Siemanko, pamięta ktoś może taką grę, gdzie jeździło się (chyba) czerwoną terenówką, która miała rakiety, nad nami latał jakiś helikopter. Pamiętam że mapa była taka mroczna, była tam jakaś obok stacja benzynowa. Z tego również co mi zapadło w pamięć, to chyba intro gdzie jeździły dwie takie terenówki, druga była biała. Myślę że grałem w to w okolicach 2003/04, bardzo możliwe że był to jakiś crap z którejś płyt z Cd Action
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nadal mnie ciarki przechodzą gdy sobie przypomnę jak bardzo się przestraszyłem gdy zaatakował mnie pierwszy Poszukiwacz gdy wracałem z górniczej doliny. Do dzisiaj pamiętam że grając w wakacje, nad ranem gdy byłem już mega zmęczony i nie spodziewałem się nikogo na drodze ponieważ już ją oczyściłem a tu nagle spotkałem Poszukiwacza :x

A potem gdy dotarłem do klasztoru i chciałem się położyć okazało się że bezi ma koszmary i nie mógł się
L.....y - Nadal mnie ciarki przechodzą gdy sobie przypomnę jak bardzo się przestraszy...

źródło: poszukiwacze_01

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki,
pamięta ktoś taką grę na amigę: platformówka w klimacie fantasy, grafika rysunkowa, chodziło się takim brązowym goblinem z uśmiechniętą twarzą, rozwiązywało różne zagadki na planszy (chodziło się w lewo i w prawo, z reguły w dół). Otwierało skrzynki, zbierało dziwne rzeczy: np. "piszczel". Co ciekawe gra miała polskie tłumaczenie. Gra miała bardzo humorystyczny charakter.

#amiga #amigaos #commodore #staregry #retrogaming #retrocomputing
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DrakkainenV: złota era gier, gdy odpalałeś jakiś tytuł i kompletnie nie wiedziałeś czego sie spodziewać i czy może za chwilę nie zobaczysz jakiejś unikalnej mechaniki.

Teraz niestety każda gra jest kopią innej i nic nie zachwyca ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@DrakkainenV: złota era gier, gdy odpalałeś jakiś tytuł i kompletnie nie wiedziałeś czego sie spodziewać i czy może za chwilę nie zobaczysz jakiejś unikalnej mechaniki.


@Clefairy: no tak, bo teraz wcale tak nie ma xd

Teraz niestety każda gra jest kopią innej i nic nie zachwyca ( ͡° ʖ̯ ͡°)


ok, boomer. Po prostu się zestarzałeś albo zatrzymałeś się na gierkach od EA i
  • Odpowiedz
Jakiś czas temu kupiłem sobie mała, chińska konsolkę retro. Plan, że będę pykał w tytuły na które za dzieciaka nie było rodziców stać.

Niestety, nie przyniosło to żadnej radości, chyba jestem za stary ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Więc jakby ktoś chciał małe, chińskie guano co odpala nes/snes/gba to może napisać. Mogę sprzedać czy zamienić czy coś.

#retrogaming #staregry
DrakkainenV - Jakiś czas temu kupiłem sobie mała, chińska konsolkę retro. Plan, że bę...

źródło: temp_file.png676119010913733728

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DrakkainenV: Polecam wgrywanie sobie hack romów lub używania kodów na np. większą ilość żyć. Wiem że to dla ortodoksyjnych fanów retro zniewaga, mi jednak bardzo taki dodatek do gier nes pomógł. Mogłem na spokojnie zwiedzać światy z dzieciństwa bez stresu że co jakiś czas musze od nowa przechodzić jakiś karkołomny i trudny etap.
  • Odpowiedz
Cześć!

Już od dawna zanosiłem się na skatalogowanie moich pegasusowych dyskietek z dzieciństwa. I celowo mówię tutaj o dyskietkach ponieważ za dzieciaka ani ja, ani nikt z moich znajomych nie używał słowa "kartridż". Pozwolicie więc że zostanę jak drzewiej na osiedlu mawiali.

Chciałbym co jakiś czas, w wolnej chwili, wrzucić zdjęcie takiej dyskietki z krótkim opisem gry i może historii jej towarzyszącej. Każda jedna to pewien etap mojego 8-bitowego dzieciństwa. Potraktujcie to bardziej
Cwirasek - Cześć!

Już od dawna zanosiłem się na skatalogowanie moich pegasusowych dy...

źródło: P1440516

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cwirasek já chyba to miałem właśnie w Batmanowej wersji, bo pamiętam że bohater miał pelerynę. I pamiętam że chyba klucze można było podnieść i rzucić w przeciwnika.
  • Odpowiedz
@Cwirasek: Dodam, że hack Batman & Flash poza zmianą postaci, jest znacznie łatwiejszy.
Utrata punktów energii następuje randomowo, tzn. czasami po skuciu tracisz energię, a czasami nie (wydaje mi się, że mniej więcej 50/50). Rozpoczynamy także z 9-cioma życiami, zamiast ze standardowymi trzema. Sama rozgrywka, przeciwnicy, itp. są jednak tego samego poziomu trudności.
  • Odpowiedz