Wpis z mikrobloga

Koledzy drodzy, dziś wymieniłem laser w PS3 FAT 60 Cechc04. Awaria nastąpiła z 7 lat temu, najpierw przestal czytać bluray, później DVD. Kupiłem całość z mechanizmem, wymieniłem i klops nawet nie chce wziąć płyty do środka? Co mogło pojsc źle? Podobno kabel od sensorka bardzo łatwo uszkodzić, ale byłem ostrożny. Macie jakieś pomysły?
#ps3 #sony #retrogaming #psx #playstation
  • 22
@bladybezczel dokładnie tak jak kolega powyżej napisał. Nie można wymieniać całego napędu bo jest on powiązany z płytą główną. Najbezpieczniej będzie jak do zamontowanego napędu włożysz starą elektronikę
@bladybezczel jak popatrzysz na napęd od strony wkładania płyty(tylko ściągnij obudowe najpierw) jest tam z przodu czujnik wkładania płyty. Moze się urwał kabelek albo nie wpiales od niego wtyczki. O ile dobrze pamiętam to idą od niego dwa splecione przewody czerwony i czarny.
@bladybezczel no to sprawdź jeszcze ta szeroka taśmę do napędu. Zobacz czy jest równo i głęboko wsunięta w złączkę z obu stron. Oczywiście zobacz czy złączka jest zaciśniętą.
@booogus: sprawdzałem tasmy, boje się że zjarala się płyta od napędu, choć nie wiem kiedy mogloby się to stać, obejrze jeszcze wszystkie taśmy dokladnie, ewentualnie kupie nowe, ale obecnie nie mogę nawet uruchomić żadnej gry z dysku
@L1tracz: gier nie wiciąga, nie oddaje brak reakcji na cokolwiek ze strony napędu. A nie da się też uruchomić żadnej gry lub aplikacji. Laser nie czyta płyt już dawno, ale wszystko z dysku hdd działało, ale ostatnio przez pomyłkę nacisnąłem przycisk wysunięcia płyty i wszystko siadło kompletnie