Jak to jest z tymi gambitami? słyszałem że na niższym ELO niektóre robią robotę. Polecono mi naukę gambitu północnego na początek. Spoko, nauczyłem się go, myślę jazda. Pierwszy ruch e4 i... goniec f6. Co wtedy? cały misterny plan w pi...? Stąd moje pytania- kiedy opłaca je się grać, co robić jak przeciwnik da taki niestandardowy ruch i dlaczego wszystkie gambity itd.działają na białych tylko? dodam że gram kilka miesięcy, mam jakieś 500-800
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pierwszy ruch e4 i... goniec f6. Co wtedy? cały misterny plan w pi...?


@michalxd21: Nie odpowiem Ci na Twoje pytanie, ale to stwierdzenie mnie rozwaliło. Jest takie prawdziwe. Uczy się człowiek jakieś wspaniałego otwarcia i świetnych sztuczek. Wszystko z myślą, że przeciwnik będzie grał jakieś rozsądne, określone ruchy. A potem przeciwnik odstawia to, na co ma ochotę i właśnie... cały misterny plan w pi... ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
mam jakieś 500-800 ELO.


@michalxd21: Ogólnie ja bym na tym poziomie odpuścił wszelkie gambity, sztuczki itp. Głównie dlatego, że zwykłe grywalne gambity(evans gambit) jednak wymagają od gracza już pewnego poziomu by mógł wykorzystać przewagę bo oddaniu piona. Inne gambity, które opierają się na prostych sztuczkach nawet jeśli dadzą ci wygrać ileś gier to nie pomogą ci podnieść poziomu swojej gry i w pewnym momencie się natkniesz na ścianę gdzie przeciwnik
  • Odpowiedz
Szczerze, to myślałem, że już to przegrałem w pewnym momencie, ale udało się i kolega ze stanów poddał grę :d to już ósma wygrana z rzędu, aż łudzę się w środku troszkę, że uda mi się do dziesięciu passę pociągnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
idę to sobie przeanalizować na spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#szachy
odwrocone_ytrewq - Szczerze, to myślałem, że już to przegrałem w pewnym momencie, ale...

źródło: comment_1615827422p57KUDzXL7PklbrjgP8CHK.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

reportowanie na chess com typkow co ewidentnie graja na jakims silniku cos daje? Bo czesto ostatnio zdarza mi się grac na typow co mam 99 dokladnosci na profilu w kazdej gierce prawie i nie wiem czy wgl warto klikac reportuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#szachy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nammah: @kuite22: Mnie irytuje, że nie zapisuje się historia czatów. Mnie ostatnio gość wyzywał. Nie zgłosiłem od razu, chciałem to zrobić później. No ale dowody zniknęły.
  • Odpowiedz
Ma ktoś jakieś rady by przebić się w zadankach na skromne 2400 ? na platformie chess.com ?
bo jakoś mi te zadania strasznie topornie idą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#szachy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czessplejer: Nie robić ruchu dopóki nie będziesz absolutnie pewny, że rozwiązałeś prawidłowo. To wymaga jednak olbrzymiej cierpliwości. Ja tak robię. Osiągam skuteczność na poziomie 60% ( ͡° ͜ʖ ͡°) Raz kiedyś udało się przebić nawet 2700
  • Odpowiedz
Funfact: ból, jaki odczuwa kobieta przy porodzie, jest porównywalny do bólu jaki odczuwa szachista po partii z kompletnie wygranym debiutem, grą środkową i przegranej końcówce (,) #szachy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@filozof900 ból szachisty jest nawet gorszy, bo nie znam szachisty który chciałby przegrać w końcówce przy wygranym debiucie. A kobiet które decydują się na kolejny poród znam kilka
  • Odpowiedz
Są Heheszki z Ojca Mateusza, a ja dziś wyczaiłem, że w firmie Vinci jak Szerszeń w Krakowie grał w szachy to też jakoś ambitnie ruszał się królem po planszy, a po przegranej przewrócił króla ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#vinci #szachy #polskakinematografia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@iighlaq_alhabl:
Otwarcie Benka jest dość rzadko stosowanym otwarciem szachowym, w którym białe rozpoczynają posunięciem 1.g3, z dalszym 2.Gg2 i planami przełomu e4 lub d4. Najczęstsze odpowiedzi czarnych to 1...d5 i 2...Sf6. Otwarcie często prowadzi do znanych pozycji, transponując do innych debiutów, np. obrony królewsko-indyjskiej. W encyklopedii otwarć szachowych ma kod A00.

Nazwa otwarcia pochodzi od nazwiska arcymistrza Pála Benkő, który podczas turnieju pretendentów w 1962 r. w Curaçao pokonał
  • Odpowiedz
Wiecie Nakamura mówi że do 2000 nie potrzebna jest żadna teoria


@sweet_sociopath: bzdura

Zacznij od nauki końcówek, potem zwiększaj ilość figur, a na końcu debiuty. Nie oglądaj partii mistrzów, jeżeli już to je analizuj. Kup sonie dobrą książkę np: Mój system i poświeć rok czasu na jej przerobienie.

I nie oczekuj rezultatów po 2-3 m-cach, raczej tylu latach.
  • Odpowiedz