Jest jakiś sposób żeby sprawdzić na routerze #tplink ile GB danych idzie na konkretne urządzenia? #pcmasterrace #serwispc #pc #komputery #siecikomputerowe
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

art212
via Android- 0

art212
- 0
@Pan_Slon a sorki, mój błąd :) Ten tp link to Archer D9
Am61
- 0
@art212: Uruchom statystyki i tam możesz sprawdzić ile czego dane urządzenie zużyło.
- 0
OpenVPN oraz T-Mobile LTE. Macie z problemem ze stabilnością działania?
#tmobile #vpn #siecikomputerowe #informatyka
#tmobile #vpn #siecikomputerowe #informatyka
- 1
@lupaster: Internet mobilny się nie nadaje do jakichkolwiek usług VPN. Przynajmniej stawianie serwera VPN na takim łączu mija sie z celem. Obsługuję jeden dość duży podmiot który ma Internet właśnie po LTE z T-Mobile i jedynym rozwiązaniem żeby zrealizować na takim łączu pracę zdalną jest zrobienie mirrora na jakimś normalnym łączu.
Czy jest coś takiego by okna windowsowych aplikacji z maszyny wirtualnej przez sieć streamować?
RDP i NX to nadal nie to czego chcę, zwłaszcza jak mowa o grach (brak ogarniętego przechwycenia myszy).
Najlepiej by to leciało na codecach pokroju NXa i mogło działać na Linuxowym kliencie a nawet w www.
RDP i NX to nadal nie to czego chcę, zwłaszcza jak mowa o grach (brak ogarniętego przechwycenia myszy).
Najlepiej by to leciało na codecach pokroju NXa i mogło działać na Linuxowym kliencie a nawet w www.
Chciałbym naostrzyć nożyk w tej zasikarce. Macie jakiś pomysł/patent? #siecikomputerowe #serwispc #technikinformatyk
źródło: comment_1584781530xjxlE2su8MgwZ2tughYBjI.jpg
PobierzPlanuję kupić własny router i wpiąć go w router od operatora.
Tylko nie wiem jak to jest z linią telefoniczną.
Czy jeżeli w obecnym routerze operatorskim mam wpięty kabel od telefonu, to czy po zmianie trybu na bridge telefon przestanie działać dopóki nie przepnę go w nowy router, czy będzie działał dalej bez żadnych zmian, a ja mogę kupić zwykły router bez DSL?
#siecikomputerowe
Tylko nie wiem jak to jest z linią telefoniczną.
Czy jeżeli w obecnym routerze operatorskim mam wpięty kabel od telefonu, to czy po zmianie trybu na bridge telefon przestanie działać dopóki nie przepnę go w nowy router, czy będzie działał dalej bez żadnych zmian, a ja mogę kupić zwykły router bez DSL?
#siecikomputerowe
- 1
@TenNorbert: czyli masz VOIPa... a jak bys chociaz podał model routera.... moja szklana kula ma wolne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TenNorbert: drugi router wpinasz w ten od upc. Z telefonem nic nie zmienia sie raczej (ale nie wiem, nie mam 14 rok stacjonarnego)
ktoś może mi wytłumaczyć czemu nie można już kupić Nexxa WT3020 i nikt nie zrobił alternatywy? ;_;
#sieci #siecikomputerowe #openwrt #itemyzchin #router
#sieci #siecikomputerowe #openwrt #itemyzchin #router
źródło: comment_1584743760X0uWw1ChVeCncqdU5yM29U.jpg
Pobierz@NashBridges: https://www.x-kom.pl/p/247169-router-tp-link-tl-wr802n-300mb-s-b-g-n-multiroom.html
a to się czymś różni? Oprócz tego że nie ma 2 portów.
Albo to
https://www.x-kom.pl/p/399248-router-tp-link-tl-wr902ac-nano-750mb-s-a-b-g-n-ac-usb-3g-4g.html
a to się czymś różni? Oprócz tego że nie ma 2 portów.
Albo to
https://www.x-kom.pl/p/399248-router-tp-link-tl-wr902ac-nano-750mb-s-a-b-g-n-ac-usb-3g-4g.html
- 1
@TenNorbert: no wlasnie zobaczyłem ze na te tp linki można wgrać gargoyla więc powinno bez problemu łyknąć e3372
temperatury mają jeszcze spadać w nocy poniżej zera, myślicie że jest za wcześnie na zamontowanie w domku letniskowym xiaomi mi 360 camera? nie chcę żeby się r-------a bo wilgoć i -4 w nocy
#xiaomi #smarthome jak sobie radzicie z takimi sprawami? dom po zimie wyziębiony. może postawie kamerą na access poincie żeby minimalnie grzało? albo może na raspberry postawić kamerę i puścić jakiś proces generujący grzanie? mam tylko
#xiaomi #smarthome jak sobie radzicie z takimi sprawami? dom po zimie wyziębiony. może postawie kamerą na access poincie żeby minimalnie grzało? albo może na raspberry postawić kamerę i puścić jakiś proces generujący grzanie? mam tylko
źródło: comment_1584661985dNJ5iagkpSvKIMoY6nM5HF.jpg
Pobierz@NashBridges: takie cudo
źródło: comment_1584662480QQBeKTL4VfhVZvlbVRAPus.jpg
Pobierz- 1
@NashBridges: z podobnych kamer to Xiaomi DaFang grzeje się naprawdę niewiele, za to taki Xiaofang już dosyć mocno. Żadnej z nich nie bałbym się trzymać na mrozie, to już prędzej obawiałbym się upałów i ekspozycji na słońce.
Mam w domu kilka gniazdek z możliwością podłączenia kabla koncentrycznego. Do jednego z nich mam podłączony modem z #upc i wszystko działa dobrze. Jednak kiedy podłączę do innego gniazdka to już neta nie ma. Co może być nie tak? A jeśli nie da się mieć w obu, to da się mieć w tym drugim zamiast tym co mam aktualnie?
#internet #siecikomputerowe #pytanie
#internet #siecikomputerowe #pytanie
@TenAnonToKlopoty nie zadziala. Instalator podpial kabel z tego gniazda do sieci UPC. Reszta gniazdek jest wpieta do satelity, masz tam telewizje z dachu. Nawet jesli udaloby sie przepiac w skrzynce ktora zapewne masz na korytarzu to modem i tak nie zadziala, bo gniazda satelitarne nie przewodza pasm na ktorych loguje sie modem z upc. Jesli chcesz przenieść modem w inne miejsce dzwon do upc, bodaj 50zl sie placi i technik przybywa
@TenAnonToKlopoty to trafiles na jakiegos dzbana. Na Twoje zyczenie powinien przeniesc modem tam gdzie chcesz a kabel przymocowac do sciany.
Jak to zrobić. Mam taką sieć.
1 router z dostępem do internetu, IP 192.168.8.1
2 router w trybie wisp który sobie bierze neta od tego pierwszego routera. IP 192.168.9.2
No
1 router z dostępem do internetu, IP 192.168.8.1
2 router w trybie wisp który sobie bierze neta od tego pierwszego routera. IP 192.168.9.2
No
@Powuyo: Ale że 100m i przez ściany? Ładny zasięg. Co to za router?
- 0
@TenNorbert: @Jarek_P: dołożona jest antena kierunkowa
Mireczki, pytanie na szybko. Jak mam router Mikrotik, i teoretycznie wykupione u dostawcy zewnętrzne IP, to przy konfiguracji muszę je wpisać jako static? Bo dostawca dał mi tyko IP bez maski i bramki, a tam to potrzebne. Jak dam Automatic to pobiera zupełnie inny adres, ale internet działa... Ktoś coś kojarzy?
#internet #siecikomputerowe
#internet #siecikomputerowe
@kilo-bravo: No to zależy od dostawcy i od usługi jaką masz. Jaki adres pobiera Ci przy Automatic? Publiczny z tej samej sieci którą (albo wyglądający podobnie jak ten który dostawca Ci podał?)
- 0
@miesnakrowa: priv napisałem adresy
- 0
Da się połączyć ze sobą 2 miejsca nie mając zewnętrznego IP? Swoisty VPN łączący np dwa biura które mają internet od innego dostawcy bez stałego IP. Póki co pomysł jest SSTP+EOIP na RB941-2nD-TC. Mam TAKI poradnik i nie jestem pewien czy to ruszy.
#mikrotik #siecikomputerowe #informatyka
#mikrotik #siecikomputerowe #informatyka
- 1
@dredziuk: SSTP i EOIP to jest bardzo zły pomysł z uwagi na zbyt duży overhead w szczególności jeśli chodzi o EOIP. Zainteresuj się normalną siecią routowalną a nie pchaniem pełnego L2 jeśli nie masz takiej potrzeby.
- 0
Witam wgrałem oprogramowanie openwrt do routera tplink archer c6, predkosc wynosi maksymalnie 700mb gdzie przy domyslnym sofcie od tplink predkosc wynosila ponad 900mb, jest na to jakiś sposób zeby poprawić predkosc na sofcie openwrt?
#openwrt #internet #siecikomputerowe
#openwrt #internet #siecikomputerowe
@Salatka fastpath openwrt w google
- 0
A jakie sa Wasze plany podczas kwarantanny?
#cisco #koronawirus #kwarantanna #zabijnude #siecikomputerowe
#cisco #koronawirus #kwarantanna #zabijnude #siecikomputerowe
źródło: comment_1584614332ekMPDTJRxaGMrApkF8e4nw.jpg
Pobierz- 0
@miesnakrowa: Ja mam z firmy, to nawet nie wiem.
- 0
- 0
Chcę kupić NASa. Ma mi służyć do:
- trzymania zdjęć, filmów, innych śmieci z możliwością wyświetlania ich na smartTV w sieci lokalnej
- regularnego backupowania 3-4 komputerów z W10 i 3-4 telefonów z androidem
- stawiania VPNa dla 1-2 użytkowników
- stawiania generującej niewielki ruch strony na której mógłbym udostępniać zdjęcia z serwera
Myślę,
- trzymania zdjęć, filmów, innych śmieci z możliwością wyświetlania ich na smartTV w sieci lokalnej
- regularnego backupowania 3-4 komputerów z W10 i 3-4 telefonów z androidem
- stawiania VPNa dla 1-2 użytkowników
- stawiania generującej niewielki ruch strony na której mógłbym udostępniać zdjęcia z serwera
Myślę,
Huawei B315s-22 - lan działa tylko do 100Mb
Mam inny roter i bez problemu łączy na 1Gb, a ten nie chce. Sprawdzone różne kable, karty, komputery itp. Nie działa. Czy to możliwe, że padło coś w sofcie albo sprzęcie (albo fabrycznie zablokowane)? Router był w pudełku t-mobile.
#komputery #router #siecikomputerowe #sieci
Mam inny roter i bez problemu łączy na 1Gb, a ten nie chce. Sprawdzone różne kable, karty, komputery itp. Nie działa. Czy to możliwe, że padło coś w sofcie albo sprzęcie (albo fabrycznie zablokowane)? Router był w pudełku t-mobile.
#komputery #router #siecikomputerowe #sieci
@mgr_rybak: Moze sam port fizycznie sie spieprzyl skoro sprawdzales na roznych urzadzeniach. 100mbs dziala na 4 pinach, do 1gbs wszystkie 8 w gniezdzie/wtyczce.
- 0
@krzywy_kanister: Dzisiaj pożyczyłem jeszcze identyczny router od brata i wpiąłem w moją sieć domową - działa 1Gb i do tego szybsze połączenie LTE. Mój jakiś wybrakowany.
- 0
Mirki,
jaka puszka w ścianę pod Ubiquiti In-Wall AC AP?
Użytkuje ktoś? Jak się sprawdza?
#siecikomputerowe #ubiquiti #lan
jaka puszka w ścianę pod Ubiquiti In-Wall AC AP?
Użytkuje ktoś? Jak się sprawdza?
#siecikomputerowe #ubiquiti #lan
Dostałem dostęp do prywatnych #torrent od mirka @bartiii_ ale dlaczego te trzy zaznaczone torrenty się nie seedują? Mam domyślne ustawienia w transmission, używam PIA VPN. Torrenty z RAARBG i TPB się pięknie seedują jak widać w statystykach, ale z tej strony iptorrents.com nic się nie chce seedować. Ktoś wie czemu tak się dzieje? #linux #siecikomputerowe #serwery
źródło: comment_1584533895oTPtUzSpXg2EtbaGz6Gu32.jpg
Pobierz@asdasdce2w: przy każdym masz napisane "Seeding", więc wszystko jest ok
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@Init0: iiitam. Router Ubiquiti kupiony za połowę tej kwoty, skonfigurowany na nim serwer L2TP, wszystko pięknie działa, do domowej sieci jestem w stanie się dostać skądkolwiek. Na domowe potrzeby naprawdę nie trzeba nic więcej.
- 3
@Jarek_P: ale tutaj chodzi o coś innego niż domowy router, bardziej o tunel gdzie dostaje sie ip z drugiej strony ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 0
#informatyka #linux #komputery #blackberry #siecikomputerowe #sieci #android
Mirki wie ktoś jak można dodać serwery poczty takie jak
Mirki wie ktoś jak można dodać serwery poczty takie jak
mail.ru, albo s.student.pwr.edu.pl aby powiadomienia ze skrzynek pojawialy sie na telefonie przez IMAP albo POP?
źródło: comment_1584473918I0S3hpfuZdGKYew6WWWGnl.jpg
PobierzMam problem spory, podczas grania w grę, kursor myszy zaczął szaleć i ledwo reagował na mój ruch myszy, najpierw poleciał w jakieś losowe miejsca, a potem otworzył menu gry i chciał mnie wywalić, jak zszedłem na pulpit to odpalił mi przeglądarkę i chciał wejść na zakładkę odpalonego faceboooka, jednak zdążyłem manualnie wyłączyć komputer...
Po ponownym odpaleniu laptopa wyłączyłem od razu internet i jest spokoj.
Ma ktos jakieś sugestie jak się pozbyć tego
Po ponownym odpaleniu laptopa wyłączyłem od razu internet i jest spokoj.
Ma ktos jakieś sugestie jak się pozbyć tego
@Karol_Bovary: reinstalacja systemu, zmiana wszystkich haseł do serwisów które używasz, oczywiście na unikalne, tam gdzie się da włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe





















