Królu złoty, gdzie byłeś gdy robiłem #siecikomputerowe i zaciskałem w pocie czoła tysiące erjotek, klnąc pod nosem na ledwo widoczne wewnątrz wtyczki kolory - biało-zielona czy biało-niebieska? ( _) Doszły do końca czy się zagięły?

Teraz raz na jakiś czas trzeba jakieś wtyczki porobić, ale i tak kupiłem. Rewelka! ( ͜ʖ)

Standardowe wtyczki i zaciskarki powinny być zakazane ustawą!

enron - Królu złoty, gdzie byłeś gdy robiłem #siecikomputerowe i zaciskałem w pocie c...

źródło: comment_1583835907eJupBVNkVC8ZDXspDobGjr.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ktoś tu pisał że podobno odkryte żyły na końcu mogą być podatne na zakłócenia


@jedyny_wolny_login: a niby jakim cudem? Jedyna, wydumana możliwość, to końce wiszące luzem i nigdzie nie wpięte, które będą czołem dotykać do jakiejś blachy i powodować jakieś dziwne stany na porcie switcha.
  • Odpowiedz
@NashBridges czyżbyś był kolejnym pomiarofilem? Kisne z tych cepów co latają z miernikami i mierza każdy metr skretki. Rozumiem wrzucać ftp jak są jakieś d------e zakłócenia elektromagnetyczne, ale bez przesady, myślę że odsłoniete końcówki nie mają na to wpływu.
Gigabit się zestawia? To panie po co drążyć temat xd
  • Odpowiedz
#monitoring #kamera #siecikomputerowe #kiciochpyta
Mirki mógłby ktoś polecić jakąś kamerę WIFI - która nie potrzebuje dostępu do internetu aby prowadzić podgląd na żywo.
Mianowicie potrzebuje kamerę, która będę na wieczór mocował na kamperze - a rano ją zdejmował. I tak żebym miał podgląd z tej kamery na żywo z mieszkania, które jest jakieś 30 metrów od tego kampera.
Dobrze rozumuje, że wystarczy kupić router
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mój lokalny ISP ma na swojej stronie taką informację (picrel). Dobrze rozumiem, że muszę płacić ekstra za podłączenie swojego routera? Ten limit 10 komputerów też trochę dziwny. Wydawało mi się, że jeśli router jest podłączony do sieci, to ISP widzi to jako jedno urządzenie niezależnie ile jest połączonych do mojego routera (No ale ja o sieciach wiem tyle co o uprawie buraka ćwikłowego, czyli raczej niewiele).
Nigdzie nie znalazłem też informacji czy
pesymistyk - Mój lokalny ISP ma na swojej stronie taką informację (picrel). Dobrze ro...

źródło: comment_1583660544TpLwOQm13gXvosyQ5L0nCQ.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pesymistyk: Jak wstawisz te małe mydelniczki co są routero-accesspointem to jak wepniesz się na port WAN i zrobisz własną podsieć wtedy wychodzić będziesz jako 1 urządzenie. Jak wepniesz w LAN to wtedy każde urządzenie będzie widoczne.
  • Odpowiedz
Muszę się przenieść z WiFi w domu na pasmo 5GHz (2.4 w mojej okolicy jest zbyt zatłoczone).

Szukam prostego routera eth<->WiFi, który potrafi pracować w konfiguracji bridge, który zastąpi mój leciwy Linksys WAP54g.
Spina eth 100mbit (z niewielkim ruchem) z WiFi, ważne żeby miał zewnętrzną antenę z możliwością przedłużenia przewodu (a więc na wtykach).

Oraz dongla USB WiFi (bo mój jeden laptop nie ma karty na 5GHz) - chyba najlepiej z wystającą antenką żeby miał
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poleci ktoś dobry wzmacniacz WiFi?
Musi przebić się przez grubą ścianę z żelbetu. Już przy niej jest 4 na 5 kresek, ale bardzo się zmniejsza kilka kroków od niej. Zależy mi, by wzmacniacz ten tracił jak najmniej transferu i miał jak najlepszą moc rozsyłania, by kilka pomieszczeń dalej miało największą bądź prawie największą moc sygnału, jeśli to tylko możliwe. Dodam też, że bazowa prędkość internetu to 10 Mbit/s.
Czy warto dopłacać te
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@skyluker: wyjście w świat to nie wszystko. Jeśli dajmy na to OP będzie miał życzenie obejrzeć na TV film streamowany wprost z laptopa, to przez repeater może już być problem.
  • Odpowiedz
Będę składał komputer do zastosowań profesjonalnych za około 10 tys. zł do firmy. Czy jest możliwość upieczenia jednocześnie kilku pieczeni na jednym ogniu w postaci:
1/ użycia do przeprowadzania symulacji CFD (Linux lub Windows 10)
2/ postawienia Windows Server, żeby inni się do niego łączyli poprzez pulpit zdalny
3/ Ale to już naprawdę dodatkowo - żeby jakiś użytkownik lokalnie z niego korzystał

Ryzen 9 3950x dałby radę to uciągnąć i czy jest to w ogóle możliwe?
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Boleslaw_Smiszny: jak postawisz hosta czv to na linuxie czv na jakimś innvm vmware, właściwie cokolwiek to możesz sobie postawić wirtualki, przydzielić im odpowiednie zasobv i działać.

Nie jestem ekspertem w wirtualizacji, ale chvba potrzebujesz do tego min. 3 kartv graficzne.
A czemu 3950X, a nie np. Threadripper 3rd gen?
  • Odpowiedz
Mirki, tutaj widzę jest sporo speców od #sieci #siecikomputerowe, a mi się wydawało, że też umiem sobie poradzić z każdą siecią, a tu mnie zniszczył modem od #multimediapolska xD

Jest to modem Arris ze zdjęcia, do którego jakiś geniusz marketingowo-finansowy z Multimedia (chyba jako ostatnia firma na świecie) wymyślił, że trzeba płacić dychę miesięcznie, żeby mieć uruchomione WiFi.

No więc dajemy, podpinam do tego mojego starszego
chud - Mirki, tutaj widzę jest sporo speców od #sieci #siecikomputerowe, a mi się wyd...

źródło: comment_1583520309x5WS95Seku4HSA7rk8QLS7.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chud: Zrestartuj modem, modem ma zapamiętamy adres MAC urządzenia, które się z nim połączyło ostatnio, innemu nie przyzna IP, pewnie był to komputer. Po restarcie (albo przed) podepnij router i powinno działać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Szukam uchwytów do montażu natynkowego skrętki. Jej grubość to 7,2mm. Ważne, żeby to się trzymało solidnie ściany, więc te na gwoździe odpadają, bo zaraz ktoś to wyrwie. Muszą być złapane na wkręty.
Znalazłem coś takiego: UM-16 firmy elektroplast. Byłoby idealne, gdyby nie to, że to do kabla o maksymalnej grubości 16mm. Minimalnej co prawda nie znalazłem, ale ponad 2x mniejszy na 99% nie przejdzie.

Kojarzy ktoś coś takiego?

#kiciochpyta #
ArekJ - Szukam uchwytów do montażu natynkowego skrętki. Jej grubość to 7,2mm. Ważne, ...

źródło: comment_1583518116fWDZpRAK6jW4IWToVo4KS8.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@korni007 co? Obstawiam że gościu ma styl loft/industrial, kable pod kolor po ścianie, włączniki natynkowe po 100 euro sztuka i chce mieć tak samo ładnie głupią skrętkę a Ty mu jebniesz chamską plastikową rurkę "bo tak się robi"? To nie jest garaż.

@ArekJ jeszcze coś takiego znalazłem:
https://centrumaudio.pl/opaski-uchwyty-przepusty-kabli/460-hollywood-cc-4-uchwyt-przewodow.html

Jakiej kategorii kładziesz tę skrętkę? W sumie to żelowany kabel jest na tyle sztywny że nie będzie dyndać, jest grubszy no i
  • Odpowiedz
Jest taki przełącznik tplink TL-SG1016PE 16 portów w tym 8 PoE.
Czy ktoś potwierdzi, czy ma wentylator? Jeżeli tak, to czy działa cały czas czy tylko w czasie mocnego obciążenia.
Jak to wygląda w innych urządzeniach tplinka? Szukam czegoś cichego.

#siecikomputerowe #tplink #komputery
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wedrowycz: wentylator zawsze można wymienić na cichy albo ten fabryczny skręcić na napięciu. U siebie mam 24 gigabit, zarzadzalny na dwóch wentylatorach, każdy pracuje na minimalnym zasilaniu, nie słychać ich a robią na tyle sprawny ruch powietrza, że switch jest chłodny i stabilny
  • Odpowiedz
@wedrowycz: 1, ma 2. działa cały czas 3. jest głośny 4. da się wyciszyć dodajac opornik w szereg, zwierany bimetalowym czujnikiem temperatury. Wtedy chodzi wolniej i ciszej, chyba że przekroczy temperaturę i bimetal zewrze ten opornik, to chodzi na pełnych obrotach...
  • Odpowiedz
Robię migrację strony na wordpressie z jednej domeny do drugiej. Przy próbie załadowania zipa na serwer witryna przestała odpowiadać i mam cały czas timeout. Pisałam do adminów i twierdzą, że nie blokują mojego IP i że musi mnie blokować "coś na routerze" (xdd). Z internetu mobilnego działa normalnie. Mogłam sobie zablokować adres IP przez jakiś request w przeglądarce?

P.S. z tracert wynika, że to oni mnie blokują
#sieci #siecikomputerowe
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,
Mam skonfigurowany serwer openvpn, który kieruje do 6 różnych podsieci lokalnych. Potrzebuję na jednym stanowisku pominąć dostęp do dwóch sieci (nie pobierać drogi wypchniętej przez serwer vpn). Używam VPN tylko do dostępu do sieci lokalnych.

pull-filter ignore "192.xxx.xxx." niestety nie działa

Jakiś pomysł?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#siecikomputerowe #pomocy #informatyka

Potrzebuję pomocy, mam dwa routery. Jeden od dostawcy internetu, i jeden swój. Do pierwszego od dostawcy mam podłączonych kilka urządzeń do drugiego również.

Do tej pory funkcjonowało to tak, że z routera dostawcy z portu lan wychodził kabel który podłączony był do portu wan mojego routera. Niby wszystko działało ale miałem problem z komunikacją między urządzeniami podłączonymi do pierwszego i drugiego routera.

Poczytałem
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Xino: nie możesz podpiąć wszystkich urządzeń do swojego routera?
problem leży w konfiguracji sieci, prawdopoodbnie nowe urządzenia nie dostają IP z DHCP w routerze dostawcy
pytanie jak wygląda konfiguracja sieci w routerze dostawcy
  • Odpowiedz
@Xino: Jeśli IP R1 to 192.168.1.1 to dawanie routerowi nr 2 IP 192.168.1.2 to proszenie się o kłopoty, jeśli nie masz dostępu do panelu R1.
Daj mu 192.168.1.254, zrestartuj obydwa urządzenia i sprawdź, czy łączy.
  • Odpowiedz
Potrzebuję pomocy
Przeszedłem na światłowód orange 300mb. W sieci wcześniej miałem tp linka z modemem ADSL + tp link 1043nd połączony po LAN (bo jeden router nie wydala zasięgiem). Dostałem funbox 3. Telefon połączony z funbox pokazuje 300mb (speedtest), gdy podepnę 1043 w starej konfiguracji (tak jak działał z poprzednim routerem) do funbox LAN-LAN, to na funboxie prędkość spada do 60, a 1043 daje 30. Odłączę 1043 i prędkość neta rośnie z
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wypokowy_expert: funbox 2,4 I 5,0, tp link chyba tylko 2,GHz. Tak, gdy tp nie jest podłączony do funboxa to funbox wyciąga max łącza (wg speedtestu), gdy zepnę to fun ciśnie 60 a tp połowę z tego.
  • Odpowiedz
Mirki mam kłopot z przerwami w streamach w 4K na YT, bitrate ok 35mbps i już któryś raz z rzędu jest problem, wywali stream albo zdechnie na pare minut i brakuje potem fragmentu ok 2 minut. Myślałem ze upload nie wyrabia bo było tylko 50mbps ale dzięki widzowi został testowo podniesiony do 100mbps i problem się powtórzył.
Nie mam zbytnio pomysłu w którym miejscu jest zonk, może ktoś miał podobne atrakcje?
Net
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak wyglada routing do yt ?


@Pan_Slon: tak jak sobie BGP wymyśli tak wygląda. Jak streamujesz o jednej porze to zrób testowego streama rano/w nocy (po 24) wtedy sieć już nie powinna być tak obciążona. Jeżeli problem nadal będzie występował to obstawiam gówniany sprzęt netii, który ci dali może się przegrzewa.
  • Odpowiedz
@konik_polanowy: dobra, spróbuję coś przesłać. Najpierw wyślę spis treści. Podeślij maila na PW, a i nie ma opcji żebym sfotografował to wszystko. Chyba oszalałeś xd - przecież to jets na kilka dni roboty z jakąs obróbką/ kompresją - przyjedź do Goleniowa i sobie skseruj, albo sfotografuj ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zastanawiałem się, czy Ci tego po prostu nie wysłać poczta ale ja sam potrzebuję tych materiałów.
  • Odpowiedz