@lupaster: Internet mobilny się nie nadaje do jakichkolwiek usług VPN. Przynajmniej stawianie serwera VPN na takim łączu mija sie z celem. Obsługuję jeden dość duży podmiot który ma Internet właśnie po LTE z T-Mobile i jedynym rozwiązaniem żeby zrealizować na takim łączu pracę zdalną jest zrobienie mirrora na jakimś normalnym łączu.
  • Odpowiedz
Czy jest coś takiego by okna windowsowych aplikacji z maszyny wirtualnej przez sieć streamować?
RDP i NX to nadal nie to czego chcę, zwłaszcza jak mowa o grach (brak ogarniętego przechwycenia myszy).
Najlepiej by to leciało na codecach pokroju NXa i mogło działać na Linuxowym kliencie a nawet w www.

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@majsterV2: RemoteApp / Citrix XenApp z tego co jest standardem teraz. Cloud streaming jest coraz popularniejszy, może istnieje jakaś opensourceowa implementacja tych rozwiązań?
  • Odpowiedz
Planuję kupić własny router i wpiąć go w router od operatora.
Tylko nie wiem jak to jest z linią telefoniczną.
Czy jeżeli w obecnym routerze operatorskim mam wpięty kabel od telefonu, to czy po zmianie trybu na bridge telefon przestanie działać dopóki nie przepnę go w nowy router, czy będzie działał dalej bez żadnych zmian, a ja mogę kupić zwykły router bez DSL?
#siecikomputerowe
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

temperatury mają jeszcze spadać w nocy poniżej zera, myślicie że jest za wcześnie na zamontowanie w domku letniskowym xiaomi mi 360 camera? nie chcę żeby się r-------a bo wilgoć i -4 w nocy

#xiaomi #smarthome jak sobie radzicie z takimi sprawami? dom po zimie wyziębiony. może postawie kamerą na access poincie żeby minimalnie grzało? albo może na raspberry postawić kamerę i puścić jakiś proces generujący grzanie? mam tylko
N.....s - temperatury mają jeszcze spadać w nocy poniżej zera, myślicie że jest za wc...

źródło: comment_1584661985dNJ5iagkpSvKIMoY6nM5HF.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NashBridges: z podobnych kamer to Xiaomi DaFang grzeje się naprawdę niewiele, za to taki Xiaofang już dosyć mocno. Żadnej z nich nie bałbym się trzymać na mrozie, to już prędzej obawiałbym się upałów i ekspozycji na słońce.
  • Odpowiedz
Mam w domu kilka gniazdek z możliwością podłączenia kabla koncentrycznego. Do jednego z nich mam podłączony modem z #upc i wszystko działa dobrze. Jednak kiedy podłączę do innego gniazdka to już neta nie ma. Co może być nie tak? A jeśli nie da się mieć w obu, to da się mieć w tym drugim zamiast tym co mam aktualnie?

#internet #siecikomputerowe #pytanie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TenAnonToKlopoty nie zadziala. Instalator podpial kabel z tego gniazda do sieci UPC. Reszta gniazdek jest wpieta do satelity, masz tam telewizje z dachu. Nawet jesli udaloby sie przepiac w skrzynce ktora zapewne masz na korytarzu to modem i tak nie zadziala, bo gniazda satelitarne nie przewodza pasm na ktorych loguje sie modem z upc. Jesli chcesz przenieść modem w inne miejsce dzwon do upc, bodaj 50zl sie placi i technik przybywa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak to zrobić. Mam taką sieć.

1 router z dostępem do internetu, IP 192.168.8.1

2 router w trybie wisp który sobie bierze neta od tego pierwszego routera. IP 192.168.9.2

No
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, pytanie na szybko. Jak mam router Mikrotik, i teoretycznie wykupione u dostawcy zewnętrzne IP, to przy konfiguracji muszę je wpisać jako static? Bo dostawca dał mi tyko IP bez maski i bramki, a tam to potrzebne. Jak dam Automatic to pobiera zupełnie inny adres, ale internet działa... Ktoś coś kojarzy?
#internet #siecikomputerowe
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Da się połączyć ze sobą 2 miejsca nie mając zewnętrznego IP? Swoisty VPN łączący np dwa biura które mają internet od innego dostawcy bez stałego IP. Póki co pomysł jest SSTP+EOIP na RB941-2nD-TC. Mam TAKI poradnik i nie jestem pewien czy to ruszy.
#mikrotik #siecikomputerowe #informatyka
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dredziuk: SSTP i EOIP to jest bardzo zły pomysł z uwagi na zbyt duży overhead w szczególności jeśli chodzi o EOIP. Zainteresuj się normalną siecią routowalną a nie pchaniem pełnego L2 jeśli nie masz takiej potrzeby.
  • Odpowiedz
Witam wgrałem oprogramowanie openwrt do routera tplink archer c6, predkosc wynosi maksymalnie 700mb gdzie przy domyslnym sofcie od tplink predkosc wynosila ponad 900mb, jest na to jakiś sposób zeby poprawić predkosc na sofcie openwrt?
#openwrt #internet #siecikomputerowe
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcę kupić NASa. Ma mi służyć do:
- trzymania zdjęć, filmów, innych śmieci z możliwością wyświetlania ich na smartTV w sieci lokalnej
- regularnego backupowania 3-4 komputerów z W10 i 3-4 telefonów z androidem
- stawiania VPNa dla 1-2 użytkowników
- stawiania generującej niewielki ruch strony na której mógłbym udostępniać zdjęcia z serwera

Myślę,
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Huawei B315s-22 - lan działa tylko do 100Mb
Mam inny roter i bez problemu łączy na 1Gb, a ten nie chce. Sprawdzone różne kable, karty, komputery itp. Nie działa. Czy to możliwe, że padło coś w sofcie albo sprzęcie (albo fabrycznie zablokowane)? Router był w pudełku t-mobile.

#komputery #router #siecikomputerowe #sieci
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dostałem dostęp do prywatnych #torrent od mirka @bartiii_ ale dlaczego te trzy zaznaczone torrenty się nie seedują? Mam domyślne ustawienia w transmission, używam PIA VPN. Torrenty z RAARBG i TPB się pięknie seedują jak widać w statystykach, ale z tej strony iptorrents.com nic się nie chce seedować. Ktoś wie czemu tak się dzieje? #linux #siecikomputerowe #serwery
a.....w - Dostałem dostęp do prywatnych #torrent od mirka @bartiii_ ale dlaczego te t...

źródło: comment_1584533895oTPtUzSpXg2EtbaGz6Gu32.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Init0: iiitam. Router Ubiquiti kupiony za połowę tej kwoty, skonfigurowany na nim serwer L2TP, wszystko pięknie działa, do domowej sieci jestem w stanie się dostać skądkolwiek. Na domowe potrzeby naprawdę nie trzeba nic więcej.
  • Odpowiedz
Mam problem spory, podczas grania w grę, kursor myszy zaczął szaleć i ledwo reagował na mój ruch myszy, najpierw poleciał w jakieś losowe miejsca, a potem otworzył menu gry i chciał mnie wywalić, jak zszedłem na pulpit to odpalił mi przeglądarkę i chciał wejść na zakładkę odpalonego faceboooka, jednak zdążyłem manualnie wyłączyć komputer...
Po ponownym odpaleniu laptopa wyłączyłem od razu internet i jest spokoj.

Ma ktos jakieś sugestie jak się pozbyć tego
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach