@Znajomy_premiera_Morawieckiego: Amateur's Mind - Jeremy Silman. Ta książka to rewolucja i wielki krok ku lepszej grze.
źródło: comment_1615120180HkKUAzaFPjxroTTZunSt0s.jpg
Pobierz- 0
@Znajomy_premiera_Morawieckiego: zależy na jaki poziom i w czym masz braki. na niskim poziomie taktyki ;)
- 2
@thomekh: dokładność jest liczona w stosunku do najlepszych ruchów jakie widzi komputer. Niemniej słaba gra przeciwnika pomaga znaleźć odpowiednie ruchy
- 1
Pierwszy raz w życiu mam partie bez błędów i pomyłek (ง ͠° ͟ل͜ ͡°)ง
Tylko dwie niedokładności i to już w endgame. Sukces po byku.
https://lichess.org/PSvd6bWz/white
#szachy
Tylko dwie niedokładności i to już w endgame. Sukces po byku.
https://lichess.org/PSvd6bWz/white
#szachy
@niegwynebleid nie wiem może źle rozumiem ale komputer może uznać coś za błąd jak wystawiasz pionka jako podpuchę?
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Dowód na to, że lepiej jest grać bez błędów ale słabo, aniżeli grać lepiej i zrobić blundera
#szachy
#szachy
źródło: comment_1615054976DObqoKfpY3Nq6UZwE73sq9.jpg
Pobierz- 4
dalibyście jej zbić swojego konia dla zrobienia lepszej pozycji hetmanowi? #szachy
źródło: comment_1615053348JEaNT0xXRNUe35B0Oc7fdu.jpg
Pobierz- 1
@jarema87: Masz na myśli coś takiego?
źródło: comment_1615080328jcDkISX6IUFdtijpMo1GKE.jpg
Pobierz#szachy jestem geniuszem
gram gambit, a potem rozwijam sie jakbym chciał a nie mógł, aż przeciwnik też sie rozwinie i po prostu gram bez materiału xD
gram gambit, a potem rozwijam sie jakbym chciał a nie mógł, aż przeciwnik też sie rozwinie i po prostu gram bez materiału xD
- 5
SZACHY 320# Czy IBM oszukał Garriego Kasparowa? moja oceny książki OSTATNI BASTION UMYSŁU autorstwa Kasparowa
✅ https://www.youtube.com/watch?v=nzsuNGoXPS4
#szachy #gry #grybezpradu #komputery #ksiazki #gryplanszowe
✅ https://www.youtube.com/watch?v=nzsuNGoXPS4
#szachy #gry #grybezpradu #komputery #ksiazki #gryplanszowe

@szachmistrz: taguj to #szachujzwykopem
- 0
- 31
#szachy
Spędziłem 1000 godzin grając w szachy.
W ciągu ostatniego 2,5 roku rozegrałem ponad 36000 partii typu „bullet” (czas 1 min na grającego, średnio liczę spędzonych jakieś 100 sekund ze 120 sekund dostępnych). Zaczynałem od poziomu „zero” (ranking poniżej 1000) z jako takim pojęciem o grze, regułach i strategii. 2,5 roku temu wydawało mi się, że umiem w miarę dobrze grać, dzisiaj wiem, że gram kiepsko, ale mimo wszystko wciąż się
Spędziłem 1000 godzin grając w szachy.
W ciągu ostatniego 2,5 roku rozegrałem ponad 36000 partii typu „bullet” (czas 1 min na grającego, średnio liczę spędzonych jakieś 100 sekund ze 120 sekund dostępnych). Zaczynałem od poziomu „zero” (ranking poniżej 1000) z jako takim pojęciem o grze, regułach i strategii. 2,5 roku temu wydawało mi się, że umiem w miarę dobrze grać, dzisiaj wiem, że gram kiepsko, ale mimo wszystko wciąż się
źródło: comment_1615039821BnCCcU0g7Y094srekNaWP9.jpg
Pobierz- 2
Czas
źródło: comment_16150399236hPFcFKUFGMr5sM6ANyIdi.jpg
Pobierz- 6
@kontrowersje: wpis fajny, ale strasznie Generalizujesz wszystko. To że Ciebie uzależniło nie znaczy że z każdym tak jest. To że masz problem z internetem to nie znaczy, że w Polsce jest lipa z netem. W końcu, jako laik nie znam się na trikach, widłach i tym takich więc w sumie i tak nir wiem o co chodzi. Przeczytałem jako fajna ciekawostkę, ale oczywiście nie wdroze tego w życie :D
- 17
Zajebiście jest się uczyć #szachy w wieku 30 lat. Właśnie 3x dostałem szybkie baty od 8 latka.
Ogólnie rozegrałem dopiero z 200 partii, bo staram się też coś tam czytać i oglądać, ale wygrałem z nich 3, powinienem dwie więcej, ale nie umiałem matować i zrobiłem pata. Resztę przegrałem.
Przegrałem nawet takie partie, gdzie miałem 3 figury więcej, a silnik potem wskazał mata w trzech. To też przegrałem.
Ależ
Ogólnie rozegrałem dopiero z 200 partii, bo staram się też coś tam czytać i oglądać, ale wygrałem z nich 3, powinienem dwie więcej, ale nie umiałem matować i zrobiłem pata. Resztę przegrałem.
Przegrałem nawet takie partie, gdzie miałem 3 figury więcej, a silnik potem wskazał mata w trzech. To też przegrałem.
Ależ
- 6
@onpanopticon: nie przejmuj się, mój stary ma jakieś 50k rozegranych partii i wciąż zdarza mu się dostać baty od Karolka2013
@onpanopticon: Jako, że też się nauczyłem grać w szachy jako dorosły to mogę od siebie polecić serię chess fundemals od Amerykańskiego szachowego mistrza międzynarodowego Bartholemowa.
Jest to 5 filmików(od godziny do półtorej) gdzie omawia pewien koncept i skupia się na nim podczas gry tak jak np "niebronione figury", "wymiany", "koordynacja(figur)", "typowe błędy".
Fajnie pozwala to jakby przyswoić pewien sposób myślenia podczas gry. Najlepiej też jak obejrzy się jedną lekcję to
Jest to 5 filmików(od godziny do półtorej) gdzie omawia pewien koncept i skupia się na nim podczas gry tak jak np "niebronione figury", "wymiany", "koordynacja(figur)", "typowe błędy".
Fajnie pozwala to jakby przyswoić pewien sposób myślenia podczas gry. Najlepiej też jak obejrzy się jedną lekcję to
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Da się na chess com ustawić " sandbox " że gram czarnymi i białymi na raz sam ze sobą? Nie widze nigdzie tej opcji
#szachy
#szachy


























#szachy
źródło: comment_16152952321w4TlYuCw3oXzi6g1EzCPS.jpg
Pobierz