Parę dni temu obejrzałem nowy film Suspiria i bardzo mi się podobał, w dodatku zupełnie mi się nie dłużył; gdy pojawiła się plansza z informacją o piątym akcie, byłem zdziwiony, że to już za połową. Dakota grała bardzo zmysłowo, choć bardziej ciałem niż mimiką, może dopiero w epilogu zmieniła styl. Tilda Swinton zagrała fenomenalnie, w obu rolach. Także postaci drugoplanowe wypadały nieźle, nie były tylko tłem. Dobra muzyka. Efekty specjalnie niezłe, może
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie jestem do końca przekonany, czy dobrze robię, ale nie dowiem się, dopóki nie sprawdzę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A może przy okazji kogoś zainteresuję.

Od czasu do czasu piszę pseudo-recenzje książek, gier, filmów, seriali, komiksów i mang, które mają związek z fantastyką naukową (choć są wyjątki, w tym poniższy).
Dlaczego „pseudo”? Nie ukrywam, że jestem pod tym względem amatorem, więc nie będę twierdził, że się bardzo dobrze znam na czymś,
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej - pytałem ze dwa dni temu jak to jest z zestawami naprawczymi do paneli - niestety nikt nie odpowiedział za bardzo, wiec po prostu taki kupiłem i "połatałem" dzisiaj dziury i wracam z małym updatem

powiem tak

efekt jest zajebisty ( ͡ ͜
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Opony Yokohama 195/65R15 BluEarth ES32 91H.
Najlepsze dla driftu. Drift nawet na suchym asfalcie przy skręcie już od około 45 stopni, przy bardzo normalnej prędkości.

Napęd przedni, opony dostają poślizgu w bok. Cena normalna, a żadne opony nigdy wcześniej nie robiły takich numerów, a używałem także budżetowych.

Ogólnie nie polecam, trudno wyczuć kiedy koła stracą przyczepność. Pierwszy drift już w pierwszym miesiącu jazdy, od tamtego czasu jazda ostrożniejsza ale i tak zaskoczył
GreaterManchesterbusroute58 - Opony Yokohama 195/65R15 BluEarth ES32 91H.
Najlepsze ...

źródło: comment_DC4DpNSEpIGB0JQNvTQ76C598cfT3NxN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#muzykaelektroniczna #jeanmichelejarre #elmuzyka #recenzja
Słucham tak sobie ostatnio nowego Jarra, ale jeszcze nie mam do końca wyrobionego zdania, bo ten album jest jakiś strasznie nierówny. Jest natomiast kilka całkiem momentów, jak kawałki 1,3,9, ale momentami ten album zalatuje jakimś komercyjnym VST i wykonawstwem typu VA - tribute to JMJ. W porównaniu do całkiem udanego i wyrównanego Oxygene III, którego fajnie się słucha w całości,
dr_gorasul - #muzykaelektroniczna #jeanmichelejarre #elmuzyka #recenzja 
Słucham tak...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://nietylkogry.pl/post/recenzja-filmu-fantastyczne-zwierzeta-zbrodnie-grindelwalda/
Na chwilę obecną Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda są po prost kiepską produkcją – rozciągniętą i poszatkowaną. Odnoszę coraz silniejsze wrażenie, że obeszłoby się bez niej, a cała seria zyskałaby na byciu trylogią. Recenzja filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
#recenzja #film #filmy #kino #filmnawieczor #ogladajzwykopem #jkrowling #fantastycznezwierzeta
NieTylkoGry - https://nietylkogry.pl/post/recenzja-filmu-fantastyczne-zwierzeta-zbrod...

źródło: comment_6ugsgbwmKKBKcsZ0ewSxnvjm31k7it6f.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Najśmieszniejsze w filmie "Surogaci" jest to że wszystko było oparte o scentralizowane serwerownie z pełnym dostępem do softu robotów, zaś wądpię aby przy tak sporych ilościach hostów nawet sieć 5G była w stanie przenieść tak gigantyczne ilości pakietów z niskim opóźnieniem (dziwne że nie były to połączenia bezpośrednie dzięki adresacji ipv6).

Czy majster testował jak działać może takie sterowanie przez dzisiejszy internet mobilny?
Majster testował na rozmaitych protokołąch od VNC aż po wydajnego NXa
majsterV2 - Najśmieszniejsze w filmie "Surogaci" jest to że wszystko było oparte o sc...

źródło: comment_8om5DpQcHIVtk3ZWk8KShK9efFcV9Hn6.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@majsterV2: Wg mnie z pewnością #takbedzie jak dziś obsługuje się drony realizujace naloty w Bliskim Wschodzie - ogólnie cała flota fruwa sobie sama na 'automacie' ale na czas jakiś precyzyjnych nalotów typ w kontenerze wojskowym w Arizonie/Nevadzie dołącza się do tego i nadzoruje bądź przeprowadza już osobiście konkretne ataki. Są jakieś regulacje nadal nawet w USA gdy operują poza krajem że musi być ktoś kto pociąga za spust
  • Odpowiedz
@majsterV2: Nie wiem, jakie masz wymagania, ale każdy kodek cyfrowy będzie miał lag minimum 2 długości najmniejszego niezależnego elementu obrazu, ale aby się nawet do tego zbliżyć, należy mieć w pełni sprzętowe rozwiązanie od kamery po wyświetlacz. Jeśli masz po drodze jeszcze jakiś komputer i przesyłasz dane klatkami, to ni chu nie zejdziesz poniżej 3 klatek, czyli dla 60fps będzie to 50 ms – a to i tak wymagałoby nieskończenie
  • Odpowiedz
Pomocy, chce znajomemu wystawic 5 gwiazdek na #facebook stronie jego firmy ale mogę tylko napisac recenzję bez oceny ktoś wie jak to zmienić aby wystawić ocenę 5?

#reklama #recenzja
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://nietylkogry.pl/post/recenzja-ksiazki-komornik-ii-rewers/
Umierająca Ziemia, Apokalipsa w pełni, resztki brudnej, wymęczonej i wkurzonej ludzkości pochowane po ruinach i śmietnikach historii. W to wszystko rypnie pewien komornik i kometa zwiastująca nadejście czegośjeszcze nowszego, dziwniejszego, grubego błędu deweloperskiego w Matrixie. Kto wygra? Glitch czy debugger? Owsiki w czyjejś… głowie niepozwalające mu myśleć zgodnie z dyrektywami czy wszechmocny niebiański totalitaryzm? Podejrzewam, że wiem, za którą stronę trzymacie kciuki. Wszystko będzie i tak trochę inaczej niż myślicie, dlatego
NieTylkoGry - https://nietylkogry.pl/post/recenzja-ksiazki-komornik-ii-rewers/
Umier...

źródło: comment_OJeIwGswWhzbSNKDhuXRj5cbFmKoXoyA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://nietylkogry.pl/post/recenzja-pokoju-zagadek-tajemnice-leonarda/
Tak jak Grobowiec smoka czy Pokój hotelowy, Tajemnice Leonarda są świetnie udekorowane. Gołym okiem widać, jak wiele pracy właściciele poświęcili wystrojowi wnętrza. Jest też duuużo starego drewna, które robi bardzo dobrą robotę. Zagadki również dają radę, choć niektóre mogą działać trochę topornie. Choć Tajemnice nie zrobiły na mnie aż tak wielkiego wrażenia jak pozostałe pokoje Escapers, to są one bardzo solidną propozycją, zwłaszcza dla uciekinierów, których pasjonuje tematyka z zakresu sztuki
NieTylkoGry - https://nietylkogry.pl/post/recenzja-pokoju-zagadek-tajemnice-leonarda/...

źródło: comment_jdS2YTvbEDkOjxW73uR4ufJmR9ORq9Wb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Moja recenzja książki "Krew, pot i piksele": http://emi.gd/blog/bood-sweat-pixels/.

tl;dr: Świetna książka jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda proces powstawania gier "od kuchni". Napisana przystępnym językiem, wszystkie pojęcia techniczne i stricte związane z branżą zostały wyjaśnione przez autora. Ja się w niej zakochałam. :) I nawet uroniłam łezkę w ostatnim rozdziale (Star Wars 1313). Polecam!

#emigd #blog #recenzja #ksiazki #gry #gamedev
Harriet - Moja recenzja książki "Krew, pot i piksele": http://emi.gd/blog/bood-sweat-...

źródło: comment_Zf5d78ztlMg8RvQ2aTQXEAFe1wKhP2cy.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Harriet: właśnie wciągnąłem rozdział o Pillarsach. Świetnie się to czyta z pozycji growego świra jak ja. Dosyć uważnie śledzę branżę, ale dowiedziałem się mnóstwo fajnych rzeczy zza kulis, o których nie miałem pojęcia. Cisnę dalej :)
  • Odpowiedz
ostatnio tak myslalem na temat kebabów. Jadłem różne w różnych krajach np. w Szwecji, w Turcji, Anglii, Niemczech i oczywiscie w Polsce. i powiem wam tak szczerze że zawsze z wielkim uśmiechem wracam do Polskiego kebaba jednak jest najsmaczniejszy tak bułka i mięso to jest poezja. Smakował mi także w Turcji oryginalny ale cos mi w nim brakowało może sosu czy cos ale też był ok. W tych pozostałych to jest jakaś
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@abrahamus: jak dla mnie najlepsze donner kebaby są w Berlinie. Oczywiście trafi się i tam badziew ale większość jest naprawdę smaczna. I co najważniejsze są normalne warzywka, pomidorek, ogórek. A nie jak w większości barów w Polsce nawalone kapusty koszonej. Lubię kiszona, ale do kebaba kompletnie nie leży. W Warszawie tez można znaleźć dobre kebsy, ale zdecydowanie trudniej niż w Berku. Co by nie było stamtąd pochodzi doner kebab. W
  • Odpowiedz
@Grzolsat:

Historia opowiada nam o Edwardzie Piercesie


Ciekawe, czy to imię jest jakimś celowym nawiązaniem do głównego bohatera "Alone in the
  • Odpowiedz
@moooka: Prawda, siła jest tutaj używana podobno do przesuwania cięższych przedmiotów czy coś, ale ani razu nie inwestowałem w siłę i nie znalazłem ani jednego przedmiotu którego nie dałbym rady przesunąć ze względu na moją siłę. W grze jest instrukcja, ale to jest instrukcja jak każda inna w dzisiejszych czasach (czyli 6 stron, z czego 4 to w innych językach a reszta to sterowanie i jakieś pierdoły odnośnie licencji). Bugów
  • Odpowiedz
Siema mirki wlasnie skoczylem rdr 2 i musze powiedziec tak.. gra do polowy byla swietna no ale brakowalo mi tego preriowego klimatu ktory wszyscy dobrze znamy z westernow.. pojawil sie on dopiero pod koniec. zakonczenie bylo swietne ale wedlug mnie pozostawilo wiele znakow zapytania.. Jak zazwyczaj bywa po zakonczeniu dobrych tytulow znowu bede przygnebiony przez moze 2 dni.. Ocena gry wedlug mnie to 8/10 troche naciagane no ale dam za dobre zakonczenie.
Gacek2k17 - Siema mirki wlasnie skoczylem rdr 2 i musze powiedziec tak.. gra do polow...

źródło: comment_HIDo7jXDPWiWF70wu2Dy7uVCXWqWT2ql.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-blackbird-1/
Pierwszy zeszyt Blackbird zapowiada ciekawą historię pełną magii oraz rozważań dotyczących ludzkiego charakteru, a to wszystko opatrzone niesamowitymi grafikami podkreślającymi nadprzyrodzoność dziejących się zjawisk. Jak na debiut artystyczny wygląda to bardzo dobrze i nie mogę się doczekać dalszych prac rysowniczki. Historia ma w sobie duży potencjał i choć poprzednia twórczość scenarzysty nie sugerowała tutaj niczego dobrego, wierzę, że może to być wreszcie coś, w czym się odnajdzie i co mu wyjdzie.
NieTylkoGry - https://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-blackbird-1/
Pierwszy zes...

źródło: comment_3H7ogJUHu1CXH5k0aAUzmvaXK8H7DA2B.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach