Wszystko
Najnowsze
Archiwum
1
Carlsen & Nakamura play the Immortal Bong Cloud Draw!
Dla niecierpliwych akcja od 00:05
z- 0
- #
- #
- #
Jak to jest z tymi gambitami? słyszałem że na niższym ELO niektóre robią robotę. Polecono mi naukę gambitu północnego na początek. Spoko, nauczyłem się go, myślę jazda. Pierwszy ruch e4 i... goniec f6. Co wtedy? cały misterny plan w pi...? Stąd moje pytania- kiedy opłaca je się grać, co robić jak przeciwnik da taki niestandardowy ruch i dlaczego wszystkie gambity itd.działają na białych tylko? dodam że gram kilka miesięcy, mam jakieś 500-800
- 5
Pierwszy ruch e4 i... goniec f6. Co wtedy? cały misterny plan w pi...?
@michalxd21: Nie odpowiem Ci na Twoje pytanie, ale to stwierdzenie mnie rozwaliło. Jest takie prawdziwe. Uczy się człowiek jakieś wspaniałego otwarcia i świetnych sztuczek. Wszystko z myślą, że przeciwnik będzie grał jakieś rozsądne, określone ruchy. A potem przeciwnik odstawia to, na co ma ochotę i właśnie... cały misterny plan w pi... ( ͡° ͜ʖ ͡
mam jakieś 500-800 ELO.
@michalxd21: Ogólnie ja bym na tym poziomie odpuścił wszelkie gambity, sztuczki itp. Głównie dlatego, że zwykłe grywalne gambity(evans gambit) jednak wymagają od gracza już pewnego poziomu by mógł wykorzystać przewagę bo oddaniu piona. Inne gambity, które opierają się na prostych sztuczkach nawet jeśli dadzą ci wygrać ileś gier to nie pomogą ci podnieść poziomu swojej gry i w pewnym momencie się natkniesz na ścianę gdzie przeciwnik
- 0
Sześć ruchów i rywal... poddał partię. WTF? To jest aż tak dobra pozycja dla białych?
Nie musiał przecież wymieniać hetmanów, mógł np. odejść z tempem na b6.
#szachy
Nie musiał przecież wymieniać hetmanów, mógł np. odejść z tempem na b6.
#szachy
źródło: comment_1615842877dJ8JxjRQp6rKGPEgp4VPB0.jpg
Pobierz0
Kim są szachowi geniusze?

Ten wpis będzie wyjątkowy. Poświęcę go analizie biografii osób, których szachowe umiejętności niemalże dorównują programom komputerowym. Zaprezentowani mistrzowie, ba arcymistrzowie, zmienili sposó…
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
Szczerze, to myślałem, że już to przegrałem w pewnym momencie, ale udało się i kolega ze stanów poddał grę :d to już ósma wygrana z rzędu, aż łudzę się w środku troszkę, że uda mi się do dziesięciu passę pociągnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
idę to sobie przeanalizować na spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#szachy
idę to sobie przeanalizować na spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#szachy
źródło: comment_1615827422p57KUDzXL7PklbrjgP8CHK.jpg
Pobierz@odwrocone_ytrewq na 1160 nie widzi się takich ruchów? Shieet, ja mam 1400 i ledwo co zdobycie piona w middlegamie się udaje, tak grają równo
- 0
@fan_comy no przeoczył, co lepsza ruszył się tym gońcem, ale tylko o jedno pole( ͡º ͜ʖ͡º) na co ja zagrałem swoim nad hetmana
Jaka padaka xd oba hetmany na biciu a my nic nie widzimy xd
#szachy
#szachy
źródło: comment_16158214754UJzbZ9i239RtsKD427fGt.jpg
Pobierz- 2
reportowanie na chess com typkow co ewidentnie graja na jakims silniku cos daje? Bo czesto ostatnio zdarza mi się grac na typow co mam 99 dokladnosci na profilu w kazdej gierce prawie i nie wiem czy wgl warto klikac reportuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#szachy
#szachy
Ma ktoś jakieś rady by przebić się w zadankach na skromne 2400 ? na platformie chess.com ?
bo jakoś mi te zadania strasznie topornie idą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#szachy
bo jakoś mi te zadania strasznie topornie idą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#szachy
- 2
@Czessplejer: generalnie kiedy nie idzie to lepiej odpuścić. Najgorsze są duże straty rankingu po kilku błędach, które chcemy szybko odrobić ...
- 1
@Czessplejer: Nie robić ruchu dopóki nie będziesz absolutnie pewny, że rozwiązałeś prawidłowo. To wymaga jednak olbrzymiej cierpliwości. Ja tak robię. Osiągam skuteczność na poziomie 60% ( ͡° ͜ʖ ͡°) Raz kiedyś udało się przebić nawet 2700
Gram sobie zagadki, ale tego rozwiązania to za nic nie rozumiem
Taką sytuację zastałem na stole
#szachy
Taką sytuację zastałem na stole
#szachy
źródło: comment_1615803707PuPcYg0MZmnLVebalagF8o.jpg
Pobierz@Znajomy_premiera_Morawieckiego: Masakra. Praktycznie każde pole i pionek jest słaby w obozie białych. Trzeba mieć talent aby tak słabo grać xD
#szachy
Zabrakło 0,5sec
Zabrakło 0,5sec
źródło: comment_1615766795ehlSEj4VSFbw9Xg7OPiqfR.jpg
PobierzFunfact: ból, jaki odczuwa kobieta przy porodzie, jest porównywalny do bólu jaki odczuwa szachista po partii z kompletnie wygranym debiutem, grą środkową i przegranej końcówce (╯︵╰,) #szachy
@filozof900 ból szachisty jest nawet gorszy, bo nie znam szachisty który chciałby przegrać w końcówce przy wygranym debiucie. A kobiet które decydują się na kolejny poród znam kilka
- 2
@kaczoor: A czy znasz kogoś kto po przegranej w ten sposób partii decyduje się znów zagrać w szachy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@odwrocone_ytrewq: Jeżeli przeciwnik nie widzi groźby mata gdy hetman i wieża stoją w jednej linii naprzeciwko która, to coś z nim nie tak
- 1
@odwrocone_ytrewq: jakiż to genialny był ostatni ruch czarnego ? Qe6-d5 ?
Są Heheszki z Ojca Mateusza, a ja dziś wyczaiłem, że w firmie Vinci jak Szerszeń w Krakowie grał w szachy to też jakoś ambitnie ruszał się królem po planszy, a po przegranej przewrócił króla ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#vinci #szachy #polskakinematografia
#vinci #szachy #polskakinematografia
- 1
Nie tykam rankingowych przez następne kilka miesięcy
@TheBloody: no tak to 1400 nie wbijesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kiedy jesteś różową na wykopie i otwierasz link, który dostałaś na PW
źródło: comment_1615731423AUzD0kjCvF6vgDjWgjSnfd.jpg
Pobierz@MechanicznyTurek: raczej amatorzy tak zaczynają, bo odsłanianie wieży na dzień dobry, to zły pomysł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
@iighlaq_alhabl:
Otwarcie Benka jest dość rzadko stosowanym otwarciem szachowym, w którym białe rozpoczynają posunięciem 1.g3, z dalszym 2.Gg2 i planami przełomu e4 lub d4. Najczęstsze odpowiedzi czarnych to 1...d5 i 2...Sf6. Otwarcie często prowadzi do znanych pozycji, transponując do innych debiutów, np. obrony królewsko-indyjskiej. W encyklopedii otwarć szachowych ma kod A00.
Nazwa otwarcia pochodzi od nazwiska arcymistrza Pála Benkő, który podczas turnieju pretendentów w 1962 r. w Curaçao pokonał
Otwarcie Benka jest dość rzadko stosowanym otwarciem szachowym, w którym białe rozpoczynają posunięciem 1.g3, z dalszym 2.Gg2 i planami przełomu e4 lub d4. Najczęstsze odpowiedzi czarnych to 1...d5 i 2...Sf6. Otwarcie często prowadzi do znanych pozycji, transponując do innych debiutów, np. obrony królewsko-indyjskiej. W encyklopedii otwarć szachowych ma kod A00.
Nazwa otwarcia pochodzi od nazwiska arcymistrza Pála Benkő, który podczas turnieju pretendentów w 1962 r. w Curaçao pokonał
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
Wiecie Nakamura mówi że do 2000 nie potrzebna jest żadna teoria
@sweet_sociopath: bzdura
Zacznij od nauki końcówek, potem zwiększaj ilość figur, a na końcu debiuty. Nie oglądaj partii mistrzów, jeżeli już to je analizuj. Kup sonie dobrą książkę np: Mój system i poświeć rok czasu na jej przerobienie.
I nie oczekuj rezultatów po 2-3 m-cach, raczej tylu latach.
- 1
to wkuwaj na pamięć debiuty
@sweet_sociopath: nie marnuj na to czasu
Jakie tipy
@sweet_sociopath: to nie gra komputerowa, tu nie ma tipów tylko rzetelna praca
SZACHY 325# Trening taktyczny na chess.com, warto rozwiązywać zadania szachowe!
✅ https://www.youtube.com/watch?v=Gf80tnEbILg
#szachy #szachujzwykopem #szachoweanegdoty
✅ https://www.youtube.com/watch?v=Gf80tnEbILg
#szachy #szachujzwykopem #szachoweanegdoty

Wygrałem z potomkiem Osmanów ze znacząco większym rankingiem, co prawda na czas(15m+10s), ale sytuacja na stole była na moją korzyść
( ͡° ͜ʖ ͡°) biorę się za analizę tego co wymodziłem( ͡° ͜ʖ ͡°)
#szachy
( ͡° ͜ʖ ͡°) biorę się za analizę tego co wymodziłem( ͡° ͜ʖ ͡°)
#szachy
źródło: comment_1615664573QnXzsXtlQxxO4hjdpid1FH.jpg
Pobierz- 0
a tutaj przebieg gry
źródło: comment_1615664709Fk6MPfpuuS68XqA5RNBhyV.jpg
Pobierz- 3
@odwrocone_ytrewq: 85 punktów to nie jest znacząco wyższy ranking.
Nawet jeśli masz 200 punktów od kogoś mniej to powinieneś z takim rywalem wygrać 1 partię na 4.
Niemniej jednak gratuluje!
Nawet jeśli masz 200 punktów od kogoś mniej to powinieneś z takim rywalem wygrać 1 partię na 4.
Niemniej jednak gratuluje!

























#szachy
źródło: comment_1615848763HyjXrJ1Y6ABL6PZ88PNH8x.jpg
Pobierz