Dobra, zapisałem się na turniej. 7 sobót z rzędu.
Mam nadzieję że nie wrócę z płaczem jak ostatnio ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A powinno pójść lepiej, bo udało się wbić 1200 na chess.com
#szachy #chess
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kurde mirasy jak to jest, że od czerwca gram w szachy, od kilku do kilkunastu partii dziennie, a mój ranking jak był tak dalej jest 1200. Robię zadania, na lichess ale nie idzie. Czy ja jestem zwyczajnie głupi? Jak Wam szło na początku? #szachy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gumiasz: jeśli grasz kilkanaście partii dziennie to pewnie blitze - spróbuj przerzucić się na wolniejsze tempo na jakiś czas, bo to bardziej rozwija
  • Odpowiedz
#szachy
Ostatnio postanowiłem spróbować nauczyć się grać w szachy, ogarnąłem sobie podstawowe zasady o gram przeciwko komputerowi póki co.
Jak się właściwie uczyc gry? Ogarnąć na pamięc jakieś ruchy, strategie itd? Czy po postu grać i samo przyjdzie?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Stanislavv Typowe dla osób z niższym ELO (no offence)
W szachach chodzi o wygraną, o zamatowanie króla a nie o wybudowanie sobie jak najsilniejszej armii, bo często skończy się to tak jak na pic rel.

Zamatowac można nawet pionkiem, nie trzeba 5 hetmanowów
  • Odpowiedz