#szachy
Białymi gram zawsze włoską, a czarnymi sycylijską. Nauczyłbym się czegoś nowego i ciekawego, co polecacie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Amasugiru mój nie jest wiele wyższy. ... Ale debiuciki lubię. Nie powiem kiedyś się grał i. 2...f5 ..
Prawda jest taka, że lepszy jest kiepski debiut , ale znany niż dobry Ale bez znajomości planu
  • Odpowiedz
czemu na lichess dla niektórych partii dostępna jest taka analiza jak po prawej, a dla innych tego nie ma?


@DJtomex: gdybyś zrobił trochę większego screenshota, to by się zmieścił na dole taki przycisk "poproś o analizę komputerową" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Co myślicie o tym, żeby jako początkujący całkowice odpuścić granie bulletów i blitzów, a nawet gier po 10 minut, i zacząć grać partie po 30 minut? Czytałem gdzieś, że to efektywny sposób na naukę szachów.

#szachy #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@QQuett2: To czego się uczysz grając długie klasyki to skupienie i przebijanie granicy 1-2 posunięć, które w miarę możesz przewidzieć i wyciągnąć wnioski.

Ogólnie fajna sprawa

  • Odpowiedz
jak jest sens gry na 1 minute bez dodawanego czasu? Robi się jakieś intuicyjne ruchy byleby czas upłynął przeciwnikowi. Nie da rady zaplanować nic #szachy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja ogladalem kawałek. I mocno w szoku byłem, że 4 skoczki weszły. 4.a4!? Ciekawy ruch Ale nie ogarniam po co . Nawet a3 zdarzało mi się grać. Co akurat jest logiczne. Chociaż jestem fanem w tych pozycja Gb5 A czarne i tak rzadko kiedy znają teorię. Przynajmniej na moim poziomie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#szachy
Jakie książki polecacie o debiutach? Bardziej interesowałoby mnie coś o D4, ale dobre propozycje zawsze przytulę xD
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fartem wielkim, ale udało się, doszedłem do 10 zwycięstw pod rząd( ͡° ͜ʖ ͡°)
już byłem pogodzony z porażką, już nawet próbowałem iść na remis, gdzie kolega zasłaniał się hetmanem, ale czułem, że idąc na wymianę kopie sobie grób, bo została by mu wieża na moje biedne piony, co lepsza jego dokładność na poziomie 91.3, gdzie ja zaledwie 67.4. Szczerze wątpiłem, że uda mi się mieć passę tak
odwrocone_ytrewq - Fartem wielkim, ale udało się, doszedłem do 10 zwycięstw pod rząd(...

źródło: comment_16161500853NheuGpzVVK1xUGIGoCR3K.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach