@Bezsprzecznie: Otóż z ekologią, (a co za tym idzie również z energetyką) jest bardzo ciekawy problem w Polsce. Ogólnie to nie możemy całkowicie zrezygnować z surowca jakim jest węgiel, ponieważ jest z niego zbyt duży dochód. Jedynym sposobem jest zminimalizowanie użytkowania tej mieszaniny mineralnej oraz promowanie pieców wysokiej klasy. Znaleźć trzeba oczywiście jakąś alternatywę. Większość ludzi zapewne uważa, że to energia atomowa powinna zająć miejsce węgla, niestety jest to cholernie droga
@piekielnieinteligentny to sobie wyobraź, że pierwszy tydzień palenia w sezonie to rozruch kotła i przepalenie. Komin też musi wyschnąć.
Kotły nieużywane stają się zawilgocone i przez to siarka się uwalnia.
W zimie jeśli będzie źle to tylko przez smieciarzy, przemysł, stare diesle i innych #!$%@?.
Zresztą smog to tez wina braku wiatru.
  • 1
@dese ja np mam winix hr1000. Już nie pamiętam dokładnie dlaczego akurat ten ale trochę czasu spędziłem na poszukiwaniach więc nie był to wybór pochopny
Z zalet jakie pamiętam - ma jakiś jonizator który niby nie szkodzi tak jak w innych, ma 5 filtrów, wstępny można odkurzac, jest naprawdę cichy, filtry wychodzą taniej niż u konkurencji
Miraski, od paru jezdżę na rowerze w masce respro cinqro, mam pytanie do użytkowników - czy filtr powinien zatrzymywać w 100% woń spalin? W sklepie powiedziano mi, ze filtr dziala, dopoki nic czuc, tymczasem jadac za autem często czuję pyszny zapach spalinek i zastanawiam sie, czy tak ma byc, lub czy zle dobralem rozmiar i maska jest nieszczelna...

#smog #rower #kiciochpyta