Wpis z mikrobloga

@tajek ogarnij wan failover i zapasowe łączę. Ja w firmie mam 4wany (światłowod 100/100,2x radio 100/100,i modem lte) i na dobrą sprawę śpię spokojnie, bo praktycznie żeby wszystkie naraz padły to niemożliwe. Wszystkie mają swój priorytet, nie bawiłem się w żadne load balancingi, i inne gówna bo wg mnie jest to bezużyteczne. Jak się zatrudniłem to wogole były jaja, bo poprzedni admin jak padał net to przełączał ręcznie wan na routerze (wykładał
  • Odpowiedz
global awarię w firmie i pozbawiasz wszystkich klientów neta na 20min


@tajek: paaanie kolego, z taką awaryjką to ty mnie możesz herbatę do biurka nosić. Inżynier globalnego wsparcia technicznego dużego producenta sprzętu telekom here, moje dokonania to uwalenie łączności dla np. całego miasta :D
  • Odpowiedz
@korni007: szczerze mówiąc nie pamiętam, jakieś nieduże w Bośni-Hercegowinie. Ale w Polsce też miałem dokonania, np. przed laty wywalenie w kosmos połowy Ursynowa (przełączenie ze starej centrali elektromechanicznej na nowoczesną elektroniczną niestety nie pykło, a było robione jako masowa i dość nieodwracalna akcja dla wszystkich abonentów naraz)
  • Odpowiedz
@korni007: problem taki że nie łącze wywaliłem tylko zwiesiłem router który robi za nat i klops ( ͡º ͜ʖ͡º)
@kopyrta: taki między małym a średnim dostawcą jesteśmy
@Jarek_P: chyba gdzieś to opowiadałeś już, bo kojarzę xD
  • Odpowiedz
@miesnakrowa: mt 1072, zabity torchem... a na 1036 w dokładnie takim samym configu nie robił problemów

wiem wiem, torch zjada zasoby, ale tego się nie spodziewałem...
  • Odpowiedz
@miesnakrowa: to prawda, ale do tego co robi tutaj to starczy z zapaaaaasem raczej na długo
@korni007: trochę inny świat, ten mietek prawie 8gbit ruchu przerzucal i w sumie 8-10% procka zjadal tylko, a do 100% dojechalem go torchem xD a ten fortigate ostatnio gdzieś zakładałem to chciałem sobie oczy wydłubać jak zobaczyłem webgui xD

@Jarek_P: czyli nie tak źle z moją pamięcią ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@tajek webgui racja, zlekka #!$%@?, ale sam sprzęt daje rade i polecam każdemu. Subskrypcja trochę droga, ale spełnia swoje zadanie wyśmienicie ;)
  • Odpowiedz