Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki...

Trafil mi do rąk DSL-N14U (ASUS). Z racji tego, ze na moim zadupiu jest 80mb od orange w modulacji vdsl (chyba) to raczej jako jedyne zrodlo domowej sieci nie pyknie. Z racji tego, ze na sieciach znam sie jak swinia na gwiazdach to chcialbym puscic siec w sposob nastepujacy:
Intenet > funbox > asus > uzytkownicy
ASUS w takiej konfiguracji postawic jako access point'a (dostep przewodowy i bezprzewodowy mialby byc) ?

#sieci #siecikomputerowe #programowanie #informatyka #komputery #pcmasterrace
  • 6
@ketrish: tak, Orange 80Mb/s jest w vdslu.
Zdaje mi się że na oryginalnym sofcie tego routera nie zrobisz tak jak masz w planie. Router musiałby mieć RJ45 jako WAN (ten niebieski port tutaj masz RJ11).
Gdybyś wrzucił na niego jakiegoś Gargoyla czy innego OpenWRT to tam z tego co pamiętam można przerobić jeden z tych 4 portów LAN na port WAN.
Musiałbyś o tym poczytać.
Z drugiej strony, po co to
@ketrish: a ja z kolei nie polecam w ogóle używania funboxa, średnio co tydzień (czasami częściej) trzeba było go restartować, bo cześć komputerów czy urządzeń nagle nie miała połączenia z siecią. Wymiana chociażby na archera vr400 i problem z glowy
@mdmicky92: @JohnTheRevelator:
Szukalem routera z modemem swojego czasu, ale pod vdsl to dramat. O ile z rok+ temu byl model od cisco/linksys'a za cos kolo 450 (modelu nie pamietam), ktory mial wszystko o tyle jakiekolwiek gowno pod vdsl to koszt obecnie 300+.
OpenWRT patrzylem, ale nic sensownego.
Funbox moj ma przypadlosc podobna, tj. jezeli urzadzenie nie bylo podlaczone do sieci dosc dlugo (np.: laptop) to nie ma bata, by poza