wpisy
Najnowsze
Archiwum
2 pytania #komputery #pcmasterrace
Czy mozliwe jest ze jedna z kosci ram jak jest z-----a to blokuje start systemu? Bo mam w starym kompie 2 i zrobilem format i system dzialal, zauwazylem ze kosci jednej nie wlozylem do konca i po wlozeniu jej znowu nie wchodzilo do systemu, jak ją wyjąłem to system dziala (xd)
2. Jakis dobry pogram ktory nie nasciaga gowna i wirusów do aktualizacji sterownikow
Czy mozliwe jest ze jedna z kosci ram jak jest z-----a to blokuje start systemu? Bo mam w starym kompie 2 i zrobilem format i system dzialal, zauwazylem ze kosci jednej nie wlozylem do konca i po wlozeniu jej znowu nie wchodzilo do systemu, jak ją wyjąłem to system dziala (xd)
2. Jakis dobry pogram ktory nie nasciaga gowna i wirusów do aktualizacji sterownikow
- 1
@siodemkaxx:
1. Tak. Jeśli wsadziłeś kość przy podłączonym do PC zasilaniu to prawdopodobnie ją uszkodziłeś. Zamień miejscami i spróbuj uruchomić PC. Użyj programu memtest86 jeśli się uruchomi do jej sprawdzenia. Postaraj się też uruchomić tylko z jedną kością pamięci - sprawną i niesprawną.
2. Najlepszy program do tego to przegladarka - ściągasz z oficjalnych stron producenta sterowniki za pomocą przeglądarki i instalujesz ręcznie.
Pamiętaj - wszystkie operacje jakie bedziesz wykonywać
1. Tak. Jeśli wsadziłeś kość przy podłączonym do PC zasilaniu to prawdopodobnie ją uszkodziłeś. Zamień miejscami i spróbuj uruchomić PC. Użyj programu memtest86 jeśli się uruchomi do jej sprawdzenia. Postaraj się też uruchomić tylko z jedną kością pamięci - sprawną i niesprawną.
2. Najlepszy program do tego to przegladarka - ściągasz z oficjalnych stron producenta sterowniki za pomocą przeglądarki i instalujesz ręcznie.
Pamiętaj - wszystkie operacje jakie bedziesz wykonywać
- 0
@dob3k no wiem ale nie mam czasu narazie
Ktoś ogarnia, dlaczego nie mogę przesunąć pierwszych 4 partycji (nawet nie wiem co one tam robią, mogę przesuwać tylko C i nieużyte 618gb). Laptop, przy formatowaniu miałem problemy, usunąłem wszystkie partycje, teraz chcę sobie je stworzyć (EaseUs Partition Master), ale z Unlocated nic nie mogę zrobić, co najwyżej przesunąć na lewo od C 80gb.
#informatyka #komputery #software
#informatyka #komputery #software
źródło: comment_uAFSV8vRGFZnpBIWBqE7bAHHeCFNA1nC.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 0
@pomarancza_ Wyswalenie Partycji nie sprawi, że będziesz mógł przesunąć inną :p Windows jakby nie daje możliwości przesunięcia całej partycji na dysku i potrzeba do tego gparteda.
- 0
@czikapu: no ale ja to gparted probowalem zrobic, problem jest taki ze nie moge pozwolic sobie na uszkodzenie systemu, bo bede w czarnej dupie, wiec na takie ostrzezenia jak "nie ruszaj partycji z bootem" wole uważać.
Po prostu chce wydzielic z 2-3 partycje na programy i smieci, zeby to nie bylo na systemowej.
Po prostu chce wydzielic z 2-3 partycje na programy i smieci, zeby to nie bylo na systemowej.
Ludziska sprawę mam. Szukam Acronisa w wersji "portable" lub jakiejkolwiek inne uruchomieniowej pod Windowsem (nie boot) tak żeby można było przywrócić obraz z dysku na dysk zewnętrzny. Wersję nawet 2017. oferują tylko opcję boot. Kiedyś widziałem taką możliwość na jakimś boot windows od jakiegoś Ruska. Ktoś widział? Ktoś wie? #serwispc #pcmasterrace #software
@frogii1990 odpal w maszynie wirtualnej?
- 0
@RozowaZielonka: ale tam nie widzi esata i 3.0 innego niż natywne a ja to hurtowo potrzebuje :)
mam laptopa z czasnietą matrycą, nic nie widac, mozna jedynie podlaczyc zewnetrzy monitor/tv.. ale widac obraz dopiero po zaladowaniu systemu, pech chcial ze #windows sie wyklada na oknie logowania do uzytkownika, kreci kółeczko i nic dalej sie nie dzieje, najlepiej by bylo machnac format no ale jak skoro ekran dopiero pokazuje sie po zaladowaniu systemu, pytanie - czy po odpieciu matrycy bedzie inaczej? czy obraz pojawi sie od razu po
- 0
@piotrulos: no wlasnie tylko czy to zda egzamin, czesciowo juz i tak jest rozkrecony bo chcialem sie dobrac wlasnie do tego kabelka ale chwilowo nie wiem gdzie on jest
- 0
@piotrulos: heh w tym modelu to bylo do słownie 3 minuty bez rozkrecania dołu, zatrzaski na listwie w okol wyswietlacza i 4 srobki ...
- 2
JAK PLIK MOŻE BYĆ WCZEŚNIEJ ZMODYFIKOWANY NIŻ UTWORZONY?
Kto mi to wyjaśni? Jak mogłem najpierw jakiś (istniejący) plik zmodyfikować a dopiero potem go utworzyć?
#windows #software #informatyka #komputery #matematyka
Kto mi to wyjaśni? Jak mogłem najpierw jakiś (istniejący) plik zmodyfikować a dopiero potem go utworzyć?
#windows #software #informatyka #komputery #matematyka
źródło: comment_HdgVQb05XumF0l16YIrpA2r3bDIFuqu1.jpg
Pobierz@Bunch: z tymi właściwościami to różne rzeczy się dzieją. Kiedyś miałem na telefonie zdjęcie zrobione w styczniu około godziny 19 (według tego co na screenie). W tle zdjęcia, za oknem, było jasno xD
@Bunch: Skopiowałeś go do siebie na dysk z innego dysku w 2012 roku, a na tym wcześniejszym dysku go modyfikowałeś w 2011.
- 1
Czemu jedne z kabli USB nie są "puste" z jednej strony tylko zawierają takie dziurki umieszczone co kilka milimetrów? I tych pendrivów nie da się wsadzić w normalne gniazdo. Tyle lat żyje a nigdy czegoś takiego nie widziałem.
Wiem, że są różne końcówki tych przewodów i USB-A albo USB-B.
Ale widze zwyczajny kabel, który nie pozwala się wsadzić do slotów. Postaram się Wam to zobrazować, ten dziwny kabel jaki widziałem.
To co jest rózowe, zawsze
Wiem, że są różne końcówki tych przewodów i USB-A albo USB-B.
Ale widze zwyczajny kabel, który nie pozwala się wsadzić do slotów. Postaram się Wam to zobrazować, ten dziwny kabel jaki widziałem.
To co jest rózowe, zawsze
źródło: comment_MyzlNelR4mbORnswkFkfBUuWG8P7t4Qt.jpg
Pobierz- 1
Mirki, mam problem, chciałem sformatować dysk i zainstalować windę od nowa. No ale mi się nie udało.
Problem jest następujący, przy tworzeniu z wolnego miejsca nowej partycji pojawia mi się komunikat:
"windows cannot be installed to this disk. the selectef disk has an mbr partition table. on EFI systems, windows can only be installed to GTP disks."
I czytałem coś o tym, że albo utracę dane z reszty partycji, na co sobie pozwolić nie mogę,
Problem jest następujący, przy tworzeniu z wolnego miejsca nowej partycji pojawia mi się komunikat:
"windows cannot be installed to this disk. the selectef disk has an mbr partition table. on EFI systems, windows can only be installed to GTP disks."
I czytałem coś o tym, że albo utracę dane z reszty partycji, na co sobie pozwolić nie mogę,
- 4
TL;DR mam dzwiek mono i probowalem chyba wszystkiego.
Mireczki mam problem z dzwiekiem. Jest jedynie mono a obie sluchawki sprawne. Headset superlux 668b, windows 10 + b75m-d2v mobo. Nic nie instalowane bylo przed zdarzeniem. Inne sluchawki maja tak samo.
Probowalem paru rzeczy:
-Reinstall sterow
-Wylaczenie "polepszaczy" dzwieku
Mireczki mam problem z dzwiekiem. Jest jedynie mono a obie sluchawki sprawne. Headset superlux 668b, windows 10 + b75m-d2v mobo. Nic nie instalowane bylo przed zdarzeniem. Inne sluchawki maja tak samo.
Probowalem paru rzeczy:
-Reinstall sterow
-Wylaczenie "polepszaczy" dzwieku
- 1
@lesnywalker: Nie mam akurat zadnychw domu na usb. @X-BITpl: Doszedlem do wniosku, ze to w 99.99% karta dzwiekowa, bede kupowal zewnentrzną.
- 1
@lesnywalker: Kabel byl przejechany mocno ale sie trzymal w takim stanie z 6 miesiecy. Jak sie rusza na miejscu gdzie jest poszarpany to sygnal sie jakos zmienia. Karte kupilem niepotrzebnie ale lepsza jakosc audio bedzie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dokupie tylko female to male drugi (superluxy maja doczepiany kabel) i bedzie git.
- 1
Jakiś dobry soft do obserwacji newsów na www które nie mają RSS? (Zmiana na www = alert)
Może być jako wtyczka albo api
#software #programowanie #pytanie #pyraniedoeksperta
Może być jako wtyczka albo api
#software #programowanie #pytanie #pyraniedoeksperta
- 3
Hej, dość pilnie potrzebuje jakiegoś info...
Mam komputer, oprócz wyjść na monitory z karty graficznej, mam też jeszcze więcej na nie wyjść z płyty głównej.
I teraz, podpiąłem swój najlepszy monitor do karty graficznej - działa, podpiąłem drugi monitor do innego wyjścia w tej karcie graficznej - też działa.
Natomiast trzeci monitor podpiąłem (z racji braku już wolnych wyjść na karcie graficznej) do wyjść z płyty głównej - a monitor nie działa.
Innymi
Mam komputer, oprócz wyjść na monitory z karty graficznej, mam też jeszcze więcej na nie wyjść z płyty głównej.
I teraz, podpiąłem swój najlepszy monitor do karty graficznej - działa, podpiąłem drugi monitor do innego wyjścia w tej karcie graficznej - też działa.
Natomiast trzeci monitor podpiąłem (z racji braku już wolnych wyjść na karcie graficznej) do wyjść z płyty głównej - a monitor nie działa.
Innymi
Komentarz usunięty przez autora
Mireczki co tu się odwaliło? Po resecie komputera coś się pokiełbasiło, nie działa mi allplayer i pare innych programów, wyrzuca mi błąd nvd3dum.dll, instalowałem na nowo stery od grafiki - bez efektu, przywracałem stary sterownik - to samo. Mam pobrać tego dll-a i wkleić do folderu? Ma ktoś zaufaną stronkę z dllami? Czy problem tkwi głębiej?
#komputery #windows7 #windows #software
#komputery #windows7 #windows #software
źródło: comment_jJuY7DJKkg7NeHlH3zbF00ENq1AfmCWh.jpg
Pobierz- 0
@mateo_olsztyn: usuń sterowniki przez DDU, zainstaluj na nowo.
@mateo_olsztyn: raz miałem taki błąd jak się coś posrało i nie było paczek Visual C++ (https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=14632) zainstalowałem 2008,2010 i 2012 i zagrało.
konto usunięte via Android
- 1
#software #wirus #malware #komputery malwarebytes od dwóch godzin robi analizę heurystyczna, to normalne? Znalazl 21 zagrożeń ale bez ukończenia tej analizy nie można ich usunąć. Robię skan bo przeglądarki wolno pracują. Nie otwierają niektórych stron, net jakby mulił. Ale tylko na tym kompie. Filmy na yt odtwarza w najniższej rozdzielczości a i tak zacina nawet wykop ciężko działa. Dałem post na fixitpc czekam na
- 3
Mam pytanie, czy któryś z tych kursów #excel jest coś wart?
http://excelszkolenie.pl
https://www.cognity.pl/kursy-excel,s,9.html
http://excel.kursoffice.pl/trening
Chcę
http://excelszkolenie.pl
https://www.cognity.pl/kursy-excel,s,9.html
http://excel.kursoffice.pl/trening
Chcę
- 2
@Viarus_:
http://excelszkolenie.pl/ + http://helion.pl/ksiazki/excel-2016-pl-biblia-john-walkenbach,ex16bi.htm
I żaden test z Excela Cię nie zagnie, a i w pracy możesz zrobić wrażenie ogromne
http://excelszkolenie.pl/ + http://helion.pl/ksiazki/excel-2016-pl-biblia-john-walkenbach,ex16bi.htm
I żaden test z Excela Cię nie zagnie, a i w pracy możesz zrobić wrażenie ogromne
- 0
@czlapka: wielkie dzieki, znalazlem ta ksiazke w bardzo korzystnej cenie, takze bede mial co robic
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@destabilizacja: Spróbuj uaktualnić sterowniki karty graficznej, przeglądarkę i ew. możesz w ustawieniach wyłączyć przyśpieszenie sprzętowe - wtedy dowiesz się czy to przez grafikę.
@destabilizacja przyczyny mogą być różne ale powiem Ci że jak lubiłem Firefoksa tak od około pół roku jest nie do wytrzymania i to nie na jednym sprzęcie, chyba coś z-----i
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
No mireczki z #opensource #software - jest jakaś alternatywa dla teamviewera na zasadzie #gnu? W sensie że np. stawiam w jednym miejscu taki proxy, a reszta to już tylko id + ew. ustawienie IP serwera? Bez przekierowywania portów i instalacji na 30 stron manuala. Czy znowu okazuje się, że ołpensurs nie ma dobrej alternatywy ( ͡º ͜ʖ͡º)?
@tellet: nie open source, ale https://www.remoteutilities.com/buy/licensing/free-license.php - darmowa z ograniczony scope (bo więcej stanowisk - płatne). https://www.remoteutilities.com/product/
Lub https://chrome.google.com/webstore/detail/chrome-remote-desktop/gbchcmhmhahfdphkhkmpfmihenigjmpp
to jest opensource.
Tu powiedzmy, że prawie to o co pytasz: http://guacamole.incubator.apache.org/
A to chyba najbliższe temu o co pytasz: https://github.com/Jay-Rad/InstaTech_Client
Lub https://chrome.google.com/webstore/detail/chrome-remote-desktop/gbchcmhmhahfdphkhkmpfmihenigjmpp
to jest opensource.
Tu powiedzmy, że prawie to o co pytasz: http://guacamole.incubator.apache.org/
A to chyba najbliższe temu o co pytasz: https://github.com/Jay-Rad/InstaTech_Client
- 0
Chodziło mi właśnie o stricte opensource, bo do firmy - w ogóle myślałem żeby wprowadzić opensource wszędzie tam gdzie się da, ale jak na razie napotykam więcej problemów i słabych programów, że chyba sobie odpuszczę...





























Witam. Potrzebuje diagnozy na podstawie picrela. Różowy panikuje a ja na pakiecie w Chorwacji służbowo i nie mam jak szukac rozwiazania. Płace w talarkach krakuskach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_6dyEgrDyGym4KK4KDRyLwTar4P5ziW4a.jpg
Pobierz