Wczoraj wieczorem w końcu przetestowałem #easyflash3 na moje #commodore i wow! Ale to jest wygodne, proste i intuicyjne! Trochę się skrzywiłem, kiedy okazało się, że muszę zainstalować w Windowsie sterowniki, ale obyło się bez najmniejszych problemów. () Wszystko działa natychmiastowo (w końcu to cart ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i bez zająknięcia. Commodorek stoi sobie z monitorem pół metra od laptopa
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakoś ostatnio złapała mnie nostalgia żeby zagrać sobie w taką gierkę jak Medieval Conquest, ale niestety nie mogę znaleźć płyty z grą ani w internecie do pobrania. Mam pytanie czy któryś z Mirków tutaj mógłby mi pomóc znaleźć stronę na której pobiorę ową grę? Thanks from the mountain
#gry #grypc #retrogaming #strategie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@login-jest-zajety: @MrPawlo112: Ano utrzymali... I to, że to jednak nowa technologia część graczy jak widać lekko boli ( ͡º ͜ʖ͡º) . Co by jednak nie mówić, Alyx im pięknie wyszedł... A co do SH, to niestety w najbliższym czasie nie ma co na jakiekolwiek remastery liczyć. Konami ma markę gdzieś. Plus bojkotowanie nawet najmniejszych fanowskich projektów... Chodzą sobie po redittach ploty, że coś
  • Odpowiedz
@MrPawlo112: Nie jestem pewien ale słyszałem o wersji, która nie potrzebuje VR (jakiś community mod czy coś), więc polecam poszukać informacji, jeśli naprawdę czekałeś na nowego HL 15 lat.
  • Odpowiedz
Kurde znalazłem ten tag i tak mi smutno się zrobiło ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ja co prawda nie pamiętam całego Hypera bo zacząłem oglądać świadomie jako gówniak ale pamiętam że za dnia leciał Zig Zag a wieczorem anime i potem gry. Dzięki Hyperowi obejrzałem Ghost in The Shell oraz Fullmetal Alchemist. Jeszcze przez jakiś czas było Teletoon+ gry ale to nie było to samo.

A teraz jeszcze CD-Action
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polska firma CS Lab poinformowała, że będą niedługo dostępne najszybsze na rynku akceleratory dla A1200 i A500 z procesorem 060. Na ich stronie póki co ciężko znaleźć jakieś informacje http://www.amigawarp.eu/ Film z 3 maja 2020

Specyfikacja:

- procesor MC68060 (rev 6 do 100MHz),
- pamięć 256 MB DDR3 800MHz RAM (16 MB dla grafiki RTG / 240 MB dla AmigaOS),
xandra - Polska firma CS Lab poinformowała, że będą niedługo dostępne najszybsze na r...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pacjent ponad 20 letnia Toshiba Satellite Pro 425cdt
Problem. Zielony nalot/korozja na złączach od baterii cmos i rtc. Baterie już znalazłem. Teraz muszę wyczyścić ten nalot. Pomysły? Kąpiel w kwasie odpada bo to cała płyta główna.

#retrocomputing #retrogaming #elektronika
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HachiRoku: będzie piszczeć bo rdzeń cewki przetwornicy jest kopany prądem i się kurczy i rozszerza (magnetostrykcja) - mógłbyś znaleźć podobną cewkę ale zalaną to będzie cicho
  • Odpowiedz