Wpis z mikrobloga

Mam #mikrotik hap ac2 i jestem zadowolony, ale potrzebuję rozszerzyć jakoś jego zasięg. Czy dokupienie jednego Audience wystarczy? Czy ktoś może ma takie coś i wie czy można podłączyć Audience do rozszerzenia sieci wifi czy trzeba do źródła podłączyć kablem?

Czy może jakieś inne rozwiązanie? Mam w mieszkaniu dwa miejsca w których jest pokrycie WIFI mniej więcej po połowie, więc tak sobie wymyśliłem że w jednym bym postawi hapa a w drugim Audience.

#router #mesh #repeater #siecikomputerowe
  • 8
@RobaxX: nie upieram się przy MT. Co do kabla to chyba odpada, jeszcze musze sprawdzić gniazda w ścianach, ale mam wrażenie że przy wykańczaniu ktoś przewiercił rurę w której szły kable z pokoi do "centralki" :)
@KotoFan: sugerował bym już wziąć coś od MT bo wtedy wszystko fajnie będziesz ustawiał CAPsMAN'em. Audience używa dodatkowego pasma do komunikacji między sobą w mesh, hap ac2 nie obsługuje tego pasma... więc raczej będzie trzeba połączyć kablem. W taki wypadku wystarczy drugi ac2, ac3, cap albo nowy cap xl. Co tam wolisz.
@eFFF256: Ale to nie zepne ze sobą dwóch ac2 po wi-fi, nie? Bo idealny dla mnie świat to ac2 w jednym miejscu i jego zasięgu wi-fi drugie urządzenie które dalej podaje sygnał
@KotoFan: zepniesz most WDS i powinno śmigać. Nie wiem jak to będzie wyglądać w przypadku wielu SSID. Ja mam akurat kilka i każda na innym vlan i nie chcę nawet wiedzieć jak to ogarnąć w mesh. U mnie są spięte po kablu ¯\_(ツ)_/¯