• 1
@Bambomancer tylko spójrz na położenie kalwarii, miasto położone w głębokiej niecce więc wszystko się tam kumuluje. 2. Zagłębie meblarskie i obuwnicze, palą odpadami
  • Odpowiedz
Co sądzicie o ogólnopolskiej akcji odnośnie smogu? Mam tutaj na myśli plakaty na ulicach, wioskach, czy też innych możliwości. Z chwytliwym opisem i jakimś poruszającym obrazkiem. Bylibyście skłonni do współudziału? Mam na myśli pomoc w rozwieszaniu i tym podobnych?

#smog #polska
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#sharp #xiaomi #purifier #smog #oczyszczaczpowietrza #oczyszczacz #klarta #powietrze #nawilzacz

W ramach paniki smogowej i w sumie gęstej mgły (smogu?:o) w Warszawie zacząłem się zastanawiać nad oczyszczaczem powietrza - czy w ogóle warto i czy to coś pomoże? Mirki, mirabelki - jeśli macie takie urządzenia to czy czujecie róznice? Jakie macie doświadczenia z nimi.

Jeśli się zdecyduje,
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krzyszy: Też jestem w trakcie wyboru. Z wyżej wymienionych KC-D50EUW jest najlepszy plus ma filtr węglowy, nawilżacz powietrza i plasma cluster. Jest jeszcze nowsza seria G z lepszym sterowaniem, ale nie wiem czy jest sens dopłacać. Sharp daje teraz 5 lat gwarancji - https://sharphome.eu/pl/gwarancja/. Sprawdź sobie jeszcze w instrukcji pdf czy Ci odpowiada wydajność i poziom hałasu na poszczególnych prędkościach - https://sharphome.eu/pl/sharp/oczyszczacze-powietrza-klimatyzery/kc-d50euw/. Zmiana filtrów po tych dajmy 5 latach to
  • Odpowiedz
Wychodzi w takim razie 200 pln rocznie przy założeniu wymiany po 5 latach (ciekawe czy da się jakoś 'zgenerować' odkurzaczem; ogólnie nie jestem też pewien czy nawilżacz jest 'dobry' - biorąc pod uwagę że potrafią się zagrzybiać, zadaje sobie pytanie czy chciałbym urządzenie posiadający nawilżenie :) Co myślisz o tym?


@Krzyszy: co do nawilzacza to nawilzacz jest ewaporacyjny takze nic Ci nie zagrzybi, poza tym dziala automatycznie wylacza sie przy
  • Odpowiedz
Smogło nam tu chyba w Warszawie, bo jak rano było mleko, tak i po robocie zastałem po wyjściu mleko. Jako że jestem chłopak obrotny, skorzystałem ze sprzyjającej aury i mogłem sobie w spokoju obczajać małolaty bez krzywych akcji pokroju 'chowanie się za winklem'.

#pogoda #smog
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#antyszczepionkowcy zamiast uciekać od szczepionek powinni skupić się na zagrożeniu, które jest naprawdę realne:

Zgodnie z wynikami badań ESCAPE w przypadku drobnych zanieczyszczeń powietrza (do średnicy 2,5 mikrometra – PM2,5) każdy wzrost gęstości pyłu o 5 mikrogramów na metr sześcienny powoduje wzrost ryzyka śmierci z przyczyn naturalnych aż o 7%[5]. Oddychanie przez kobietę ciężarną powietrzem zanieczyszczonym PM2,5 koreluje się także z występowaniem autyzmu[6].


#smog #zdrowie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SuperStefan: sory. rok temu to było.

Nigdy nie kupiłem ale robiłem tak: 3M - i patrzysz która biała ma parametry filtrowania odpowiednie dla pm 2,5 i 10.
Sa jakies pack'i po 5, 10. Maska ci wyjdzie ze dwie dyszki? Niepamiętam.
  • Odpowiedz