Wszystko
Najnowsze
Archiwum

SynuZMagazynu
- 2
O, Loadingowcy robią #live #retrogaming

- 8
Pierwsza recenzja #zdrapgre
link do pierwszego posta z omówieniem zasad
Rozpoczynając swoją przygodę z „Tony Hawk’s Pro Skater 2” czułem się jak Steve Buscemi w rozpoznawalnej scenie serialu „Rockefeller Plaza 30”. W poprzednim wpisie wspomniałem, że z serią Tony Hawk’s nigdy nie miałem dłuższej styczności, poza kilkoma przejazdami. Pamiętam jedynie sytuację w której rodzice zdecydowali się na odwiedziny rodziny w sąsiednim mieście. Byłem bardzo pesymistycznie nastawiony do takiego wyjazdu. Okazało się jednak,
link do pierwszego posta z omówieniem zasad
Rozpoczynając swoją przygodę z „Tony Hawk’s Pro Skater 2” czułem się jak Steve Buscemi w rozpoznawalnej scenie serialu „Rockefeller Plaza 30”. W poprzednim wpisie wspomniałem, że z serią Tony Hawk’s nigdy nie miałem dłuższej styczności, poza kilkoma przejazdami. Pamiętam jedynie sytuację w której rodzice zdecydowali się na odwiedziny rodziny w sąsiednim mieście. Byłem bardzo pesymistycznie nastawiony do takiego wyjazdu. Okazało się jednak,
źródło: comment_158780804608O2Yvy3yqRxItAHKVFPUl.jpg
Pobierz- 1
Bez zbędnego gadania: zapraszam na oglądanie zmagań z kosmitami w UFO Enemy Unknown!
#staregry #retrogaming #ufoenemyunknown #strategie #stream #oshgra #niemiecki
#staregry #retrogaming #ufoenemyunknown #strategie #stream #oshgra #niemiecki
Lecimy z użytkami/programami z 4 plyty, w dzisiejszym odcinku jest ich 5 a sa to Print Artist od Sierry, fajny programik do tworzenia grafiki użytkowej jak wizytkowki, afisze itd, nastepnie Imagine 3.0, program do grafiki 3D pod dosem, nastepnie Koan Pro, najciekawszy z nich wszystkich, sluzy do generowania muzyki i na koncu dwa programy od YDP : prezentacja EuroPlus+ oraz cringowy Lingua Land (polecam moment w 25:18, nie wiem co to mialobyc

- 3
- 2
Jak to mówią, raz pod wozem, raz nawozem, czy jakoś tak. Sytuacja nie napawa optymizmem, ale może się co zmieni na lepsze. I ciekawe, czy YT znów mi usunie stream, bo rzekomo naruszyłem ich „standardy”. Tak czy inaczej zapraszam na UFO Enemy Unknown!
#staregry #retrogaming #ufoenemyunknown #strategie #stream #oshgra #niemiecki
#staregry #retrogaming #ufoenemyunknown #strategie #stream #oshgra #niemiecki
38
Dune 2 legalnie w przeglądarce - 100% działająca emulacja w webowym Dosboxie.

W powiązanych instrukcja uruchomienia myszki. Gra, która wyznaczyła standardy RTS obowiązujące do dnia dzisiejszego. Wciąż grywalna. Świetna muzyka i dźwięki.
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 4
Ukończyłem biblioteczkę muzyki z amigowych gier. Więcej tutaj:
https://www.wykop.pl/link/5466363/biblioteka-muzyki-amigowej/
#amiga #retrogaming #muzykazgier
https://www.wykop.pl/link/5466363/biblioteka-muzyki-amigowej/
#amiga #retrogaming #muzykazgier
Ostatni odcinek z 4 plyty ! Koncowka nagrywania dem troche mnie wykonczyla bo nawet na tym starym sprzecie z ktorego nagrywam czesto sa problemy ktore ciezko rozwiazac bez znajomosci tematu. Mam dla was fragmenty dwoch dem: Wipeout, unikalna sciagalka ktora zaliczyla dosyc duzy sukces na pierwszym playstation oraz Z - strategia RTS w ktorej sterujemy robotami, niestety tym razem nie udalo mi sie pokonac AI, ale zapewniam ze jest to wykonalne ;)

- 25
Ta niepozorna płytka to MIST, sprzętowy emulator oparty na FPGA, który może udawać następujące komputery po zainstalowaniu odpowiedniego core:
- A2600
- AMIGA Minimig Core
- AMIGA AGA - Minimig-AGA core
- Atari ST/STe and Mega STe - Mist core
- Apple II+
- A2600
- AMIGA Minimig Core
- AMIGA AGA - Minimig-AGA core
- Atari ST/STe and Mega STe - Mist core
- Apple II+
źródło: comment_1587651304yejHrQiVNBk90ltZzZng9u.jpg
Pobierz52
Biblioteka muzyki amigowej

- 11
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#staregry #retrogaming
Jest tu jakiś fan KKnD? Wiem że marka kultowa wśród retrograczy ale jakoś nie potrafię pojąć jej fenomenu. Dla mnie to taki Total Annihilation ale gorszy. Co wam się w tej grze podobało?
Jest tu jakiś fan KKnD? Wiem że marka kultowa wśród retrograczy ale jakoś nie potrafię pojąć jej fenomenu. Dla mnie to taki Total Annihilation ale gorszy. Co wam się w tej grze podobało?
@chciwykrasnolud: ja tam lubiłem i KKND i RA i TA no i Dark Colony ;)
- 1
@chciwykrasnolud: @nightrain: @DragDay7: na plus na pewno duże młóce, dobrze przemyślany, minimalistyczny interfejs, prostota rozgrywki, nacisk na taktyczne wykorzystanie terenu. Na minus ograniczenia w budowaniu, cartoonowa grafika (to odnośnie dwójki, sprite'y jedynki są spoko), niewielkie praktyczne różnice między rasami.
Jak ktoś jest zainteresowany / jeszcze gra, poniżej podrzucam moda, poprawiającego część z tych wad + edytor map. A jak dostanę parę plusów to może będę miał
Jak ktoś jest zainteresowany / jeszcze gra, poniżej podrzucam moda, poprawiającego część z tych wad + edytor map. A jak dostanę parę plusów to może będę miał

- 2
Wczoraj był ciężki łomot. Niewykluczone, że dziś będzie drugi i ostatecznie przegram, ale może karta się odwróci? Zobaczymy. Zapraszam!
https://www.twitch.tv/osh1980
#staregry #retrogaming #ufoenemyunknown #strategie #stream #oshgra #niemiecki
https://www.twitch.tv/osh1980
#staregry #retrogaming #ufoenemyunknown #strategie #stream #oshgra #niemiecki

- 60
16-bit memories, autor Toni Bratincevic. Jest to okładka do kompilacji muzycznej Immortal 4 zawierającej remiksy muzyki z Amigi. W komentarzu work in progress.
#amiga #commodore #grafika3d #grafika #demoscena #retrogaming #cannonfodder
#amiga #commodore #grafika3d #grafika #demoscena #retrogaming #cannonfodder
źródło: comment_1587583842dzLjIDhCcMJDU3vGOlgLqP.jpg
Pobierz@xandra: Cannon Fodder. Moje pierwsze RPG.
Są na psx jakieś przygodówki/rpgi z widokiem fps/z za pleców bohatera z otwartym światem w stylu gothic/skyrim/wiedźmin?
#retrogaming #staregry #psx #ps1
#retrogaming #staregry #psx #ps1
@ChelseaDagger: Ale jak chcesz tylko pochodzić po świecie i zwiedzać to polecam zagrać w 102 dalmatyńczyki i spyro, obie gry mają dość duże etapy no i są ładne więc zwiedzanie wchodzi w grę :D
- 1
@ChelseaDagger: Trochę naciągane, ale... Tomb Raider IV? Nie do końca otwarty świat, ale niektóre mapy to Hub'y z backtrackingiem, że można się pogubić jak nie wiadomo, w której mapie jest coś do zrobienia.
8
Manic Miner i Jet Set Willy - niezwykła historia ich autora.

W ostatnim opisie Bajtka, wspomniałem o grze Jet Set Willy, której autor nieoczekiwanie dla wszystkich znikł, po jej wydaniu. Przez wiele lat zadawano sobie pytanie, co się działo z Matthew Smithem. Dlaczego po sukcesach Manic Miner i Jet Set Willy, nagle znikł. Pojawiło się na ten temat...
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Kolejny upgrade sprzętu, dorzucam dzisiaj do mojego configu kartę graficzna ATI Rage XL 8MB po PCI - karta budzetowa z 2000 roku ale sprawdza sie doskonale, upgrade troche nie zamierzony poniewaz dema z poprzedniego odcinka nie chcialy chodzic na zintergrowanej grafice, a jak tlumacze w filmie inne karty ktore posiadam i ktore sa kompatybilne z tym starym sprzetem, rowniez nie chodzily zbyt dobrze. Do zmierzenia wydajności używam paczki benchmarków zaciągniętej z PhilsComputerLab

- 0
@carlysdream: karta za ebay/ali? bo pełno jest ich tam, podobno nowych
- 0
@NoNAnt5: szczerze to nie wiem, bo ja kupowalem wszystkie lokalnie na wyprzedazach garazowych albo od ludzi na czyms w rodzaju olx, wiec moglybyc wczesniej z ebay, ale raczej nie sa w stanie nowym
- 2
Postrzelajmy do kosmitów. Ciekawe, czy i dziś będzie szło tak dobrze, jak wczoraj…
https://www.twitch.tv/osh1980
#staregry #retrogaming #ufoenemyunknown #strategie #stream #oshgra #niemiecki
https://www.twitch.tv/osh1980
#staregry #retrogaming #ufoenemyunknown #strategie #stream #oshgra #niemiecki

W co ostatnio graliście na #psx / #ps1 (bądź emulatorze)? :D Ja dziś zacząłem grać w Delta Force: Urban Warfare
#playstation #retrogaming #staregry
#playstation #retrogaming #staregry
@ChelseaDagger: mgs
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Chlebek_Pyszny: Dino and Aliens?
Komentarz usunięty przez autora













Co do braku opisów i samouczków - to własnie była ta magia, odkrywanie samemu tego gdzie i w jaki sposób wykonać trik ;).
źródło: comment_1587813733oha23JBJUc5Q8tOD7766ph.jpg
Pobierz