Wszystko
Najnowsze
Archiwum
carlysdream
- 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte
- 2
@carlysdream: pamiętam, że na 486dx 133Mhz nie dało się grać, bo muliło, ale już na pentium 3 było w pytkę.
carlysdream
- 2
@znicz: pentium 3 to byl spory przyrost mocy w stosunku do 486, narazie jeszcze trzymam maszyne z pentium, potem styczniowy z 1997 numer bede przegladal juz z pentium mmx ^^
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@thirtyseconds: Fajna podstawka do gry
Słucham sobie sundtracku z gry w którą grałem za dzieciaka...serca jakoś szybciej bije i wspomnienia wracają - niesamowite uczucie :)
#soundtrack #gry #staregry #retrogaming #nostalgia #dziecinstwo #psx
#soundtrack #gry #staregry #retrogaming #nostalgia #dziecinstwo #psx

- 2
@GamesFlemes: woda z syfonu, pamiętam ten czas ale filter
- 1
@GamesFlemes: może kiedyś spróbuję jeszcze podejść do tego
@NieR na mnie już czeka w wersji na gacka jak tylko ogram pikmina, ogrywałeś na pc czy konsoli? jak ze sterowaniem czuć, że gierka ma swoje lata?
źródło: comment_1588713923J4uwIrHLmvom1gbIw1CA1z.jpg
Pobierz- 1
@NieR: kurde, grałem z 5 razy i nigdy nie ukończyłem przez buga z perłami. Zakończenia się dowiadywałem jeszcze z wielkiej encyklopedii gier 2003 albo 2004 XD
Kiedyś to było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kiedyś to było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Właśnie się dowiedziałem, że ktoś sportował Mario 64 na PC (0 emulacji) https://youtu.be/DfK-1C_ZQIo
Szkoda że brak downloadu (bo copyright), ciekawe co z tego wyjdzie i kiedy Nintendo się przyczepi
#nintendo #retrogaming #staregry i chyba mogę to otagować #ciekawostka
Szkoda że brak downloadu (bo copyright), ciekawe co z tego wyjdzie i kiedy Nintendo się przyczepi
#nintendo #retrogaming #staregry i chyba mogę to otagować #ciekawostka
W dzisiejszym filmie dwa dema gier przygodowych - Zork Nemesis, bardzo klimatyczna gierka, demo bardzo ograniczone i z bledami ale calkiem fajnie sie "chodzi" po dostepnej przestrzeni, natomiast noc jest demem samo grajacym przedstawiajacym lokacje z gry. Zork jest dostepny na gogu, natomiast Noc trzeba troche poszukac, jest na stare.e-gry ale trzeba przejsc paywall.
#retrogaming #cdaction #staregry #covercd
#retrogaming #cdaction #staregry #covercd

- 35
Turniej MirkoVolt 2 to już historia! (。◕‿‿◕。)
A tak prezentuje się INFOGRAFIKA z tego wydarzenia:
#revolt #mirkovolt #pcmasterrace #retrogaming #turniej #rozrywka
A tak prezentuje się INFOGRAFIKA z tego wydarzenia:
#revolt #mirkovolt #pcmasterrace #retrogaming #turniej #rozrywka
źródło: comment_1588687187NgUWV6We46Si4jls1qsS0m.jpg
Pobierz- 13
@GamesFlemes: Nie oglądaj! Ludziom odbierane są marzenia! Brutalnie gwałci się ich wiarę we własne umiejętności i szacunek do drugiego człowieka. Dobija się psychicznie i pokazuje, że liczy się tylko morderczy wyścig po zwycięstwo!
- 10
@GamesFlemes: Staraliśmy się, jak tylko mogliśmy :)
Rok temu wyciekł kod źródłowy do Super Mario 64.
Dzięki temu po 24 latach została naprawiona animacja dymu w SM64, gdzie wystarczyła mała zmiana w linijce kodu.
Teraz powstał port na PC. Jestem ciekaw jak wykorzysta to scena moderska (。◕‿◕。)
#staregry #retrogaming
Mirror 1
Mirror 2
Dzięki temu po 24 latach została naprawiona animacja dymu w SM64, gdzie wystarczyła mała zmiana w linijce kodu.
Teraz powstał port na PC. Jestem ciekaw jak wykorzysta to scena moderska (。◕‿◕。)
#staregry #retrogaming
Mirror 1
Mirror 2

@NieR: zaraz bedzie ban od nintendo, tak samo jak z mario na komodora
- 0
@brakloginuf: Czy projekt przejdzie do podziemia? Jak już wspominałem. Gdyby było wiadomo, kto za tym stoi, to Nintendo zaraz zablokowałoby prace i uśmierciło port. Moder w obawie porzuciłby całkowicie prace i koniec. Tutaj jednak nie wiadomo kto jest za niego odpowiedzialny (przynajmniej ja się nie doczytałem), bo pojawił się nagle i jedyne co mogą żadać to usunięcia go z serwisów hostingowych - co w sumie chyba już robią, bo z
- 2
Czy dziś uda się ostatecznie skończyć grę? Zapraszam na stream z Might and Magic The Book One: Secret of the Inner Sanctum!
https://www.twitch.tv/osh1980
#staregry #retrogaming #mightandmagic #crpg #stream #oshgra #commodore
https://www.twitch.tv/osh1980
#staregry #retrogaming #mightandmagic #crpg #stream #oshgra #commodore

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 11
Kolejny materiał KK/Altair z postępów w tworzeniu Dooma na Amigę 500. Autor zachęca do zostawiania sugestii, bądzdź pomysłów w komentarzach pod filmem.
#amiga #demoscena #gry #retrogaming #retrocomputing
#amiga #demoscena #gry #retrogaming #retrocomputing

- 5
@Kryspin013: Wolfenstein 3d dysponował wyłącznie ścianami ustawionymi pod kątem prostym, a więc zdecydowanie autor poszedł dalej. Czy będą schody, windy i ogólnie różnice w poziomach to się okaże. Ten engine to już jest mistrzostwo świata jak na taki procesor.
- 3
@tank_driver: Z tego co pamiętam były jakieś tricki od tego, gdzieś czytałam na ten temat, ale uciekło mi teraz.
Mirki, jest sens iść w takie zestawy od Pana AliExpress czy szukać czegoś markowego?
... lampka czerwona mi mruga bo coś tanio za taki zestaw Pan Chińczyk sobie liczy :/
... macie może jakieś namiary na sprawdzone sklepy w EU z akcesoriami do arcade?
#amiga #atari #retrogaming #arcade #diy
... lampka czerwona mi mruga bo coś tanio za taki zestaw Pan Chińczyk sobie liczy :/
... macie może jakieś namiary na sprawdzone sklepy w EU z akcesoriami do arcade?
#amiga #atari #retrogaming #arcade #diy
źródło: comment_1588596374A2oezxhbxIEuRrwohdHXTk.jpg
Pobierz- 1
@RobertKowalski: mam od Chinola joysticki i przyciski, i są naprawdę spoko
@Kosciany: A nie jest to bistabilny? Jaka to firma? Z tego co wiem to obwódki dodawane są ze względu bezpieczeństwa aby przypadkowo nie przycisnąć czegoś czego się nie chciało.
7
Piekielny Serwer ET

Serdecznie zapraszamy do gry Wolfenstein Enemy Territory na naszym serwerze Piekielnym. Po kilku latach nieobecności, postanowiliśmy się znowu spotkać na TeamSpeaku i w ramach nocnych rozmów polaków reaktywowaliśmy nasz serwer. Stara odsłona, nowe IP!145.239.26.142:26005
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
Trzeci film z demami z 5 numeru, przyjrzymy sie dzisiaj dwom fragmentom dem, Lew Leon - polska platformowka, dosyc popularna w latach 90 oraz 'The Machines' - gra logiczno-zrecznosciowa w ktorej sterujemy robotami.
#retrogaming #cdaction #staregry #covercd
#retrogaming #cdaction #staregry #covercd

- 4
Dziś będzie jeszcze ostrzejszy grind, bo chcę tę grę skończyć... Zapraszam na stream z Might and Magic The Book One: Secret of the Inner Sanctum!
https://www.twitch.tv/osh1980
#staregry #retrogaming #mightandmagic #crpg #stream #oshgra #commodore
https://www.twitch.tv/osh1980
#staregry #retrogaming #mightandmagic #crpg #stream #oshgra #commodore

- 0
- 1
@Veyn: Origins i Legends również ograne. Są ładniejsze, ale między nimi jest jakaś dekada różnicy. Trójka miała niesamowity klimat, w mojej opinii przewyższa nawet drugą część (którą też uważam za naprawdę dobrą, żeby nie było).
- 2
@ririsu12: 3 jest niezła, nawet dobra, ale osobiście wychowałem się na 2
źródło: comment_1588577913ISE3pfHlM9tBHtM7RnNniT.jpg
PobierzBlack Crypt kupiłem jakieś 25 lat temu za kieszonkowe. Pudełko, dyskietki i instrukcja zachowane w dobrym stanie. Amigi już nie mam, ale do gry dziś wróciłem dzięki #winuae. Niesamowite ile lokacji wciąż pamiętam... Może to #nostalgia, ale dawne gry miały w sobie "miodność" (tak to chyba określali w Secret Service)... Pozdrowienia dla Amigowców. #amiga #retrogaming #komputery #commodore #
źródło: comment_1588521619AGaHE3a9pABeuVH8i0zzJq.jpg
Pobierz14
Historia polskich czasopism o grach - Od Bajtka do CD-Action

Po dwudziestu czterech latach upadł magazyn CD-Action. Przypominamy jak kształtowała się scena polskich gazet dla graczy: Secret Sevice, Top Secret, ŚGK, Gambler itp.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Kolejne dwa dema, kultowy Jazz Jackrabbit oraz Johnny Bazzokatone - w tego pierwszego ostro sie zagrywalem za dzieciaka, ale w druga czesc, nie pamietam dokladnie czy ruszylem pierwsza, w kazdym razie nawet dzisiaj gra jest bardzo grywalna i uwazam ze ma ladna grafike.
#retrogaming #cdaction #staregry #covercd
#retrogaming #cdaction #staregry #covercd

Mirki, graliście w grę Trespasser?
Dzisiaj wreszcie udało mi się w nią zagrać, nawet nie spodziewałem się że gra aż tak bardzo mi się spodoba. Ta gra w 1998 roku musiała robić niesamowite wrażenie, te duże otwarte etapy i ogromne dinozaury a jeszcze do tego multum nowych mechanik, niesamowita fizyka i sztuczna inteligencja...
Grałem całą noc, jest już po szóstej rano - nie pamiętam kiedy ostatnio jakaś gra mi się tak spodobała że przez
Dzisiaj wreszcie udało mi się w nią zagrać, nawet nie spodziewałem się że gra aż tak bardzo mi się spodoba. Ta gra w 1998 roku musiała robić niesamowite wrażenie, te duże otwarte etapy i ogromne dinozaury a jeszcze do tego multum nowych mechanik, niesamowita fizyka i sztuczna inteligencja...
Grałem całą noc, jest już po szóstej rano - nie pamiętam kiedy ostatnio jakaś gra mi się tak spodobała że przez

- 12
@GamesFlemes: nie wiem jak teraz, ale zaraz po premierze ta gra była strasznym kasztanem. Nie było komputera, który dał by radę to uciągnąć, miałem kilkanaście fpsów na kompie z akceleratorem grafiki za miliony monet. Setki bugów, problemy z wykrywaniem kolizji, crashe. Poza tym mechanika tej gry jest ciekawa, ale też przy tym po prostu frustrująca. Jakbym grał w Turoka na silniku Surgeon Simulator xD
- 3
@chciwykrasnolud: Przeciez to swietny przyklad SI, walki pomiedzy dinozaurami, co najlepsze za kazdym razem wygladaly inaczej i inny dinozaur mogl wygrac. A to ze sa problemy z kolizja obiektow to nie jest problemem SI.























