Codziennie praktycznie mam przynajmniej jedną zwiechę komputera na dosłownie sekundę. W tym czasie zauważyłem że wchodząc w windows update pobiera mi się jakaś aktualizacja definicji windows defendera. Też macie takie aktualizacje które wam takiego laga powodują?
#pcmasterrace #software #windows10
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na stronie fakty.tvn24.pl mam problem z odtworzeniem w Safari pełnego wydania. Po kliknięciu przycisku odtwórz miejsce w którym powinno odtwarzać się video jest czarne. Nagranie problemu: https://streamable.com/hyezt

Nie używam adblockerów, problem nie występuje odtwarzając pojedyncze materiały, problem nie występuje w przeglądarce Chrome. Dotyczy to tylko Safari oraz pełnego wydania wiadomości na fakty.tvn24.pl. Nie ma tego problemu z player.pl.

Czym to może być spowodowane? Probowałem już wszystkiego.
#mac #macos
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemanko mireczki, chciałbym przeportować pewną linuxową aplikację okienkową na windowsa, lecz zanim zacznę, to mam kilka pytań, ale zanim je zadam powiem na starcie że nie umiem w programowanie i jest to dla mnie czarna magia XD
Otóż:
Czy dysponując kodem źródłowym aplikacji linuxowej, mogę bezboleśnie stworzyć port na windowsa ?
Czy jest mi potrzebna wiedza programistyczna do stworzenia takiego portu ?
Jakiego programu użyć do kompilacji kodu ?
Czy zależności znane w
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TechnoWarrior: Paaaanie... siadanie do portowania aplikacji bez znajomości kodzenia jest jak próba złożenia samochodu, który został rozebrany do najmniejszych części...

Ale odpowiadając na pytania:
- zależy od złożoności apki od średnio-trudnego do porąbanego
- a jak myślisz? ( ͡º ͜ʖ͡º
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Próbuje zrobić undervolting w Lenovo Y540 z GTX 1660 Ti używam afterburnera, po zrobieniu OC skanu wprowadzenia swoich zmian na wykresie za każdym razem jak klikam zatwierdzenie zmian to wykres mi się delikatnie zmienia z automatu czasem się podnosi, a czasem idzie w dół, ktoś wie o co może chodzić i jak temu zaradzić ?
#laptopy #komputery #overclocking #hardware #software #pcmasterrace
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@eMAGieIKa44: Czasami mam tak samo, a czasami działa prawidłowo. Niby na wykresie jakby troszkę się przestawia, ale jednak wartości pozostają takie same. A czasami dodaje sobie +5 lub +10Mhz do tego co ustawię ;)
  • Odpowiedz
#internet #software #router #pytanie

Wynajmuje mieszkanie gdzie mam internet po ADSL z netii, routerem jest netia spot. Ma on taką wadę, że podczs pracy piszczy. Kupiłem inny router, ale niestety potrzebne są mi pasy (login i hasło) do połączenia internetowego. Login mogę odczytać z panelu sterowania routera, ale hasło jest zablokowane. Istnieje jakaś możliwość zdobycia tego hasła ? Właściciel mieszkania nie ogarnia tematu i
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki co może być powodem,takiej sytuacji:
Mam system windows 10 i kilka razy w ciągu dnia samoczynnie odpala się folder D:\. Czasem od razu sam się zamyka. Dodatkowo, gdy odpale Affinity to potrafi się nagle wyłączyć. Później program nie reaguje i nie chce się włączyć. Kręci się kursor ładowania i nic. Jest już to mega iriytujące, bo co nie zrobie to nagle potrafi się wyłączyć i przepada.
Dodam że winde mam ściągniętą ze strony
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

siema miraski. mam problem, z którym spotykam się pierwszy raz. Moja znajoma używa SketchUp. Projektuje tam różne swoje "bajery" :) ale od kilku dni ma problem ponieważ projekt podczas tworzenia ma całkowicie inne kolory niż po jego zapisie. poniżej zapisany projekt + screen z programu. wcześniej wszystko było ok. ktoś może wie jakie jest rozwiązanie ?
#pytaniedoeksperta #pytanie #software #sketchup #projektowanie #
krampus0101 - siema miraski. mam problem, z którym spotykam się pierwszy raz. Moja zn...

źródło: comment_E5LTq7wkfUFLejr1eByfgLP6jviQK7d2.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#teamspeak #ts3 #informatyka #software
miał ktoś kiedyś taki problem, że mikrofon jest wyłączony, ale tylko na jednym z kilku serwerów? kiedyś pomagało zmienienie jakiejkolwiek opcji w mikro i wrócenie do wcześniejszych, a teraz nic.
Ogólnie mikrofon działa i na innych serwerach też.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@GandalfPl dzięki :) ja w sumie zawsze mówiłem po angielsku i ostatnio dopiero sprawdziłem jak powinno po polsku się mówić. Wtedy zacząłem się zastanawiać kim był Liskov. I byłem w ogromnym szoku jak się okazał babeczką xD
  • Odpowiedz
Po zmianie płyty głównej i procka nie mogę aktywować systemu windows. Pisze że został już aktywowany na innym komputerze. Gdy próbuję go aktywować wybierając opcje zmiany sprzętowej wywala mi błąd i nic więcej nie mogę zrobić.
#pcmasterrace #software
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Był taki bardzo prosty i raczej mało rozbudowany program który pozwalał na łączenie filmów, wycinanie klatek z możliwością oddzielnego ich zapisu, zmniejszenie rozmiaru pliku... i zapomniałem jak się nazywał ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pamiętam, że program (a raczej jego domyślna skórka) była szara. Ktoś, coś? Tak na 99% był to darmowy program, teraz sobie googluję ale nie mogę akurat tego programu znaleźć ()
#
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fluchtlinge_willkommen: tak, są lepsze i gorsze, ogólnie przed zakupem trzeba posprawdzać czy dobrze się sprawuje, dobre źródła informacji

https://wiki.archlinux.org/index.php/Category:Laptops
https://wiki.archlinux.org/index.php/Dell_XPS_15
https://wiki.archlinux.org/index.php/Lenovo_ThinkPad_X1_Extreme

w moim doświadczeniu średnia / wysoka półka dell (lati, xps), thinkpad jest ok, dużo ludzi tego używa pod linux więc jest zawsze kogo zapytać.
  • Odpowiedz