@radkie: Bez poważnego błędu przeciwnika nie da się, w sensie f7, Qcf7, Nf5, Qh8+, Kf7 i wtedy możesz wziąć wieżę, ja bym cofnął Qf6+ i pewnie da się jakoś zmatować. Nie ma opcji remisu ani wygranej
  • Odpowiedz
Siema. Od zawsze chciałem zacząć grę w szachy, ale na jakimś poziomie - nie na podstawowym. Jakieś tam podstawy znam. Natomiast szukam ciekawych książek, które pozwoliłyby wytrenować "instynkt szachowy" albo książek, które nauczyłyby mnie pewnych "posunięć", żeby przeciwnika zmieść z planszy. Coś polecacie? Literatura obcojęzyczna jak najbardziej wchodzi w grę, przy okazji podszkolę języki.
#szachy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakieś tam podstawy znam.


@begerpoangielsku: większość z nas - szachistów może podsumować w ten sposób swoje umiejętności szachowe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podeślij kilka/kilkanaście swoich partii to łatwiej będzie Ci odpowiedzieć na to pytanie. :D
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
#szachy #lichess

To ile rzeczy dodaje ostatnio lichess to jest niesamowite. Chyba zacznę ich dotować.

Teraz doszedł Puzzle Racer. Świetna zabawa :D
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Jestem noobem i nie wszystko jeszcze kumam. Często jak analizuję partię przy użyciu tego narzędzia z chess pokazuje mi lepszy ruch i ja nie mam pojęcia dlaczego. Na przykład dlaczego w tym momencie lepiej jest się wymienić gońcami, zamiast zrobić presję pionkiem na hetmanie (co powinienem był zrobić kilka ruchów wczesniej xD). Czesto mam z tym problem że nie umiem ocenić kiedy wymiana się opłaca a kiedy nie ¯\_(ツ)_/¯
#szachy
GianlorenzoB - Jestem noobem i nie wszystko jeszcze kumam. Często jak analizuję parti...

źródło: comment_1616060674ToAs95i9eVglt0i2anwcO2.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Proponuje nową zasadę do gry w szachy. Jeśli jest szach a przeciwnik nie widzi go to można zbić króla i wtedy się wygrywa. Jest XXI wiek, powinno to być już wprowadzone #szachy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@filozof900: ta zasada dotyczy nieprawidłowego posunięcia (więc każde nieprawidłowe posunięcie, w tym pozostawienie króla pod szachem - przegrywało o ile zareklamował to przeciwnik) i wtedy blitze się przegrywało, dziś jest trochę inaczej "...w przypadku wy-konania i zakończenia pierwszego nieprawidłowego posunięcia przez jednego z zawodni-ków, sędzia powinien przyznać przeciwnikowi bonifikatę w postaci dwóch minut dodat-kowego czasu do namysłu; po wykonaniu i zakończeniu drugiego nieprawidłowego posu-nięcia, przez tego samego zawodnika, sędzia powinien
  • Odpowiedz
Wy też jak gracie w szachy online lub na żywo to staracie się ładnie, odświętnie ubrać? Ja rozumiem, że nie każdy lubi siedzieć w garniturze, ale jakaś luźna marynareczka i czarne jeansy to dla mnie minimum, jeśli idę grać w grę królewską

#szachy #ubierajsiezwykopem #modameska
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OnePageTo: Ja żeluję włosy, nawet daję trochę eleganckiej wody kolońskiej. Koniecznie świeże ogolenie. I dopiero wtedy zasiadam do chess.com Przeciwnikowi należy okazać szacunek.
  • Odpowiedz
Zdjęcie tego nie oddaje w pełni ale musicie mi wierzyć na słowo. Ten zestaw to czyste złoto. Te szachy są tak piękne, że aż szkoda mi na nich grać. Trochę kręciłem nosem, że wydaję w sumie 1000 zł ale jak odpakowałem to wiedziałem, że mam do czynienia z ekskluzywnym towarem. Polecam.
#szachy
t.....h - Zdjęcie tego nie oddaje w pełni ale musicie mi wierzyć na słowo. Ten zestaw...

źródło: comment_1615990643qcuechNrehZDW65PMdc8Wd.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W rozliczeniu za reklamację firma tactic przyśle mi szachy w metalowej puszce o wartości ok. 90-110 zł. Czy ktoś miał z nimi do czynienia i jest w stanie je określić czy grywalne czy od razu nie rozpakowywać i resell?
#szachy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 15
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jarema87: Jak grasz dobrą grę ze słabszym graczem i podwali figurę, to zamiast konczyć grę można cofnąć ruch i dalej cieszyć się partią. Opcję tę można wyłączyć w ustawieniach, więc jest pewna dowolność. Co kto lubi.
  • Odpowiedz
@jarema87: Czasem widać, że missclick, np. zamiast roszady się kliknie ruch królem o 1 pole, to wręcz nieuprzejme jest nie zaakceptować, to tylko gra, a nie mistrzostwa
  • Odpowiedz
Swego czasu była dyskusja o komplecie szachów z DGT ale ciągle były out of the stock. A więc informuję, że już są ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.dgtshop.nl/index.php?route=product/product&path=63&product_id=197

Jaram się, jutro będą już u mnie. Pan kurier właśnie pędzi dojczebanem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#szachy
t.....h - Swego czasu była dyskusja o komplecie szachów z DGT ale ciągle były out of ...

źródło: comment_16159043711PR20M5PEBrFXEglr3EE2v.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sisohiz: No trochę jest. Z przesyłką, paypalem i przewalutowaniem wychodzi ponad 200. No ale to profesjonalne szachy na całe życie, więc kij z tym. Jak nie kupię to Morawiecki zje kasę inflacją xD
  • Odpowiedz