Już niedługo będzie można nabyć niewielki adapter, który pozwoli na używanie padów z PlayStation 4 na 8 i 16 bitowych retrokomputerach.

Za projekt odpowiedzialny jest Willy z grupy Lamers. Więcej zdjęć i informacji tutaj: https://retrohax.net/project-mouster-the-ultimate-mouse-adapter-for-retrocomputers/

#amiga #atari #commodore #c64 #playstation #hardware #retrocomputing #retrogaming
xandra - Już niedługo będzie można nabyć niewielki adapter, który pozwoli na używanie...

źródło: comment_1594837693plAFKAmQmlCsQ8c2kUM8KG.jpg

Pobierz
Mirki!

Szukam sobie gry, w którą grałem w okolicach 2002/2004 roku na Windowsie (98 jeśli to zawęzi krąg poszukiwań), po jakimś czasie antywirus usunął mi *.exe. Gra polegała na strzelaniu do różnych gatunków ptaków (nie Moorhuhn, nie Kurka Wodna). Pamiętam tylko ładny widok i że bardzo rzadko pojawiał się magiczny koń i tylko raz udało mi się go ustrzelić. Raczej 2D, nie jestem pewny czy dało się widok przesunąć w którąś ze
@odislaw: Generalnie nie jestem zwolennikiem emulatorów online. Proponuję ściągnąć emulator na dysk oraz oczywiście gry i powinno być ok.

Emulatory amigi działały dobrze nawet na PeCetach sprzed 20 lat więc nie sądzę, żeby to była kwestia Twojego sprzętu.
Właśnie ukończyłem dość fajnego megawada dla #doom. Zwie się toto Zone 300 i serdecznie polecam. 30 dobrze zaprojektowanych map pełnych akcji i demonów do rozmazania na ścianach. ( ͡º ͜ʖ͡º) Gra się szybko i płynnie, ale na początkowych etapach za łatwo. Zabawa zaczyna się na ostatnich wyzwaniach, gdy pojawiają się Arch-ville.

#doom #retrogaming #neoretrogaming (bo grałem na GZDoomie z free mouselookiem) #gry
Zobaczcie co dziś znalazłem w domu. Płytki z wydania specjalnego Komputer Świat Gry z 2004 roku. Pamiętam że zagrywałem się w Airline Tycoona i Capitalism. Pewnie nawet gdzieś mam ten numer. Jeśli jesteście zainteresowani starymi pismami growymi, to mam ich całą kolekcje i mogę co jakiś czas wzbudzić westchnienie nostalgii :D W komentarzu druga fotka.
#staregry #gry #retrogaming #gimbynieznajo
PussyDestroyer1995 - Zobaczcie co dziś znalazłem w domu. Płytki z wydania specjalnego...

źródło: comment_1594453051c0o9V2KkmUiInIk2V4iLKj.jpg

Pobierz
@PussyDestroyer1995: Tak, było magicznie #!$%@? pod tym względem. Wszystko w starych wersjach, bo nie było jak tego sensownie aktualizować. Stawianie nowego systemu trwało kilka godzin, bo zanim się to wszystko wgrało, zanim sterowniki, zanim programy itd. Robiło się customowe płyty windowsa z powgrywanym wszystkim, które czasem działały, a czasem nie. Sterowniki i oprogramowanie taniej było kupić na płycie, niż ściągnąć, nawet mając internet. Ah, internet. Łącze stabilne jak humor kobiety podczas
Miał ktoś może problem ze sporadycznie trzeszczącym dźwiękiem w grach na ePSXe? Problem ten występuje na różnych wersjach Linuxa, na Windowsie też mi ten dźwięk szwankował. Generalnie jak jest przesyt zbyt dużej ilości efektów dźwiękowych, to wtedy trzeszczy. Ten problem mam tylko przy tej aplikacji. Zauważyłem, że przy Internal Resolution x1 ten problem nie jest aż tak nagminny jak przy x2.

Czy faktycznie wyższe ustawienia graficzne mogą zakłócać jakość dźwięku? Raczej laptop