Siemanko stolarskie świry,

Cześć sklejki liściastej którą kupiłem z docięciem w stolarni przybiera kształt banana. Jak to prostować?

Z tego co czytałem dobrze jest nawilżyć i ustawić wybrzuszeniem do góry, następnie dociążyć.

Jakie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ojkofobia: brzuch jest bardziej wilgotny. Włókna drewna puchną i ta strona jest dłuższa. Ja wolę suszyć drewno niż je zwilżać. Osobiście zdarza mi się używać do tego żelazka :)
Prasujesz stronę wypukłą.
  • Odpowiedz
@Ojkofobia: tu chodzi tylko i wyłącznie o równowagę w wilgotności. Obie strony muszą tak samo oddawać i przyjmować wilgoć. To oznacza, że muszą mieć obie strony zakryte albo odkryte. Obie strony tak samo, taką samą ilością warstw lakierowane. Delikatna różnica i będzie się giąć.
  • Odpowiedz
Jak rozmawiam ze znajomymi programistami to sporo osób planuje zmianę branży na np. meblarstwo. Ludzie którzy odbierają telefony i są nauczeni dotrzymywania terminów.

Ciekawe lata przed nami, bo możemy zobaczyć niesamowity przepływ ludzi ze stanowisk biurowych do np. wykończeniówki. Ci ludzie często ogarniają CAD/3D i mają mocno techniczne umysły, więc szybko mogą się stać dużą konkurencją nawet dla starych wyjadaczy.

Ładne zmiany na rynku pracy nam się szykują coś tak czuję. No i nie
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czwartafaza: Może ktoś tam rzeczywiście umie korzystać z CADa wśród programistów, ale mam wrażenie, że jeśli chodzi o narzędzia typu wiertarka czy śrubokręt to już nie za bardzo xD Większość programistów jakich znam to ma dwie lewe ręce
  • Odpowiedz
@mirasKo-Kalwario: sprawdź produkty Cleho, są specjalistami od tego typu napraw. po nałożeniu odpowiedniego wosku (odtworzysz nawet słoje) pryśnij też lakierem, najlepiej od nich (nie wiem jak inne sobie radzą)
  • Odpowiedz
Cześć Mirki,

Zaczynam kompletować narzędzia do domowego warsztatu, w którym będę majsterkował z drewnem - a tu jakiś mebel odnowię, taras zbuduje, meble z prefabrykatów dopasuje etc. ze względu na czekający mnie montaż listew przypodłogowych planowałem żeby pierwszym narzędziem była ukośnica - zapewne jakiś Bosch albo Metabo do 1500 zł. Gdy zacząłem szperać w Internecie, znalazłem na YT i na forach materiały, twierdzące, że ukośnice, zwłaszcza tańsze, to strasznie nieprecyzyjne i mało
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Szubbi: zgaduję, że ta od Stanleya ( ͡° ͜ʖ ͡°) to też jedno z moich ulubionych narzędzi ręcznych :)

u mnie z narzędzi do przecinania duża ukośnica Vandera (chińska) ale tnie kantówki 100x100 więc przy budowie jakiejś konstrukcji na zewnątrz spoko, do mniejszych przekrojów mam HK55 z szyną FSK i to jedna z najczęściej używanych pilarek mimo, że mam jeszcze jakieś inne.

nie zapomnij też o
  • Odpowiedz
@Szubbi: dlatego kup sobie szlifierkę 125 mm (150 jest wygodna do stołów itp. czyli duże powierzchnie, z kolei 90 mm jest mało dostępnych papierów), do tego kup sobie jakąś najtańszą szlifierkę deltę bo jak zaczniesz podbitkę szlifować do na 125 mm zepsujesz talerz przy samej krawędzi - a tak najpierw przy krawędziach deltą a resztę 125 mm oblecisz.

papierów też nie kupuj najtańszych bo to się nie opłaca, nie mówię,
  • Odpowiedz
@czlowiek121: nic nie zrobisz bo musiałbyś wyciąć kawał blatu a i tak krawędzie wycięcia ci będą się podnosić. Uszkodzona struktura MDF, jak zeszlifujesz to co spuchło to fajnie, ale jak zaczniesz czymkolwiek obrabiać (szpachlówka czy farba) to co nasiaknie to powstanie dookoła znów spuchnięty krater. Znów to zeslifujesz większy placek, obrobisz i znów, szerzej, spuchnie MDF.

Jedyne wejście, by zamaskować I by było niewidoczne i równe - to oczywiście wyszlifować
  • Odpowiedz
  • 1
@kwanty: zwykły pistolet do kleju (taki co grzeje się na min. 170 st. C), a naboje z poliamidu dostępne są np. na allegro. Po nałożeniu kleju trzeba go ubić czymś idealnie płaskim i zimnym - ja użyłem pacy tynkarskiej i jako tako dał ten zestaw radę. Potem ścinamy nadmiar za pomocą np. dłuta i można szlifować (np. gradacją 80, potem 120 i 240. Na koniec całość pokryć olejem, woskiem czy
  • Odpowiedz
  • 1
@kwanty: jest to dość miękki materiał przed szlifowanie. Po szlifowaniu i nałożeniu wosku jest lux.
Do małych szczelin też się nada, ale osobiście ie widzę sensu wtedy specjalnie rozgrzewać kleju w tym celu - wystarczy gotowa szpachla w kolorze drewna lub jaki tam kolor wolisz.
Też myślałem, że na środku jest jakiś bąbelek powietrza, ale po ścięciu nadmiaru było wszystko git.
  • Odpowiedz
Mireczki, co się stało z rynkiem stolarskim w ostatnich latach? Ceny odjechały już pod sufit.

Wysyłam zapytania ofertowe i za prostą szafę 2,7x1,8m na 60cm głębokości, bez jakichś systemów, bez szuflad, a zwykle półki w środku, dostaje wyceny po 12-19 tysięcy.

Czy ich do reszty p----------o?

Finalnie
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema, mam sklejkę o grubości 1cm chce sobie z tego skręcić kilka półek, jakimi wkrętami to najlepiej połączyć żeby nie pękało? Jakieś kofirmaty, matrixy czy może zwykłe wkręty do drewna i nawiercanie wcześniej? #stolarstwo
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trogatelnaya_raduga: korzystam ze 190cm (stelaż miał węższy rozstaw ale bez problemu można przerobić), blat kupiłem docięty i fazowany na wymiar za 900zł na alledrogo (3cm dąb, sam olejowałem ale tam gdzie kupowałem lakierują na połysk), stelaże które ja kupiłem za 2k na początku roku są teraz po 1800 https://www.flexispot.pl/biurko-z-regulacja-wysokosci-e7-plus?ref=navigation_items

https://wykop.pl/wpis/84870195/calkiem-niezle-to-wychodzi-pokazbiurko-biurko-pcma
@Krole +24
Całkiem nieźle to wychodzi ( ͡ ͜ʖ ͡)

#pokazbiurko #biurko #pcmasterrace #biurkoelektryczne #meble #homeoffice #pracazdalna
  • Odpowiedz
@trogatelnaya_raduga: dokupiłem dłuższy profil stalowy 30x15, nogi to rama z wystającymi szerszymi profilami w które wchodzi ten 30x15 i mozna regulować w pewnym zakresie (jest w opisie na stronie) ale ja chciałem szeroki rozstaw pod krawędzie blatu. na szczęście kable do sterowania i silników są długie i nie trzeba kombinować.
  • Odpowiedz
Mircy, chcialbym pomalowac/zakonserwować takie drewniane plotki jak w linku. Musze je troche przyciemnić na antracyt, więc musi to być coś z kolorem. Poki co wyczytałem, ze lakierobejca jest dobra do takich rzeczy, ale z drugiej strony piszą żeby to ją stosować na surowe drewno, a nie będę szlifował nowych plotkow. I jeżeli lakierobejce to jakaa? Poradzicie coś proszę.

https://www.leroymerlin.pl/produkty/plot-azurowy-geteborg-90x180-cm-drewniany-szary-forest-style-84467905.html

#ogrod #ogrodek #ogrodnictwo #malowanie #
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#stolarstwo czy cena okolo 400 zl to dobra cena za wycięcie ze sklejki o grubości 10mm i wymiarach 1525x1525, 12 elementów ?

W tym jest też przesyłka kurierska. Do tego płacę za całą płytę ale przysyłają tylko wycięte elementy (odpad sobie zostawiają - prawie połowa płyty wychodzi). W tym jest też kurier 60zl

Czy da się to zrobić gdzieś taniej tak aby można było sobie to wyklikać przez internet i
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NipponJPN: tak, da radę ale trzeba mieć wprawę. Szlifujesz całość, uzupełniasz szpachlówką epoksydową na wysokość płyty stolarskiej, wycinasz stary fornir w kwadrat, doklejasz nowy dosztukowany dobrany pod kolor fornir i lakierujesz całość
  • Odpowiedz
@NipponJPN: da się, ale jest z tym masa roboty. Nie wiem, jakie masz zdolności ale osobiście oddałbym to do warsztatu renowacji. Jak chcesz podejrzeć jak wyglądają takie prace to poszukaj w social mediach starych mebli czar, oni się tym zajmują zawodowo, będziesz miał pogląd na taką robotę
  • Odpowiedz
#remont #wykonczenia #meble #stolarstwo #etsy #vintage #projektowaniewnetrz #architekturawnetrz

Kupował ktoś coś większego z ETSY?
Niektóre produkty świetnie wyglądają na zdjęciach i dają dużo inspiracji, ale bardzo nieufnie do tego podchodzę, tym bardziej jak sklepy mają po parę miesięcy.

Ktoś zaryzykował i kupił stamtąd jakiś dywan albo mebel?
internetowywichrzyciel - #remont #wykonczenia #meble #stolarstwo #etsy #vintage #proj...

źródło: za dobre

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@internetowywichrzyciel: Cześć, Ja na tym portalu głównie sprzedaje. Doświadczenia ogólnie bardzo dobre.
To co oni mają w ofercie było bardzo często z poza EU(najczęściej Turcja) w takich cenach i było to oszustwo ... (wiesz jak coś wygląda zbyt dobrze żeby było prawdziwe ....)
Tutaj bym poczekał aż będą recenzje.
W przypadku kupowania dużych rzeczy musisz mieć świadomość że przesyłki paletowe po Europie to koło ~200-250 euro nikt za darmo ci
  • Odpowiedz
@internetowywichrzyciel: Generalnie ten portal jest trochę inny niż allegro.
Sugerowałbym filtrowanie wyników tylko do Europy a następnie upewniał się że nie kupujesz od Turków i UK (Bo lądują sprzedawcy z tym filtrem w wynikach) bo na 100 % będzie cło i vat do zapłacenia extra, nawet jak będzie napisane że wszystko opłacone to urząd celny co najwyżej Ci powie że ściągaj sobie różnice od sprzedawcy (Ty jesteś importerem ich zdaniem).
Natomiast jeżeli
  • Odpowiedz
Która biała płyta od Swiss Krono najlepiej nada się na fronty? Tak żeby z daleka wyglądała na bieda matowy lekier ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam w jednej szafie fronty Eggera W1000 ST9 Biały premium które wglądają świetnie i szukam czegoś analogicznego ze Swiss Krono.

I przy okazji: który model zawiasów do drzwi szafy? Fronty 50x270 cm

#meble #stolarstwo
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zastanawiam się nad stelażem 4 nożnym FlexiSpot E7 Plus za 1899 zł https://www.flexispot.pl/biurko-stojace-premium-z-4-Nogami, a dwunożnym od Linak - https://desktronic.pl/products/stelaz-biurka-z-regulacja-wysokosci-homepro za 1199 zł.

Testowałem jedno biurko elektryczne od motion desk i w najwyższym punkcie, gdy pisało się na klawiaturze lub dotykało biurka, to chwiało się. Czy ma ktoś doświadczenia ze stelażami Linak i może potwierdzić, że też tak jest? Czy jedynym ratunkiem jest 4 nożny stelaż?

Blat będzie 40 mm lity dąb, więc
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach