2 pytania #komputery #pcmasterrace
Czy mozliwe jest ze jedna z kosci ram jak jest z-----a to blokuje start systemu? Bo mam w starym kompie 2 i zrobilem format i system dzialal, zauwazylem ze kosci jednej nie wlozylem do konca i po wlozeniu jej znowu nie wchodzilo do systemu, jak ją wyjąłem to system dziala (xd)
2. Jakis dobry pogram ktory nie nasciaga gowna i wirusów do aktualizacji sterownikow
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@siodemkaxx:
1. Tak. Jeśli wsadziłeś kość przy podłączonym do PC zasilaniu to prawdopodobnie ją uszkodziłeś. Zamień miejscami i spróbuj uruchomić PC. Użyj programu memtest86 jeśli się uruchomi do jej sprawdzenia. Postaraj się też uruchomić tylko z jedną kością pamięci - sprawną i niesprawną.
2. Najlepszy program do tego to przegladarka - ściągasz z oficjalnych stron producenta sterowniki za pomocą przeglądarki i instalujesz ręcznie.

Pamiętaj - wszystkie operacje jakie bedziesz wykonywać
  • Odpowiedz
Ktoś ogarnia, dlaczego nie mogę przesunąć pierwszych 4 partycji (nawet nie wiem co one tam robią, mogę przesuwać tylko C i nieużyte 618gb). Laptop, przy formatowaniu miałem problemy, usunąłem wszystkie partycje, teraz chcę sobie je stworzyć (EaseUs Partition Master), ale z Unlocated nic nie mogę zrobić, co najwyżej przesunąć na lewo od C 80gb.
#informatyka #komputery #software
pomarancza_ - Ktoś ogarnia, dlaczego nie mogę przesunąć pierwszych 4 partycji (nawet ...

źródło: comment_uAFSV8vRGFZnpBIWBqE7bAHHeCFNA1nC.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czikapu: no ale ja to gparted probowalem zrobic, problem jest taki ze nie moge pozwolic sobie na uszkodzenie systemu, bo bede w czarnej dupie, wiec na takie ostrzezenia jak "nie ruszaj partycji z bootem" wole uważać.

Po prostu chce wydzielic z 2-3 partycje na programy i smieci, zeby to nie bylo na systemowej.
  • Odpowiedz
Ludziska sprawę mam. Szukam Acronisa w wersji "portable" lub jakiejkolwiek inne uruchomieniowej pod Windowsem (nie boot) tak żeby można było przywrócić obraz z dysku na dysk zewnętrzny. Wersję nawet 2017. oferują tylko opcję boot. Kiedyś widziałem taką możliwość na jakimś boot windows od jakiegoś Ruska. Ktoś widział? Ktoś wie? #serwispc #pcmasterrace #software
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam laptopa z czasnietą matrycą, nic nie widac, mozna jedynie podlaczyc zewnetrzy monitor/tv.. ale widac obraz dopiero po zaladowaniu systemu, pech chcial ze #windows sie wyklada na oknie logowania do uzytkownika, kreci kółeczko i nic dalej sie nie dzieje, najlepiej by bylo machnac format no ale jak skoro ekran dopiero pokazuje sie po zaladowaniu systemu, pytanie - czy po odpieciu matrycy bedzie inaczej? czy obraz pojawi sie od razu po
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bunch: z tymi właściwościami to różne rzeczy się dzieją. Kiedyś miałem na telefonie zdjęcie zrobione w styczniu około godziny 19 (według tego co na screenie). W tle zdjęcia, za oknem, było jasno xD
  • Odpowiedz
Czemu jedne z kabli USB nie są "puste" z jednej strony tylko zawierają takie dziurki umieszczone co kilka milimetrów? I tych pendrivów nie da się wsadzić w normalne gniazdo. Tyle lat żyje a nigdy czegoś takiego nie widziałem.
Wiem, że są różne końcówki tych przewodów i USB-A albo USB-B.

Ale widze zwyczajny kabel, który nie pozwala się wsadzić do slotów. Postaram się Wam to zobrazować, ten dziwny kabel jaki widziałem.

To co jest rózowe, zawsze
Bunch - Czemu jedne z kabli USB nie są "puste" z jednej strony tylko zawierają takie ...

źródło: comment_MyzlNelR4mbORnswkFkfBUuWG8P7t4Qt.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, mam problem, chciałem sformatować dysk i zainstalować windę od nowa. No ale mi się nie udało.
Problem jest następujący, przy tworzeniu z wolnego miejsca nowej partycji pojawia mi się komunikat:
"windows cannot be installed to this disk. the selectef disk has an mbr partition table. on EFI systems, windows can only be installed to GTP disks."
I czytałem coś o tym, że albo utracę dane z reszty partycji, na co sobie pozwolić nie mogę,
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TL;DR mam dzwiek mono i probowalem chyba wszystkiego.

Mireczki mam problem z dzwiekiem. Jest jedynie mono a obie sluchawki sprawne. Headset superlux 668b, windows 10 + b75m-d2v mobo. Nic nie instalowane bylo przed zdarzeniem. Inne sluchawki maja tak samo.
Probowalem paru rzeczy:
-Reinstall sterow
-Wylaczenie "polepszaczy" dzwieku
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lesnywalker: Kabel byl przejechany mocno ale sie trzymal w takim stanie z 6 miesiecy. Jak sie rusza na miejscu gdzie jest poszarpany to sygnal sie jakos zmienia. Karte kupilem niepotrzebnie ale lepsza jakosc audio bedzie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dokupie tylko female to male drugi (superluxy maja doczepiany kabel) i bedzie git.
  • Odpowiedz
Hej, dość pilnie potrzebuje jakiegoś info...
Mam komputer, oprócz wyjść na monitory z karty graficznej, mam też jeszcze więcej na nie wyjść z płyty głównej.

I teraz, podpiąłem swój najlepszy monitor do karty graficznej - działa, podpiąłem drugi monitor do innego wyjścia w tej karcie graficznej - też działa.
Natomiast trzeci monitor podpiąłem (z racji braku już wolnych wyjść na karcie graficznej) do wyjść z płyty głównej - a monitor nie działa.

Innymi
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki co tu się odwaliło? Po resecie komputera coś się pokiełbasiło, nie działa mi allplayer i pare innych programów, wyrzuca mi błąd nvd3dum.dll, instalowałem na nowo stery od grafiki - bez efektu, przywracałem stary sterownik - to samo. Mam pobrać tego dll-a i wkleić do folderu? Ma ktoś zaufaną stronkę z dllami? Czy problem tkwi głębiej?

#komputery #windows7 #windows #software
mateo_olsztyn - Mireczki co tu się odwaliło? Po resecie komputera coś się pokiełbasił...

źródło: comment_jJuY7DJKkg7NeHlH3zbF00ENq1AfmCWh.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#software #wirus #malware #komputery malwarebytes od dwóch godzin robi analizę heurystyczna, to normalne? Znalazl 21 zagrożeń ale bez ukończenia tej analizy nie można ich usunąć. Robię skan bo przeglądarki wolno pracują. Nie otwierają niektórych stron, net jakby mulił. Ale tylko na tym kompie. Filmy na yt odtwarza w najniższej rozdzielczości a i tak zacina nawet wykop ciężko działa. Dałem post na fixitpc czekam na
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@destabilizacja: Spróbuj uaktualnić sterowniki karty graficznej, przeglądarkę i ew. możesz w ustawieniach wyłączyć przyśpieszenie sprzętowe - wtedy dowiesz się czy to przez grafikę.
  • Odpowiedz
  • 2
@destabilizacja przyczyny mogą być różne ale powiem Ci że jak lubiłem Firefoksa tak od około pół roku jest nie do wytrzymania i to nie na jednym sprzęcie, chyba coś z-----i
  • Odpowiedz
No mireczki z #opensource #software - jest jakaś alternatywa dla teamviewera na zasadzie #gnu? W sensie że np. stawiam w jednym miejscu taki proxy, a reszta to już tylko id + ew. ustawienie IP serwera? Bez przekierowywania portów i instalacji na 30 stron manuala. Czy znowu okazuje się, że ołpensurs nie ma dobrej alternatywy ( ͡º ͜ʖ͡º)?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tellet: nie open source, ale https://www.remoteutilities.com/buy/licensing/free-license.php - darmowa z ograniczony scope (bo więcej stanowisk - płatne). https://www.remoteutilities.com/product/

Lub https://chrome.google.com/webstore/detail/chrome-remote-desktop/gbchcmhmhahfdphkhkmpfmihenigjmpp
to jest opensource.
Tu powiedzmy, że prawie to o co pytasz: http://guacamole.incubator.apache.org/

A to chyba najbliższe temu o co pytasz: https://github.com/Jay-Rad/InstaTech_Client
  • Odpowiedz
Chodziło mi właśnie o stricte opensource, bo do firmy - w ogóle myślałem żeby wprowadzić opensource wszędzie tam gdzie się da, ale jak na razie napotykam więcej problemów i słabych programów, że chyba sobie odpuszczę...
  • Odpowiedz