Wpis z mikrobloga

Złożyłem dwa takie same komputery biurowe i mam problem z nimi, mianowicie po przejściu wstępnej instalacji Windowsa (gdzie są instalowane wszystkie składniki z pendrive) nie dochodzi do kolejnej części, bo się resetuje. Na początku myślałem, że coś może źle podłączyłem, ale przy drugim PC jest dokładnie to samo. Jaki może być tego powód? Windowsa z pendrive zmieniłem (zrobiłem nowego boota) i nie pomogło, ciągle to samo.
#komputer #pcmasterrace #komputery #hardware #software #windows #windows10
  • 19
@n0b0dy88: wyjąłem, jest to samo właśnie tutaj, nie zaczyna się instalacja (pokręci się kółko windowsowskie) i to samo. Z bootowaniem również kombinowałem, ale żadnego efektu.
@n0b0dy88: resetuje się, tak jakby stracił na moment zasilanie, na początku myślałem że coś źle skręciłem w pierwszym komputerze, złożyłem drugi i jest to samo, więc raczej chodzi o software. Sprawdzam zaraz z jeszcze innym windowsem i dam znać
@Christophy: z pobranym windowsem i wypalonym na nowo jest to samo.

Pobierz ISO mediacreationem i wypal to rufusem. Tylko ustaw partycje GPT a nie MBR.


zaraz to zrobię.

Myślisz że winą może być pendrive lub coś z nowego sprzętu?
@cysiekw:
płyta główna: b250M-DS3H
SSD Kingston 120gb
RAM - DDR4 Adata 8 GB, PC4-19200
Intel Pentium G4600 LGA1151, 3.6GHZ
SILIENTUMPC 500W

@Christophy: Sposób z ISO nie zadziałał również, dodatkowo zmieniłem na pendrive - to samo. Za każdym razem pierwszy etap instalacji windowsa przechodzi (kiedy wszystko jest instalowane na dysku), po czym po restarcie po kilku sekundach się resetuje...
@Christophy: a co mogłem źle zrobić?
Ram musi być dobrze, bo w biosie czyta, bez procka by nie ruszył (?), dysk czyta, gdyby było źle to by nie przeszedł pierwszego etapu, nie wiem co mógłbym źle zrobić...

Jest to możliwe, aczkolwiek wydaje mi się, że nic by nie wywołało takiej reakcji, chyba że masz pomysł co sprawdzić?