Wszystko
Najnowsze
Archiwum
4
Szachy w liczbach o których wie niewiele osób

W tym artykule przywołam ciekawostki pochodzące ze świata szachowego. Przytoczone wzmianki dotyczą arcymistrzów lub zaskakujących sytuacji zaczerpniętych z zawodów i turniejów szachowych. Mam nadzi…
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
@Mishy: albo ala Marianczello, tak mógł, tak chciał, tak zagrał
- 1
@tomsiup: wyciagam benisa
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Kurde mirasy jak to jest, że od czerwca gram w szachy, od kilku do kilkunastu partii dziennie, a mój ranking jak był tak dalej jest 1200. Robię zadania, na lichess ale nie idzie. Czy ja jestem zwyczajnie głupi? Jak Wam szło na początku? #szachy
Chyba moja najlepsza gra do tej pory w #szachy jak się człowiek nie śpieszy to można nie podwalac figur.
źródło: comment_1614967117AWupOzHIQX3WU4yqWbYdEt.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez autora Wpisu
- 0
@Krzyshake: pewnie można było wygrać dużo wcześniej jak widać na wykresie bo długa przewaga ale na lepszy mat niz pat albo podwalenie figury
SZACHY 319# Mistrz świata Karpow anakonda szachów!
✅ https://www.youtube.com/watch?v=lrOvqXL-anY
#szachy #szachujzwykopem #gry #grybezpradu #gryplanszowe #szachoweanegdoty
✅ https://www.youtube.com/watch?v=lrOvqXL-anY
#szachy #szachujzwykopem #gry #grybezpradu #gryplanszowe #szachoweanegdoty

Co grać na london system? Co polecacie?
#szachy
#szachy
@TheBloody: Ja zwykle się poddaję. Nie będę marnował czasu grając przeciwko komuś kto nienawidzi szachów.
- 0
@KorczakSzcz dzięki!
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@TheBloody: patoszachy
- 2
Najlepsze gambity robię jak jestem zdenerwowany po serii porażek :D
https://lichess.org/zgemDBf56t5q
#szachy
https://lichess.org/zgemDBf56t5q
#szachy
źródło: comment_16149377281o9xeNTdtSV2GG94BIZ5Bw.jpg
Pobierz- 1
- 16
#szachy
Ostatnio postanowiłem spróbować nauczyć się grać w szachy, ogarnąłem sobie podstawowe zasady o gram przeciwko komputerowi póki co.
Jak się właściwie uczyc gry? Ogarnąć na pamięc jakieś ruchy, strategie itd? Czy po postu grać i samo przyjdzie?
Ostatnio postanowiłem spróbować nauczyć się grać w szachy, ogarnąłem sobie podstawowe zasady o gram przeciwko komputerowi póki co.
Jak się właściwie uczyc gry? Ogarnąć na pamięc jakieś ruchy, strategie itd? Czy po postu grać i samo przyjdzie?
@Edd3201: jak znasz angielski to mam dla ciebie ciekawą serię na yt - tylko nie wiem czy forma ci będzie odpowiadać:
https://www.youtube.com/watch?v=axRvksIZpGc
Gość jest GM i robi serię dla osób które rozpoczynają przygodę z szachami - jak ci się spodoba to sprawdź sobie ich kanał na twitchu - https://www.twitch.tv/chessbrah
https://www.youtube.com/watch?v=axRvksIZpGc
Gość jest GM i robi serię dla osób które rozpoczynają przygodę z szachami - jak ci się spodoba to sprawdź sobie ich kanał na twitchu - https://www.twitch.tv/chessbrah
załóż sobie konto na chess.com
A najlepiej to kup takowe na allegro w pakiecie diament
@Edd3201: odradzam powyższą poradę :D
Załóż sobie konto na w pełni darmowej stronie lichess, poćwicz podstawy, graj z ludźmi, naucz się matować
Mat z pozycji słabszego zawsze na propsie ( ͡° ͜ʖ ͡°), gdy jego wieża próbowała dewastować moją królewską stronę, wtedy moja wieża hetmańska wjechała w asyście krnąbrnego biskupa, nie pozostawiając żadnych złudzeń( ͡° ͜ʖ ͡°)
#szachy #dzienbezmatatodniastrata
#szachy #dzienbezmatatodniastrata
źródło: comment_16148780146TFGFLNR4I4aMCHNLMoVpA.jpg
PobierzI cyk 1500 w blitzu pękło
#szachy
#szachy
@OnePageTo: Co za strona/apka?
@Towarzysz_Szwagier: chess.com
- 27
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 4
@RozkalibrowanaTurbopompa: 1+1 jest dla leszczy, dawaj gołe 1
- 1
@RozkalibrowanaTurbopompa: potwierdzam, 1+0 jest wspaniałe, ale tylko na telefonie, bo na myszce to się nie da xd
- 11
@Stanislavv Typowe dla osób z niższym ELO (no offence)
W szachach chodzi o wygraną, o zamatowanie króla a nie o wybudowanie sobie jak najsilniejszej armii, bo często skończy się to tak jak na pic rel.
Zamatowac można nawet pionkiem, nie trzeba 5 hetmanowów
W szachach chodzi o wygraną, o zamatowanie króla a nie o wybudowanie sobie jak najsilniejszej armii, bo często skończy się to tak jak na pic rel.
Zamatowac można nawet pionkiem, nie trzeba 5 hetmanowów
- 6


























#szachy
źródło: comment_1615027341Xw1lqk9gCclV3CvGkEL79R.gif
Pobierz